Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

  Jedino što je iritantnije od ove besmislene kazne (a nisam neki veliki Fetelov fan, naprotiv) jeste komentator sa Sport kluba, koji 48 puta ponavlja da bi voleo još jednom da vidi snimak. Po stjuartima, Fetel je za otprilike 0,56 sekundi trebalo da pogleda u retrovizor, nepogrešivo proceni situaciju, bezbedno prikoči, još bezbednije se skloni u stranu i propusti Hamiltona. Mnogo je to posla, čak i za najbolje vozače na svetu, dok im se neupravljiv bolid  sa trave tek vraća na stazu.

 

 

Link to comment
1 hour ago, maharaja said:

čemu ovo?

 

Ničemu, prosto si biased, živiš u Engleskoj, navijaš za foliranta. Jedino odvratnije od kazne je Martin Brundle i njegovo: Lewis, you had this situations of race being taken away from you...i...Sebastian, you made an error...B-LJ-A-K. Fuckin' hypocrites....

 

Sa aspekta interesa F1, ovo je grozna kazna. Užasna. A ja stavrno ne volim Ferrari btw,

Link to comment
49 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ja bogami veceras slavim 1-2 u F1.5 sampionatu

 

 

Dajte taj B spec auto, pa da se trkamo..

 

Dobro smo se trkali i danas..ono Rikovo protiv Botasa me je držalo na ivici stolice....Nismo bolje izgledali od povratka. Ima nade.

Link to comment
33 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Ničemu, prosto si biased, živiš u Engleskoj, navijaš za foliranta. Jedino odvratnije od kazne je Martin Brundle i njegovo: Lewis, you had this situations of race being taken away from you...i...Sebastian, you made an error...B-LJ-A-K. Fuckin' hypocrites....

 

Sa aspekta interesa F1, ovo je grozna kazna. Užasna. A ja stavrno ne volim Ferrari btw,

 

Ali jeste Seb napravio gresku jbg, ne mislis valjda da je namerno skrenuo na travu pa sekao na Hamiltona (onda bi kazna bila ne samo opravdana nego i preblaga) i jeste Hamiltonu ranije vec oduzimana pobeda za zelenim stolom (Spa 2008). Nista Brandl nije netacno rekao. A inace su tokom prenosa i on i svi ostali komentatori na SkyF1 bili jednoglasni da je kazna nepotrebna. Onog momenta kad je Fetel izleteo na travu on vise nije imao kontrolu nad bolidom i na stazu se vratio na jedino moguci nacin.

Link to comment
1 hour ago, Radoye said:

 

Ali jeste Seb napravio gresku jbg, ne mislis valjda da je namerno skrenuo na travu pa sekao na Hamiltona (onda bi kazna bila ne samo opravdana nego i preblaga) i jeste Hamiltonu ranije vec oduzimana pobeda za zelenim stolom (Spa 2008). Nista Brandl nije netacno rekao. A inace su tokom prenosa i on i svi ostali komentatori na SkyF1 bili jednoglasni da je kazna nepotrebna. Onog momenta kad je Fetel izleteo na travu on vise nije imao kontrolu nad bolidom i na stazu se vratio na jedino moguci nacin.

 

Nije rekao ništa netačno, osim što ne znam kakva je poenta pominjati situaciju od pre 11 godina, u drugom timu, protiv drugog rivala, situaciju koja nema ama baš nikakve veze sa jučerašnjom. Tj, znam kakva jepoenta, zato sam i napisao da je bljak. Što se tiče Sebove greške, naravno da je pogrešio, ali u takvom trenutku krenuti sa takvim pianjem je, baš ono, govnjivo....napravio je i Hamilton jedno 5 grešaka sinoć. Žao mi je zbog trke, koja je bila najbolja ove sezone

 

Sa svetlije strane..najzad se pojavio Renault. Šteta zbog glupog pravila o startu trke na gumama iz Q2, dobili bi i Maxa on merit sigurno. To je cilj do kraja sezone, Monca je prvi kandidat za to

 

Sa svetlije strane 2, Renault PU je i dalje mnooogo bolji od Honda PU. Kako je Norris prosto proleteo pored Maxa na početku, na čistu snagu motora, bez DRS i bilo čega, bilo je prelepo za videti. Nadam se da se Horner i Marko znoje sad, samo moraju da ćute ko najgore korporativne pizde.

Link to comment

Nepotrebna je bila kazna, cak i ako u pravilniku tako pise, zato imaju bivse vozace kao sudije da interpretiraju ta pravila, ne znam ko je juce bio. 

 

Generalno losa sezona, skoro da vise nije za gledanje.

Link to comment

Postoji pravilnik, ali postoji i tumacenje pravila u konkretnoj situaciji i duhu trkanja. Juce je bila demonstracija ubijanja trkanja.

 

Emanuele Pirro je bio juce sudija, tako da ono Vettelovo slepac se odnosi na njega..

Link to comment
5 hours ago, Ivo Petović said:

 

Nije rekao ništa netačno, osim što ne znam kakva je poenta pominjati situaciju od pre 11 godina, u drugom timu, protiv drugog rivala, situaciju koja nema ama baš nikakve veze sa jučerašnjom. Tj, znam kakva jepoenta, zato sam i napisao da je bljak. Što se tiče Sebove greške, naravno da je pogrešio, ali u takvom trenutku krenuti sa takvim pianjem je, baš ono, govnjivo....napravio je i Hamilton jedno 5 grešaka sinoć. Žao mi je zbog trke, koja je bila najbolja ove sezone

 

 

Ne znam, ja to nisam tako tumacio. Nema veze, slozicemo se da se ne slazemo :)

Link to comment

Evo ja ću da budem kontroverzni smarač i da idem protiv vox populija, iako sam po Petovićevim kriterijumima pristrasan. Ne toliko što sam fan Hamiltona niti mi je on uopšte nešto simpatičan, ali treba reći unapred da ne volim Ferari još od ere Šumahera, uglavnom zbog timskih naređenja, tako da verovatno jesam pristrasan, makar možda podsvesno, iako sam pre 6-7 nedelja vrlo otvoreno navijao za Leklera protiv oba Mercedesa.

 

Elem, ono sinoć meni nije bilo nikakva očigledna pljačka, niti čak glupa odluka. Ono je po meni bilo jednostavno fifti-fifti odluka, koja je juče donešena na ovu drugu polovinu. Treba reći međutim pre nego nastavim da sam ja od one fele koji otvoreno ne prizaje argument "sudije su upropastile utakmicu" ili "stjuardi su upropastili trku". Evo sad za finale LŠ koliko sam samo čuo "Da, bio je penal, ali sudija je usro utakmicu što ga je dosudio", meni je to toliko bizarna argumentacija da ne mogu ni da počnem da polemišem s njom - sudije su tu da maksimalno koliko mogu sude po pravilima, a ne da brinu o uzbudljivosti ili zabavnosti utakmice ili trke koju mogu "da upropaste".

 

Koliko sam juče video bes tviteratija, čini mi se da pola ljudi uopšte ne shvata zašto je Vetel kažnjen jer je glavni argument protiv "Šta je pobogu Vetel mogao drugačije da uradi pri toj brzini?!?". To na stranu za trenutak, moje je mišljenje da je najveći deo odluke donesen zbog ustaljene prakse "Bolid 1 je pod pritiskom i brani se, izleće sa staze i seče krivinu, vraća se na nju ali bolid B je mnogo brži i svakako bi ga pretekao, ali putanja bolida 2 koji je trenutno mnogo sporiji ga izgurava sa staze". S obzirom da je bolid 1 napravio grešku, a bolid 2 bi ga pretekao da mu ovaj nije uleteo u putanju sa ne-staze (unsafe rejoin). Ista priča kao kad je Verstapen izgurao Kimija sa staze u Japanu prošle godine nakon što je zbog prekasnog kočenja presekao krivinu.

 

Pored toga, danas su pušteni u javnost detalji zbog kojih su stjuardi doneli takvu odluku, jednim vrlo važnim delom zbog onoga što su videli u telemetriji. Da ne pejstujem sad teksta i teksta odatle, meni je ovo sasvim dovoljno da kažem da odluka može da se čini fer ili suviše oštra jednako legitimno, ali ovo je za mene sasvim dovoljno da kažem da su je doneli ljudi koji znaju o trkanju ihaha više od svih nas ovde + imaju kilograme podataka o kojima mi možemo da sanjamo samo.

 

Napisah sve ovo, ali da ne ispadne da se 100% slažem sa odlukom; jok. Rekoh da sam 50-50, sa jedne strane shvatam stjuarde koji rade svoj posao samo onako kako i mogu, tj sledeći pravila i pri tom obrazlažući tačno šta i kako su videli (a ne apstraktne poglede o kvalitetu trke), ali sa druge strane, da, Vetel ne verujem da je mogao mnogo toga drugačijeg da uradi juče. Da li je postojala ikakva namera da Hamiltonu zagradi prolaz, moje mišljenje je da nije ali da nikad nećemo saznati, ali fakat je da bi ga na bilo kojoj drugoj stazi sa većom širinom i bez zida Hamilton obišao kao od šale. Na kraju krajeva, tu grešku je sam napravio, kao što ne prestaje da pravi grešek od, jbt, Singapura prošle godine?

 

Bežim sad, Sladža će da me gađa nožem.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...