Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

U kom smislu? Public cloud storage/file share se u firmama s boljim infosecom obično zabranjuju.

Neka (ma)budala je zakljucila kako je GoodleDrive bobom dan za company storage... Iako je "company" ustvari drzavna ustanova ( nekakav 'department' ) koja je vec presla na gmail. Ovo kao znak dobre volje i opsteg stanja infosec-a... Istina, mozda je taj exec ustvari 1 skolovani Landscape Architect - s takvima je sve moguce. To je ono - zelembać s fakultetom...

Link to comment

Neka (ma)budala je zakljucila kako je GoodleDrive bobom dan za company storage... Iako je "company" ustvari drzavna ustanova ( nekakav 'department' ) koja je vec presla na gmail. Ovo kao znak dobre volje i opsteg stanja infosec-a... Istina, mozda je taj exec ustvari 1 skolovani Landscape Architect - s takvima je sve moguce. To je ono - zelembać s fakultetom...

Krstim se sa levom i desnom. Čudi me da za te državne ne postoji neka takođe državna služba koja bi sprovodila standardizovani polisi.

 

Elem, obrati pažnju da se ne radi samo o sigurnosti tih servisa (da li neko može da ti ukrade podatke odatle), nego i šta sam host radi sa tim podacima. Ako im u eula stoji da te podatke skeniraju itd. i da rezultat mogu da daju ili prodaju trećim stranama u npr. marketinške ili druge svrhe, onda je maksimalni domet toga da mogu na moru da offloadujem fotke sa mog telefona da bih slikao večeru u konobi.

Link to comment

Krstim se sa levom i desnom. Čudi me da za te državne ne postoji neka takođe državna služba koja bi sprovodila standardizovani polisi.

 

Elem, obrati pažnju da se ne radi samo o sigurnosti tih servisa (da li neko može da ti ukrade podatke odatle), nego i šta sam host radi sa tim podacima. Ako im u eula stoji da te podatke skeniraju itd. i da rezultat mogu da daju ili prodaju trećim stranama u npr. marketinške ili druge svrhe, onda je maksimalni domet toga da mogu na moru da offloadujem fotke sa mog telefona da bih slikao večeru u konobi.

A sta mislis sta ja radim unazad 2 ipo dana - ono - od kako sam cuo za pricu?? Mis'im - ok - mozda se (ma)budala primila a CIO hoce da zabljesne jednim brzim risk assessment-om al' da je covek - ne bi se taj razgovor ni vodio al' znas kako je - mozda ovaj njega (i obrnuto) vodaju bas po konobama... Hunter valley (znace Dr Vinogradar o cemu govorim)... :)

Link to comment

Mis'im nije to samo u I©Tju nego i u komunalnim sluzbama... Jedna sluzba kaze "ovaj park je plavljena zona, najmanje jednom godisnje po 10-15 santima vode", druga sluzba kaze - sve sto je plavljeno ne moze da se oprema sintetickim sportskim terenima (poduprto i spec izvestajem firme koja prodaje te iste terene). Nonetheless, sto kazu oni - politicar (poslanik u opstini) hoce da ima svoj "sinteticki sporCki teren na vodi" (a nije poreklom Svrbin nego cokalija)... Ima pola miliona i hoce da se ogrebe o "mojih" stotinak 'iljada kojima se placa flooding report za neke druge svrhe... Mis'im - realno - opshticu mu s materom i sirom familijom (zenski deo) do kraja balade al' dobro - to ce biti na http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showforum=41 Lokal-patriotizmu i dijaspori...

Link to comment

Pozovi ga kod Walla na piće da proćaskate o tom dilu i Wall će da ga gurne sa balkona  :fantom:

Skupo mi da putuje, bacicu ga sam u bunar pa nek' ga posle vade ako ih ne mrzi...

Hvala u svakom slucaju.

Link to comment

Ne sme više čovek ni da se požali a da ga ne obeleže kao ubicu. <_<

Ako dolazi, neka ponese piće, nema više ouzo.

 

Ja ti nabacujem tezgu, a ti se tu opterećuješ tim populističkim trivijalnostima...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...