Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ajd sad da Singerica ne bude stalno na tapetu....

Dakle imam jedan "klasicni" komp. Preko rutera delim kablovski net , pa preko rutera mogu sada i sa kompa da vidim multimedija plejer koji je povezan kablom sa ruterom.E sad u igru stupa i laptop sa koga pristupam wifi ali sa njega ne vidim plejer.Poenta svega ovoga je kopiranje fajlova sa kompova na plejer.

Neki predlog?

Link to comment

Da li neko može da mi preporuči provereni servis za monitore u Beogradu?

 

Moj ViewSonic VA2216w je počeo da mi pravi probleme (mislim da ga imam barem 4 godine, nisam siguran), tačnije slika mu se gasi posle dve sekunde. Malo sam guglao i nekako sam uspeo da rešim tako što sam smanjio pozadinsko osvetljenje (i kontrast) na minimum, ali izgleda da su najverovatnije otišli "kondenzatori u napajanju koji idu do invertera". Da li je neko imao iskustva sa ovakvim problemom i koliko ga je rešavanje istog koštalo?

 

I da, provereni servis, hvala unapred :)

Link to comment

Da li neko može da mi preporuči provereni servis za monitore u Beogradu?

 

Moj ViewSonic VA2216w je počeo da mi pravi probleme (mislim da ga imam barem 4 godine, nisam siguran), tačnije slika mu se gasi posle dve sekunde. Malo sam guglao i nekako sam uspeo da rešim tako što sam smanjio pozadinsko osvetljenje (i kontrast) na minimum, ali izgleda da su najverovatnije otišli "kondenzatori u napajanju koji idu do invertera". Da li je neko imao iskustva sa ovakvim problemom i koliko ga je rešavanje istog koštalo?

 

I da, provereni servis, hvala unapred :)

 

Ne znam previše proverenih i dobrih servisa u BG, ja bi sve nosio u kimtek a nije ovo posao za njih, ne znam atomov servis kakav je? Mada, iskreno, to bi trebao dobar majstor za tv da može da spiči za deset minuta i ne naplati previše. Tako da se bolje raspitaj kod serviera za tv.

 

Ajd sad da Singerica ne bude stalno na tapetu....

Dakle imam jedan "klasicni" komp. Preko rutera delim kablovski net , pa preko rutera mogu sada i sa kompa da vidim multimedija plejer koji je povezan kablom sa ruterom.E sad u igru stupa i laptop sa koga pristupam wifi ali sa njega ne vidim plejer.Poenta svega ovoga je kopiranje fajlova sa kompova na plejer.

Neki predlog?

 

Koji su OS?  Da li je na laptopu, ako je sedmica, stavljena javna, poslovna ili kućna mreža, da li je uključena "otkrivljivost" itd.

Uglavnom, ako je sedmica, na laptopu, desno dugme na wifi dole pored sata, open network centar i ako ti je network sa ikonicom klupice, javna je, ako je staklenac, onda je poslovna a kuća...pa, znaš već. E tu gde piše view your active networks, i gde se vidi ime rutera i ima ikonica i ispod piše ta i ta nework plavim, klikneš i probaš nešto drugo.

 

Nema BIOSa uopste, crn ekran, vidim samo one led diodice na kucistu da trepere jedno 10ak sekundi i onda se ugasi. A s obzirom da maticna nije pistala i prijavila nedostatak RAMa, znaci da je neko sranje na jos dubljem nivou.

 

Lap top može lako i da ne pišti bez memorije, pošto integrisani koriste memoriju za grafički podsistem neće da rade bez nje. Nači na koji se isključuje ukazuje na neki strujni problem, možebiti da ti je nešto u usb u kratkom spoju, usb već dugo ima osigurače i trebalo bi da ne spali ploču, ali je moguće. Hard disk se u 95% modela vadi jako lako, tri četiri šrafa i možeš ga na bilo koji sata. Pre bilo čega uzmi i sastavi računar, izvadi bateriju, pritisni dugme za uključivanje par puta, uzmi tanak šrafciger, možeš i čačkalicu jaču i to slomljeno ili savijeno ispravi, obrati pažnju da na plastičnom jezičku usba ima četiri metalna kontakta, ne smeju da se pipaju, zatim uzmi , kada si sve ispravio, i ubodi neki neispravan usb ako imaš, ako ne možeš uzeti lepljivu traku i saviti par kružića, tako da nelepljiva strana bude gore i staviš i iznad i ispod ako može. Ne vraćaj bateriju, nema potrebe, samo mu daj napon sa punjača i probaj. Ukoliko nosiš u servis nema potrebe da vadiš hdd, ali ako si baš paranoičan slobodno. Ne ostavljaj ništa od "rešenja" i proba na računaru i prilikom predaje napomeni da je otvaran, kako se ponaša, da si vadio memoriju i izvadio hdd, to mora da se upiše u prijemnicu.

 

EDIT: rekao si da trepere led diodice? Laptopovi nemaju pištanje ali imaju kod treperenja, da li uvek trepere isto, da li možeš da zapišeš koji je redosled i broj? I koji je laptop.

 

postoji li ikakva sansa da povratim txt file koji mi je bio na desktopu na proslom windowsu?

 

Da. Ali teško. Najbolje bi bilo ne uključivati pošto win pravi page i radi na tom disku a to već uništava prethodne podatke. Ako si samo digao sistem i nisi dirao ništa više, niti stavljao programe postoje malecke malecke šanse da jedan tako mali fajl nije još pregažen. Uzimi kakav softver, rekurvu recimo, portabl, stavi na fleš i pokreni, mislim da ona ima po tipu, traži samo txt ili docs (proveri prvo da li će program zaista tražiti txt pošto ima nekih koji zanemaruju tu ekstenziju, stavi duboko skeniranje i vraćaj txt na fleš a ne na hdd.

Edited by Vapad
Link to comment

Da li neko može da mi preporuči provereni servis za monitore u Beogradu?

 

Moj ViewSonic VA2216w je počeo da mi pravi probleme (mislim da ga imam barem 4 godine, nisam siguran), tačnije slika mu se gasi posle dve sekunde. Malo sam guglao i nekako sam uspeo da rešim tako što sam smanjio pozadinsko osvetljenje (i kontrast) na minimum, ali izgleda da su najverovatnije otišli "kondenzatori u napajanju koji idu do invertera". Da li je neko imao iskustva sa ovakvim problemom i koliko ga je rešavanje istog koštalo?

 

I da, provereni servis, hvala unapred :)

 

Znaju znanje. http://www.desago.com/

Link to comment

Lap top može lako i da ne pišti bez memorije, pošto integrisani koriste memoriju za grafički podsistem neće da rade bez nje. Nači na koji se isključuje ukazuje na neki strujni problem, možebiti da ti je nešto u usb u kratkom spoju, usb već dugo ima osigurače i trebalo bi da ne spali ploču, ali je moguće. Hard disk se u 95% modela vadi jako lako, tri četiri šrafa i možeš ga na bilo koji sata. Pre bilo čega uzmi i sastavi računar, izvadi bateriju, pritisni dugme za uključivanje par puta, uzmi tanak šrafciger, možeš i čačkalicu jaču i to slomljeno ili savijeno ispravi, obrati pažnju da na plastičnom jezičku usba ima četiri metalna kontakta, ne smeju da se pipaju, zatim uzmi , kada si sve ispravio, i ubodi neki neispravan usb ako imaš, ako ne možeš uzeti lepljivu traku i saviti par kružića, tako da nelepljiva strana bude gore i staviš i iznad i ispod ako može. Ne vraćaj bateriju, nema potrebe, samo mu daj napon sa punjača i probaj. Ukoliko nosiš u servis nema potrebe da vadiš hdd, ali ako si baš paranoičan slobodno. Ne ostavljaj ništa od "rešenja" i proba na računaru i prilikom predaje napomeni da je otvaran, kako se ponaša, da si vadio memoriju i izvadio hdd, to mora da se upiše u prijemnicu.

 

EDIT: rekao si da trepere led diodice? Laptopovi nemaju pištanje ali imaju kod treperenja, da li uvek trepere isto, da li možeš da zapišeš koji je redosled i broj? I koji je laptop.

 

Uspeo sam lagano da izvadim HD. Probao sam to sto pominjes, fazon je sto u tom USB portu imaju jos samo 3 iglice, jedna je slomljena, i nema plasticne plocice. Kad ubacim neki USB flash komp se upali, sve lampice svetle 10 sekundi i ugasi se. Bez USB flasha krece lightshow (u pitanju su tri lampice na dugmicima za "mute", "volume up" i "volume down") - upale se sve tri, zatim trepere 10 puta, pa opet sve tri, pa trepere 53 puta. I to se ponavlja jos, trepere redom 12, 14, 5, 14 puta. Nisam siguran da l je to neki kod?

 

Laptop je Lenovo G550.

Link to comment

Kod je. Cekaj da nadjemo Lenovo flash codes.

 

 

edit: za sada nalazim samo beep codes ali znam da hp recimo ima takav flash code.

 

edit: definitivno ne nalazim nista osim beep codes

Edited by katamaran
Link to comment

Ma da, i ja isto, a ovo mi deluje suvise haoticno da bi bio kod. Mislim da nema potrebe da bilo kakav kod sadrzi "cifru" vecu od 9, a ovde on blinka 53 puta u jednom trenutku.

 

Nista, nosim ga u servis pa sta bude.

Link to comment

 upale se sve tri, zatim trepere 10 puta, pa opet sve tri, pa trepere 53 puta. I to se ponavlja jos, trepere redom 12, 14, 5, 14 puta. Nisam siguran da l je to neki kod?

 

Znam da to nije slučaj, ali ovo zvuči kao da se zajebavaš.

 

LED diagnostički kodovi su obično vrlo jednostavni. Na žalost u vezi ovog konkretnog laptopa ne mogu da pomognem, sam Lenovo sajt ne poseduje Hardware Maintenance Manual dokument (koji inače normalno postoji za svaki tip Lenovo mašine).

Link to comment

Jesi li probao uključivanje bez hdd?

 

Probaj sledeće, isključiš ac, izvadiš bateriju, pritisneš power dugme deset puta u intervalima od po sekund zatim držiš pritisnuto trideset sekundi i pustiš, vratiš bateriju, uključiš ac i probaš.

 

EDIT: BTW, izgleda da nema lenovo flash codes, čudno

Edited by Vapad
Link to comment

Jes da sam multiplo odlikovan sertifikovan Lenovo serviser, ne sećam se da su u instrukcionim materijalima igde pomenuti LED kodovi (kao što je npr. slučaj kod Dell kompjutera).

 

Pored toga, situaciju u ovom slučaju otežava nepostojanje Hardware Maintenance Manual-a za ovaj model.

 

Ako nije USB, ono što sam više puta iskusio je LVDS (što bi laici rekli LCD) konektor koji malo ispadne iz LCD panela. Ne znam koliko je goofs vičan da skine okvir oko LCD panela i odšrafi LCD panel i pogleda da li se tamo konektor drži propisno. Ne smeju da se vide oni malecni zupci uopšte, mora da bude skroz utaknut. Kad to malo, s oproštenjem, ispadne napolje, uzrokuje čitav niz problema, od prosto nemanja slike, šarene slike, zelene/crvene slike, nemogućnosti uključivanja leptopa, pa do spaljivanja matične ploče (što sam barem jednom video).

Link to comment

Da. Ali teško. Najbolje bi bilo ne uključivati pošto win pravi page i radi na tom disku a to već uništava prethodne podatke. Ako si samo digao sistem i nisi dirao ništa više, niti stavljao programe postoje malecke malecke šanse da jedan tako mali fajl nije još pregažen. Uzimi kakav softver, rekurvu recimo, portabl, stavi na fleš i pokreni, mislim da ona ima po tipu, traži samo txt ili docs (proveri prvo da li će program zaista tražiti txt pošto ima nekih koji zanemaruju tu ekstenziju, stavi duboko skeniranje i vraćaj txt na fleš a ne na hdd.

 

kasno je onda :/ vec nedelju dana imam windows instaliran. tek sam juce skontao da sam zaboravio saveovati taj txt file...

 

thx u svakom slucaju. bar znam za sledeci put.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...