Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Pa nista, upravo sam to i rekao. Predstavlja pravo osvezenje procitati takav jedan post. Ovde godinama nije moglo da se zivi od fanova Mercedesa/Hamiltona, konacno je i njima odzvonilo..

Link to comment
18 hours ago, sherman said:

mercedes nema sta da trazi pored red bula, a mercedes vodi u timskoj konkurenciji. premesna tvrdnja. 

kad se tako navijacki pristupa, ocigledno u obzir dolazi samo totalna dominacija sa ubedljivo najboljim bolidom, kako bi se zavaljen u fotelju mirno uz pivce i kokice gledala trka.

sto gledamo poslednjih x godina. 

ja sam bukvalno prestao da pratim f1, zbog toga. to toliko smara, da nema tog vozaca koji me moze animirati, kad niko ne moze da mu ni prismrdi sa bolidom, pa ma kakvo umece imao. sere mi se od takvog merecedesa i takvog hamiltona, i cele takve f1.

 

svaki pravi ljubitelj ove godine navija za red bul i maksa

 

ovi novi klinci su ekstra i jedva cekam njih da gledam, pa makar i u mercedesu, samo ne vise smaraca od hamiltona, sa sve onim njegovim pozdravima najboljim navijacima ikad na svakoj jebenoj trci. 

 

pa da sledece godine gledamo kako rasel jebe hamiltona

pa ovo isto si imao i u eri sumahera i fetela. nije da su se ta vremena nesto razlikovala u odnosu na ovo hamiltonovo. RB je dominirao punih 5 godina, nikad smorenija f1 nije bila tada, kao i prethodnih godina pod mercedesom. 

Link to comment
7 hours ago, extragluv said:

pa ovo isto si imao i u eri sumahera i fetela. nije da su se ta vremena nesto razlikovala u odnosu na ovo hamiltonovo. RB je dominirao punih 5 godina, nikad smorenija f1 nije bila tada, kao i prethodnih godina pod mercedesom. 

nije isto, iako jeste delimicno slicno. vetel sa rb je dominirao 4 godine, ali ne kao ovi sad. i 7 godina nije isto sto i 4 godine. jos moze i ove godine da osvoji, a mozda i vise. 

plus se on bar klao sa alonsom, koji je vozio za drugi tim. ovo sad je 7 godina igranka mercedesa, gde su skoro svaki put oni i prvi i drugi. ja se ne secam da je nekad bila ovakva dominacija nekog tima ovako dugo. na stranu sto je vetel jedno 10 puta gotivniji lik od hamiltona, a i bolji vozac

 

sumahera necu ni da pominjem, pokusavam da zaboravim to vreme

 

 

 

Link to comment

Jbg ako nista drugo barem su se Hamilton i Rozberg posteno krljali dok ovaj nije iskoristio beneficirani staz i otisao u prevremenu penziju, toga na primer nije bilo u Ferariju u Sumaherovo vreme (a bogami ni kod Red Bula u Fetelovo, "multi 21"). A bilo je brat-bratu i dve sezone u kojima je Ferari bio egal sa Meckom ali su sto Fetel svojim pomracenjima uma na stazi sto tim "briljantnim" taktickim odlukama uprskli stvari i poklonili titule Mercedesu i Hamiltonu.

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, sherman said:

nije isto, iako jeste delimicno slicno. vetel sa rb je dominirao 4 godine, ali ne kao ovi sad. i 7 godina nije isto sto i 4 godine. jos moze i ove godine da osvoji, a mozda i vise. 

plus se on bar klao sa alonsom, koji je vozio za drugi tim. ovo sad je 7 godina igranka mercedesa, gde su skoro svaki put oni i prvi i drugi. ja se ne secam da je nekad bila ovakva dominacija nekog tima ovako dugo. na stranu sto je vetel jedno 10 puta gotivniji lik od hamiltona, a i bolji vozac

 

sumahera necu ni da pominjem, pokusavam da zaboravim to vreme

 

 

 

nmeni je fetelova era bila jako dosadna, lik je uglavnom startovao sa prvog mesta i samo vozao tako do kraja svaki put. ne znam dal je ukupno 5 puta startovao sa nizih pozicija. po meni je ham ipak raznovrsniji vozac od njega

Link to comment

Da, i meni je Hamilton definitivno šampionski vozač. U tom smislu je šteta što nije bilo više sezona kao ona sa Rosbergom, a pogotovo što Alonso nije imao konkurentan bolid. On je po mom mišljenju iz ove ere najbolji vozač, pa tek Hamilton. Odnosno to su dva prava šampiona iz post Šumaher ere, a Alonso je u stvari i penzionisao prethodnog vladara. Mislim da je Fetel ispod ove dvojice. 

Link to comment
4 hours ago, extragluv said:

nmeni je fetelova era bila jako dosadna, lik je uglavnom startovao sa prvog mesta i samo vozao tako do kraja svaki put. ne znam dal je ukupno 5 puta startovao sa nizih pozicija. po meni je ham ipak raznovrsniji vozac od njega

 

Vettelova era je mixovana što se tiče lakih titula - bilo je onih sezona gde je brutalno dominirao kao 2011 i 2013, ali prva titula ako se sećaš je bila kada je Alonso u zadnju trku u Abu Dabiju ušao sa prednošću u bodovima pa celu trku ostao zaglavljen iza Petrova, Webber je bio drugi, a Seb tek treći sa najmanje šanse, te sezone je Ferari imao jednako dobar bolid i Alonso je tu morao uzeti titulu, ako nekoga ima da krivi zašto nema tu 3. onda može samo sebe. 2012. opet u zadnjoj trci odlučeno za 3 boda, tu je do kraja evropskih trka Vettel bio u kanalu, ali je u završnici sezone kao toliko puta do sad RBR našao formu i izdominirao. Te 2010 i 2012 sezone nikako nisu bile monotone i lake za osvajača.

 

Inače Luis je po meni ipak daleko bolji vozač od Vettela. Sa godinama čovek je postajao sve bolji, iskustvo je koristio da bude bolji u svim aspektima za razliku od Seba koji je kako godine prolaze sve slabiji, ne uspeva da se prilagodi novoj eri nikako, ne pomaže ni menjanje timova činjenica je, ali još od Ferarija i grešaka koje je tamo pravio mene je potpuno razočarao kao all around vozač, već u Red Bullu ga je Ricc u prvoj sezoni poprilično lepo opeglao. Iako mi je Seb simpatičniji i gotivniji kao lik od Luisa, razlika u njihovom umeću je bez dileme na strani Luisa. Opet, šta znam - jedina mala mrlja na njegov legacy je što u 2 sezone u eri Mercedesove dominacije u kojima je imao nekoga da ga čelendžuje za titulu jednu je izgubio, a na putu je i drugu. Ostalih 6 Luisovih titula u Merdži je bilo vožnja u parku, uzimao krunu u SAD ili Mexicu najdalje. 

 

 

Edited by ducca
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, ducca said:

 

Vettelova era je mixovana što se tiče lakih titula - bilo je onih sezona gde je brutalno dominirao kao 2011 i 2013, ali prva titula ako se sećaš je bila kada je Alonso u zadnju trku u Abu Dabiju ušao sa prednošću u bodovima pa celu trku ostao zaglavljen iza Petrova, Webber je bio drugi, a Seb tek treći sa najmanje šanse, te sezone je Ferari imao jednako dobar bolid i Alonso je tu morao uzeti titulu, ako nekoga ima da krivi zašto nema tu 3. onda može samo sebe. 2012. opet u zadnjoj trci odlučeno za 3 boda, tu je do kraja evropskih trka Vettel bio u kanalu, ali je u završnici sezone kao toliko puta do sad RBR našao formu i izdominirao. Te 2010 i 2012 sezone nikako nisu bile monotone i lake za osvajača.

 

Gde je Ferari tad imao jednak bolid :D 

 

Red Bull je uzeo 15 od 18 polova te sezone, Alonso je bio u vodjstvu zato što je fakin Alonso, profesor doktor, pogledaj gde je Masa bio na tabeli.

 

Titule ga je koštao Ferari - pošto su reagovali na blef RB sa pitovanjem Vebera koji je poslužio kao mamac. To je bilo vreme pre DRS-a i skoro je bilo nemoguće preteći u Abu Dabiju - i hamilton se tako vozao iza Kubice zilion krugova bez šanse, dok ovaj nije otišao u boks.

 

2012.g. je po meni najbolja sezona koju sam gledao - tu je Ferari bio četvrti najbrži auto na gridu (RB, Meklaren, Lotus), ali je Alonso na neki volšeban način vodio cele sezone.

Edited by Ivo Petović
  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, sherman said:

sumahera necu ni da pominjem, pokusavam da zaboravim to vreme

 

E, nemoj sad tako. Dve titule Hakinena i prva Sumaherova u tom nizu su jebacke sezone bile, mogu da spadaju u zlatne godine Formule 1. I 2003. je bila bila top, titulu uzeo za dva punata ispred Kimija, a doneo mu je Barikelo pobedom u Japanu u poslednjoj trci. Ostale jesu bile smor, i generalno se slazem, "veciti sampioni" ubijaju draz i zanimljivost sporta, ne samo u F1 vec i svim takmicenjima.

 

Nego, kad smo vec kod Sumahera, kakav je Mik vozac? Ima li nekog leba od njega?

Link to comment
8 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Gde je Ferari tad imao jednak bolid :D 

 

Red Bull je uzeo 15 od 18 polova te sezone, Alonso je bio u vodjstvu zato što je fakin Alonso, profesor doktor, pogledaj gde je Masa bio na tabeli.

 

Titule ga je koštao Ferari - pošto su reagovali na blef RB sa pitovanjem Vebera koji je poslužio kao mamac. To je bilo vreme pre DRS-a i skoro je bilo nemoguće preteći u Abu Dabiju - i hamilton se tako vozao iza Kubice zilion krugova bez šanse, dok ovaj nije otišao u boks.

 

2012.g. je po meni najbolja sezona koju sam gledao - tu je Ferari bio četvrti najbrži auto na gridu (RB, Meklaren, Lotus), ali je Alonso na neki volšeban način vodio cele sezone.

 

OK, "jednako dobar" je overstatement, ali imao je u rukama nešto s čime je uspevao da pobedjuje jbg. Tu trku je morao da reši i uzme titulu kako god je znao, jedna od snaga Luisa je i što dovodi u pitanje taktičke odluke tima, Alonso je možda trebao to isto da uradi tada, mada me iskreno ne služi pamćenje kada su detalji oko pit stopa u pitanju. I bez drs-a ipak je imao jebenog Vitalija Petrova ispred sebe u kranjem slučaju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...