Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Btw, i ja mislim da ga Maks nije brejktestovao onda, ne znam za šta je dobio 5 sekundi, bilo je mnogo kandidata za to, ali za tu situaciju ne bih dao. Mislim da je bila miskomunikacija. 

Link to comment

I meni deluje da je miskomunikacija. 5 sekundi je dobio za nebezbedno vraćanje na stazu, sad koje, ko će ga znati.

 

Tek će da se piše o ovome večeras. I stičem utisak da je ova staza neuslovna za F1. Runoffa nema, a ludački brza. Klinci u F2 se iskrljali žestoko, Pourchaire i Fittipaldi u bolnici.

Edited by fillex
Link to comment
10 minutes ago, Ivo Petović said:

Btw, i ja mislim da ga Maks nije brejktestovao onda, ne znam za šta je dobio 5 sekundi, bilo je mnogo kandidata za to, ali za tu situaciju ne bih dao. Mislim da je bila miskomunikacija. 

pa videlo se da je vozio u četvrtoj

Link to comment

Kakva luda trka, stvarno ne pamtim ništa ludje u sportu.

 

Potpuno razumem sve komentare naspram Hamiltona, odijum prema svema što on predstavlja, ali mora se priznati da je sve ovo hendlovao spektaktularno. Uvek sam navijao protiv njega, bukvalno u svakoj sezoni, ali trka u Brazilu i ova večeras su mu možda najveći legasi u karijeri.

 

On the side note, Alpina je bila treći auto danas po brzini. Dajte Fernandu igračku, pa da imamo i latino krvi u borbi za prvaka...možda onda padne i šaketanje na stazi :D

Edited by Ivo Petović
  • Hvala 1
Link to comment
Btw, i ja mislim da ga Maks nije brejktestovao onda, ne znam za šta je dobio 5 sekundi, bilo je mnogo kandidata za to, ali za tu situaciju ne bih dao. Mislim da je bila miskomunikacija. 

5 sekundi je za ono izlazenje sa staze kad je Max zadrzao 1. mesto na početku 37. kruga, tim je javio Maxu da propusti Luisa i vidi se lepo da je usporio da ga propusti i potom se spremi za DRS koji je bio 50m iza tog mesta, ne može me niko ubediti da je Luis tu potpuno nevin i eto nije skapirao šta se dešava. Taj je svestan svega u svakom sekundu trke.

Naredba tima da propusti Luisa je važila i dalje posle toga ali je Luis zaostao 2.5 sekunde, a Max nastavio pa su onda primenili +5 sekundi kaznu.

Red Bull je ispizdeo na Maxa što je mislio da može da se kurobeca da bržim LH jer bi ga ovaj svakako obišao do kraja, da ga je odmah propustio imali su gap 22 sek za zamenu guma i najbrži krug. Takodje tim je mislim zasrao što mu nisu dali tvrde gume na zadnjem red flagu, mada pitanje je koliko one uopšte funkcionišu u Red Bullu.
  • +1 1
Link to comment

Merc je bio brži prosto. Da se nije juče slupao i da je uzeo pole, i da je onda imao čist start pa da u čistom vazduhu nešto uradi, možda je tako mogao imati šansu.

Edited by fillex
Link to comment

Najbrzi krug ne igra nikakvu ulogu vise, nebitno je da ili su na 0 ili na +2 za Maxa, ko pobedi poslednju osvaja.

 

edit: Max je imao sansu danas na prvom restartu ali je tu izgubio pol, pa onda i ta prva kazna.

Edited by goofs
Link to comment
Merc je bio brži prosto. Da se nije juče slupao i da je uzeo pole, i da je onda imao čist start pa da u čistom vazduhu nešto uradi, možda je tako mogao imati šansu.

Mislim ni tako, jednostavno je Mečka brža u trci, plus se tvrdje gume bolje ponašaju na njihovim bolidima. Mislim da nije bilo načina da danas Max pobedi odakle god da je startovao, uostalom imao je 1. mesto i čist put na novim gumama u 3. startu al nije mogao da pobegne na više od 1.8 sek.
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, ducca said:


5 sekundi je za ono izlazenje sa staze kad je Max zadrzao 1. mesto na početku 37. kruga, tim je javio Maxu da propusti Luisa i vidi se lepo da je usporio da ga propusti i potom se spremi za DRS koji je bio 50m iza tog mesta, ne može me niko ubediti da je Luis tu potpuno nevin i eto nije skapirao šta se dešava. Taj je svestan svega u svakom sekundu trke.

Naredba tima da propusti Luisa je važila i dalje posle toga ali je Luis zaostao 2.5 sekunde, a Max nastavio pa su onda primenili +5 sekundi kaznu.

Red Bull je ispizdeo na Maxa što je mislio da može da se kurobeca da bržim LH jer bi ga ovaj svakako obišao do kraja, da ga je odmah propustio imali su gap 22 sek za zamenu guma i najbrži krug. Takodje tim je mislim zasrao što mu nisu dali tvrde gume na zadnjem red flagu, mada pitanje je koliko one uopšte funkcionišu u Red Bullu.

 

Mislim da je Maks usporio zato što je hteo da ga pusti da prođe baš na tom delu staze, da bi imao DRS i obišao ga posle, kao što je i uradio u sledećem pokušaju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...