Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

jedno pitanje: šta da instaliram da mi se ne koči slika povremeno dok gledam filmove? koči mi na desktop računaru, integrisana grafika, puštam filmove preko vlc plejera, instalirao sam k lite codec pack 12.3.5 i puštam na starom windowsu xp.

 

jel mu treba neki posebni decoder ?

Link to comment

Grafika u slotu bi donekle pomogla al mislim da ipak koci zbog procesora. AVI ne bi trebalo da koci dok je MKV zahtevniji

 

edit: skoro sam komsiji osposobio neki prastari komp i na moje iznenadjenje i mkv mu je tecno radio. Ne secam se tacno koji procesor al neki amd star 15-ak godina. Mozda bi graficka eliminisala kocenje.

 

Mislim da je bio ovaj

http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-Athlon%20XP%201600+%20-%20AX1600DMT3C.html

Edited by katamaran
Link to comment

Treba ti nov, brži računar sa jačom grafičkom kartom koja može da dekoduje taj video fajl.

 

ne koči mi preko MPC-HC plejera kada puštam, ali na njemu ne mogu da utičem na subtitle i da podesim brightness, contrast...

 

pokušaću sa starom verzijom vlc-a, možda mi prođe tu...

 

inače procesor je amd athlon ™ 64 x2 dual, core procesor 4400+, 2,31GHz, memorija 1,87 GB of RAM

Edited by BlackGeorge
Link to comment

To mi je rezervni komp, reko ajde posle duuugooo vremena da pogledam neki film preko njega a ne laptopa, zato što sam na desktopu nakačio 24" monitor...fino mi za gledanje filmova dok ne kupim tv.

Link to comment

Šta ti je kod MPC-HCa nemoguće namestiti tačno? Brightness, contrast, saturation itd imaš u Options/miscellaneous. Titl isto može da se podešava - veličina, boja, pozicija, encoding, podloga, border, senka...

 

 

Btw, avi i mkv su samo kontejneri, bitnije je čime je kodiran sadržaj u njima.

Link to comment

Šta ti je kod MPC-HCa nemoguće namestiti tačno? Brightness, contrast, saturation itd imaš u Options/miscellaneous. Titl isto može da se podešava - veličina, boja, pozicija, encoding, podloga, border, senka...

 

 

Btw, avi i mkv su samo kontejneri, bitnije je čime je kodiran sadržaj u njima.

 

ne dozvoljava mi da ih pomerim sa nule desno - blokirane sve 4 opcije (brightness,contrast....)

Link to comment

ne dozvoljava mi da ih pomerim sa nule desno - blokirane sve 4 opcije (brightness,contrast....)

 

Kad odeš u Options - Playback - Output, jesi li tu probao da promeniš renderer? Od njega zavisi koje opcije su moguće. U principu, od njega zavisi o da li će rendering biti offloadovan na gpu ili će sve raditi cpu. Mada, sudeći po starosti, pitanje je koliko taj tvoj integrisani gpu ume da preuzme posao.  Probaš prvo EVR renderer, pa ako ne pije vode, onda video mixing 9 recimo. Pa proveri da li odjednom možeš da menjaš osvetljenje itd.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Kad odeš u Options - Playback - Output, jesi li tu probao da promeniš renderer? Od njega zavisi koje opcije su moguće. U principu, od njega zavisi o da li će rendering biti offloadovan na gpu ili će sve raditi cpu. Mada, sudeći po starosti, pitanje je koliko taj tvoj integrisani gpu ume da preuzme posao.  Probaš prvo EVR renderer, pa ako ne pije vode, onda video mixing 9 recimo. Pa proveri da li odjednom možeš da menjaš osvetljenje itd.

bio mi je uključen overlay mixer. gde da ga prebacim? system deafult? ili old renderer, itd...

 

probao sam vmr 9 (renderless), vmr 9 (windowed), EVR custom press. - neće.

 

 

edit: ne vredi, neće ništa. u stvari sve opcije hoće da pomera ka desno, ali ne daje rezultate. brightness se ne povećava itd...

 

na kraju sam otišao na opcije za  Nvidia grafiku i tu podesio sliku. ..

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Sa klasičnim diskovima je defrag uvek dobra stvar, ali ne verujem da je to uzrok, inače bi kenjkalo u svim plejerima. Moguće da je potrebno čišćenje u oblasti kodeka/drajvera, ali za početak bi bilo dobro da znamo koji je to tačno gpu, pošto se athlon 4400 protezao od Manchestera i Toleda na ovamo. Pretpostavljam da je to am2 Brisbane na nv630/7025, ali da čujemo prvo Karađorđa. I Windows verzija takođe dobro dođe, pošto je dxva 2.0 podržan od Viste ili sedmice beše, a bez njega mislim da EVR ne fercera kako treba.

 

Drugo, bilo bi za probu dobro da se u plejeru (koji secka) izabere čisto softverski rendering. Time bi se rendering prebacio skroz na cpu, ali da vidimo prvo da li on izlazi na kraj sa tim videom (a trebalo bi).

 

Treće, neki mali besplatni programčić poput MediaInfo bi trebalo da prikaže sve detalje video fajla - koji je kodek u pitanju, rezolucija itd.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

imam windows xp service pack 3.

 

izgleda da sam nešto na kraju pobrkao sa kodecima.

 

deinstalirao sam kodeke, ubacio neki stariji (verzija 5.5), pa vratio na verziju 12.3.5, pa onda sam pokušao sa deinstalacijom vlc plejera (pošto njega najviše volim).  izbacio verziju vlc plejera 2.2.4 i pokušao da ubacim stariji 2.1.0.... i onda sam sjebao sve :(  neće više da instalira, kaže da mu treba net framework 3.5., ja ga ubacim/instaliram i on opet isto - prilikom pokušaja instalacije vlc plejera (sad bilo koje verzije) samo - puf! nestane.

 

sjebao sam sve izgleda..

 

p.s. na kraju sam film odgledao preko mpc-hc, bez seckanja, kočenja. iako mi je dozvolio da pomeram contrast, brightness i ostalo - nije bilo efekta na samu sliku. pokušao sam 3-4 opcije da promenim (medju njima i ove što si pomenuo evr renderer i mix 9) i pošto nije bilo efekta na samu sliku ja ušao na nvidia propertis i namestio sliku da mi ne bude tamna... ne volim taj mpc-hc, ali šta ću, izgleda da preko tog kompa ću morati da gledam preko njega filmove - ako ne rešim problem.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...