Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

hvala ti renne, znači mi to, ja nemam pojma o operativnim sistemima, a počinje ovo usporavanje i kočenje  da me nervira žešće, zato sam pomislila na promenu

 

ali vidim da ništa neće biti od toga

 

a jel' ima neko preporuku za neko mesto gde dobro rade instalaciju i sve što ide uz to ?

Link to comment

Ne vredi probao, evo sedimo starac Foco i ja, povezani kablom ko pupcanom vrpcom  :cry:

Pre par godina sam preko ovog topika pazario laptop od pedigrea, treba mi za posao i ozbiljnije privatne rabote, dzaba on, dzaba sluzbeni Getac, ali mi starac Foco ko stare farmerke, nema sanse da ga batalim za sedenja na terasi, krevetska kuckanja, drndanja bez pazenja i mazenja.

Fijukne on po nekad, treba mu nekoliko minuta promrda, ne smem da ga ostavim nasamo duze od 15-ak minuta, blokira pa moram ponovo da ga startuje, ali - starac Foco je starac Foco, ne dam ga pa kud puklo da puklo...

 

Jos jednom hvala svima  :)

 

Ma i ja sam kao neki IT-jevac ali totalni duduk za hardver, mreže i operativne sisteme :D javio sam se samo jer sam imo isti problem pa rekoh možda pomogne.

 

Nego razumem ovo što pričaš, zbog prirode posla imam uvek 10-20 kompjutera raznih specifikacija i OSova u svom kućnom ofisu (ne zezam se) al od svih najviše sam za tako jednim starim proverenim XPSP3 prijateljem ono poznamo jedan drugog u dušu.

 

Tako isto sam dugo koristio onu staru IBM tastaturu, u stvari par njih, one bele iz devedesetih, sa pravim osećajem pod pprstima, ono kad pruža blagi otpor malo pa samo škljocne uz zvuk ko sa digitalne pisaće, koštale one onda par stotina maraka, ja to povezivo sa adpterom onim starim DIN na PS2 pa onda PS2 na USB pa na laptop ili šta već. Sad na ovim novim fensi mensi svetlećim turbo flet tastaturama ja nijedan post npr. ne mogu bez deset grešaka da otkusam, lakše sam kuco na c64. Moraću negde potražit tu staru "analognu" ako ima.još igde.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Ma i ja sam kao neki IT-jevac ali totalni duduk za hardver, mreže i operativne sisteme :D javio sam se samo jer sam imo isti problem pa rekoh možda pomogne.

 

Nego razumem ovo što pričaš, zbog prirode posla imam uvek 10-20 kompjutera raznih specifikacija i OSova u svom kućnom ofisu (ne zezam se) al od svih najviše sam za tako jednim starim proverenim XPSP3 prijateljem ono poznamo jedan drugog u dušu.

 

Tako isto sam dugo koristio onu staru IBM tastaturu, u stvari par njih, one bele iz devedesetih, sa pravim osećajem pod pprstima, ono kad pruža blagi otpor malo pa samo škljocne uz zvuk ko sa digitalne pisaće, koštale one onda par stotina maraka, ja to povezivo sa adpterom onim starim DIN na PS2 pa onda PS2 na USB pa na laptop ili šta već. Sad na ovim novim fensi mensi svetlećim turbo flet tastaturama ja nijedan post npr. ne mogu bez deset grešaka da otkusam, lakše sam kuco na c64. Moraću negde potražit tu staru "analognu" ako ima.još igde.

Sramim se priznati, eno ga gore 1 jos stariji Fujitsu Siemens, ima ga 20 godina, jos od onih kvadratnih, ne ovi razvuceni, cak i za moje pojmove prespor, 1 drugar mi ga svojevremeno sredjivao, radi on, ali jedva, ne dam da se baci, ali - tastatura  :wub:

 

Po nekad odem da nesto iskuckam da me zelja mine  :ph34r:: cesto u brzini utrcim u sobu nekog od klinaca da pogledam postu ili nesto sto me zanima na njihovim laptopovima, iskuckam nesto - nije to to  -_-

Link to comment

To ti je najverovatnije mehanička tastatura. Imaš takvih i danas kolko oćeš.

 

Vidi ovde: 

 

http://www.keyboardco.com/support.asp#switches

http://www.keyboardco.com/category.asp?path=mechanical%20keyboards

 

 

Problem što kod nas prodavci ih dele na žične, bežične, gejmerske, svetleće...ako napišu mehanička verovatno je standardno Čeri ali nije to to a nema smisla da ih sve otvaram i isprobavam

 

 

Al hvala sad bar znam da se mehanizam koji tražim baš i zove  IBM Unicomp

Link to comment

Ako zivis od AutoCAD-a, zaboravi na Linux.

aha, nisam to znala, fala, jer upravo ne mogu da živim bez autoCAD-a  :D

 

kada sam pitala da li neko zna nekog dobrog ko bi mogao da mi reinstališe os i sve ostalo, nisam mislila ni na kakve besplatne pomoći, ja ne mogu sa tim da se akam, uvek to platim, nego nisam nikako zadovoljna sa onima koji su mi radili do sada

Link to comment

kvadratnih, ne ovi razvuceni,

Jepse namenski od svakog topika napravis Prustovsko poselo :D

 

IMG_2280.jpg

 

Nekad sam sa XP-a i par PCI kartica znao poterati i 6 nezavisnih video izlaza iz jednog kompa, samo mi ni ti kvadratni mi nisu mogli stati na sto a kamoli razvučeni. E baš sad imam pitanje da li iko ima dostupan sistem ili bar iskustvo sa GPU od 6 do 8 nezavisnih izlaza da se nešto testira. Il gde ima kod nas da se kupi neka grafička sa 3-4 izlaza a da nije neka besna gejmerska. Izgleda da  nema il ja ne umem da srčujem.

 

 

 

 

Link to comment

 

 

kada sam pitala da li neko zna nekog dobrog ko bi mogao da mi reinstališe os i sve ostalo, nisam mislila ni na kakve besplatne pomoći, ja ne mogu sa tim da se akam, uvek to platim, nego nisam nikako zadovoljna sa onima koji su mi radili do sada

 

Koji grad? :)

Link to comment

aha, nisam to znala, fala, jer upravo ne mogu da živim bez autoCAD-a  :D

 

kada sam pitala da li neko zna nekog dobrog ko bi mogao da mi reinstališe os i sve ostalo, nisam mislila ni na kakve besplatne pomoći, ja ne mogu sa tim da se akam, uvek to platim, nego nisam nikako zadovoljna sa onima koji su mi radili do sada

 

Ako imaš Windows 10, i naravno posle kompletnog bekapa svih tvojih dokumenata (uključujući tu i podešavanja za npr autocad) možeš da ideš na Reset this PC (Otvori Start meni i ukucaj Reset this PC). Trebaće mu neko vreme (oko pola sata-sat) i posle toga će raditi kao nov, praktično. Ako imaš Windows 10 Creators Update verziju (1703, proveri u Settings>System>About) onda ima još bolja opcija, Fresh Start (samo ukucaj 'fresh start' u Start meni) koja baš radi to što kaže.

 

U oba slučaja (kao i ako ti Windows reinstaliraju, pošto nećeš sama, mada i to može lako da se uradi u samoizvedbi) trebaće ti kompletan bekap, sve lozinke za bilo kakve programe/provajdere/wifi/emailove/microsoft nalog itd, instalacioni CD-ovi ako ih imaš (za programe, kao Autocad i sl).

Link to comment

Ma i ja sam kao neki IT-jevac ali totalni duduk za hardver, mreže i operativne sisteme :D javio sam se samo jer sam imo isti problem pa rekoh možda pomogne.

 

Nego razumem ovo što pričaš, zbog prirode posla imam uvek 10-20 kompjutera raznih specifikacija i OSova u svom kućnom ofisu (ne zezam se) al od svih najviše sam za tako jednim starim proverenim XPSP3 prijateljem ono poznamo jedan drugog u dušu.

 

Tako isto sam dugo koristio onu staru IBM tastaturu, u stvari par njih, one bele iz devedesetih, sa pravim osećajem pod pprstima, ono kad pruža blagi otpor malo pa samo škljocne uz zvuk ko sa digitalne pisaće, koštale one onda par stotina maraka, ja to povezivo sa adpterom onim starim DIN na PS2 pa onda PS2 na USB pa na laptop ili šta već. Sad na ovim novim fensi mensi svetlećim turbo flet tastaturama ja nijedan post npr. ne mogu bez deset grešaka da otkusam, lakše sam kuco na c64. Moraću negde potražit tu staru "analognu" ako ima.još igde.

 

 

Moj je sin sebi pazario gejmerski Corsair sa Cherry Red mehanizmom i to je tastatura kakvu godinama nisam imao prilike da dodirnem. Osim osećaja pri kucanju, impresivan je i sam kvalitet izrade i korišćeni materijali (brušeni aluminijum).

 

Od jeftinijih tastatura i na poslu i kod kuće koristim IBM (kasnije Lenovo) SK 8820, što je daleko od najboljeg, ali i daleko prihvatljivije od membranskog smeća koje je zavladalo (bez obzira na cenu i izgled!). 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...