Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

imam windows xp service pack 3.

 

izgleda da sam nešto na kraju pobrkao sa kodecima.

 

deinstalirao sam kodeke, ubacio neki stariji (verzija 5.5), pa vratio na verziju 12.3.5, pa onda sam pokušao sa deinstalacijom vlc plejera (pošto njega najviše volim).  izbacio verziju vlc plejera 2.2.4 i pokušao da ubacim stariji 2.1.0.... i onda sam sjebao sve :(  neće više da instalira, kaže da mu treba net framework 3.5., ja ga ubacim/instaliram i on opet isto - prilikom pokušaja instalacije vlc plejera (sad bilo koje verzije) samo - puf! nestane.

 

sjebao sam sve izgleda..

 

p.s. na kraju sam film odgledao preko mpc-hc, bez seckanja, kočenja. iako mi je dozvolio da pomeram contrast, brightness i ostalo - nije bilo efekta na samu sliku. pokušao sam 3-4 opcije da promenim (medju njima i ove što si pomenuo evr renderer i mix 9) i pošto nije bilo efekta na samu sliku ja ušao na nvidia propertis i namestio sliku da mi ne bude tamna... ne volim taj mpc-hc, ali šta ću, izgleda da preko tog kompa ću morati da gledam preko njega filmove - ako ne rešim problem.

Ako je film u h.265 kodeku(bez obzira na kontejner), sa tako starim hardwareom normalno je da secka jer ne može da dobije nikakvu akceleraciju, niti da normalno renderuje, a pitanje je i kakav procesor imaš tamo. Probaj da pustiš neki video sa manje zahtevnijim starijim kodekom, pa vidi da li ti i to secka.

Link to comment

Ako je film u h.265 kodeku(bez obzira na kontejner), sa tako starim hardwareom normalno je da secka jer ne može da dobije nikakvu akceleraciju, niti da normalno renderuje, a pitanje je i kakav procesor imaš tamo. Probaj da pustiš neki video sa manje zahtevnijim starijim kodekom, pa vidi da li ti i to secka.

 

ne skidam filomove u h265 kodeku, baš iz tog razloga.

---------------------------

 

ok,

 

evo, hteo sam da instaliram windows 7 ultimate 64, koji sam instalirao ranije na laptopu, da instaliram na desktopu. napravio sam i particiju od 40 GB slobodnih za to.... medjutim imam jedan ogroman problem - ne radi dvd rezač na tom desktop računaru, pa ne mogu da ubacim dvd i instaliram.

 

instalacija preko usb fleša? da, imam usb fleš od 8 giga što je dovoljno, ali šta dalje? jednostavno copy/paste ne može, jer treba praviti butabilan usb.

 

to je već viša matematika za mene...može li pomoć, najprostija moguća kako da to odradim?

 

 

 

p.s. za butovanje:  imam ploču m2n68-am se2 koja u "first boot device" nudi samo 3 opcije: removable dev./hdd/cdrom: benq dvd ls dw1655

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Imaš na netu male programčiće koji će ti napraviti butabilan usb. Mislim da ti treba istalacija win može .iso fajl

 

....shit has hit the fan...

jel ima to na torentima?

 

čitam na netu da mi treba neki : "Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer-en-US" program. eto skinuo sam i njega...šta sa njim?

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Nene, ne kopiraš direktno iso na fleš, poteraj taj programčić za pravljenje bootabilnog Win7 install fleša, on će da te vodi dalje (tražiće da mu pokažeš gde ti je .iso)...

 

Edit: kad on završi šta treba, usb u desktop računaljku, reboot i ako si namestio u biosu da se podiže sa flešića, kreće instalacija...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Nene, ne kopiraš direktno iso na fleš, poteraj taj programčić za pravljenje bootabilnog Win7 install fleša, on će da te vodi dalje (tražiće da mu pokažeš gde ti je .iso)...

 

aha ok. daunlodujem iso, stavim ga negde na hard, pokrenem taj jebeni programčić "koji me navodi" i pita me gde je iso...ja ga ubacim i onda..?

Link to comment

onda čekaš nekih 15ak minuta kad je završio ubaciš fleš u komp resetuješ i pokrene se instalacija

 

ok, hvala.

 

onda idemo na desktop... u biosu na ploči imam 3 vrste first boot device hdd/removable dev./cd-rw ... ja sam štiklirao removable dev.. jel to ok ?

 

(al' će žena da se iznenadi kada vidi da nema njenog ljubljenog windows xp, hohohoooo :D )

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...