Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Pitali su Sky-ja Felipea Masu posle trke (koji btw misli da je u pitanju cist trkacki incident, bas kao i Ric) da li je Max trebalo da popusti i odgovorio je "to je Max, to se nece nikad desiti". To nije nepromisljenost, nego upravo suprotno. On je izgradio takav stil, da zeli da ostali vozaci imaju to na umu, pa ce izbegavati wheel-to-wheel duele ako je moguce. Naravno, kada se nadje u borbi za titulu sa rivalom koji je izgradio slicnu reputaciju, neminovno ce dolaziti i do kontakata i incidenata.

 

Moje misljenje je, to stalno ponavljam, ako je u pitanju klasican trkacki incident, bez obzira na posledice, nema kazne. Ona ima smisla samo ako postoji predominatna krivica jednog od aktera. 

  • +1 3
Link to comment

Naravno da nije, imao je i on svoju porciju, naročito sa Rozbergom. Ja sam vrlo daleko od Hamiltonovog navijača, čak mi je Maks simpatičniji ovako (ako izuzmemo Hornera i Marka), samo konstatujem situaciju. Sećamo se još u Bakuu, kako je bukvalno izgurivao Rikarda par puta (koji je bio brži tada), naravno da je rezultat svega toga bio sudar.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Ivo Petović said:

Naravno da nije, imao je i on svoju porciju, naročito sa Rozbergom. Ja sam vrlo daleko od Hamiltonovog navijača, čak mi je Maks simpatičniji ovako (ako izuzmemo Hornera i Marka), samo konstatujem situaciju. Sećamo se još u Bakuu, kako je bukvalno izgurivao Rikarda par puta (koji je bio brži tada), naravno da je rezultat svega toga bio sudar.


E jbg,
Editovao sam komentar jer nije bio preterano bitan za ovaj thread ali si vec uspeo da odgovoris :)

probacu da vratim

Link to comment

Bas dobro objasnjenje, secam se da sam se uzivo zapitao zasto ga Lewis "pusta", zasto vozi idealnu liniju umesto da zatvori krivinu, kako je Max ni iz cega dosao u situaciju da mozda moze da napadne. Max je toliko kasno kocio da Lewis verovatno nije ni ocekivao da u toj krivini mora da se brani, a mozda je gledao ispred, da vidi da li moze Landa da prestigne.

Link to comment

Vidim da se na forumu nešto nije komentarisala izjava, ali meni je ovo jedna od odvratnijih stvari koje sam skoro u sportu video. popeo mu je bolid na glavu i izjavio

Quote

"That's what you get when you don't leave the space."

 

  • +1 2
Link to comment

Max se zalio da mu Lewis nije ostavio dovoljno prostora i izgurao ga ivicnjak, a ovaj tip kaze da mu je Lewis ostavio vise prostora nego sto je trebalo, i da je trebalo da bude agresivniji. Ne moz' ljudima udovoljiti..

Link to comment

Mislim da je zapravo rekao ovo sto je burekdzija napisao par postova iznad

1) Da mu Luis nije zatvorio krivinu i da je Max zbog toga dosao u situaciju da moze da napadne (dakle ostavio prostora u tom trenutku, umesto da mu ne ostavi nista) - ovo se desava pri ulasku u krivinu, par trenutaka pre sudara. Da je Luis zatvorio kako treba, Max ne bi ni imao situaciju za napad

2) Sad dolazimo do drugog dela krivine gde Luis pocinje da zatvara, ali mu je Max vec u auri i ovaj (Luis) mu ne ostavlja dovoljno prostora da iz krivine izadju obojica i desava se udes

(ne govorim o krivici jednog ili drugog, samo prevodim sta je lik rekao a burekdzija vec objasnio)

p.s.
Max se nije popeo samostalno na Luisov auto, vec ga je katapultirala "bankina" (ili kako se to vec pravilno zove) koja je bila s Maxove leve strane u trenutku kada ga Luis zatvara

Edited by Have_Fun
Link to comment

ne dešava se ovo prvi put, mali uvek tako vozi da protivnik mora da mu se skloni po cenu udesa, napravio je već takav imidž da svi znaju ako mu ne popuste u duelu sudariće se. i svaki put kad je neko pokušao da mu se suprostavi i da se trka sudarili su se. klasična budala na putu, svima je bolje  da ga izbegavaju ako hoće da završe trku

 

ne može tako da se vozi. mislim može ali ne u F1,  nije to Ben Hur

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment

Takav je npr. bio i Senna, bez trunke odstupanja, nije se jednom desilo da je preterao pa izbacio i sebe i rivale sa staze, pa je slavljen i dan danas kao najveći svih vremena i idol je mnogih generacija, ne sećam se da sam ijednom pročitao da ga neko karakteriše kao "budalu na putu" i slično... Samo kažem. 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, levi said:

ne dešava se ovo prvi put, mali uvek tako vozi da protivnik mora da mu se skloni po cenu udesa, napravio je već takav imidž da svi znaju ako mu ne popuste u duelu sudariće se. i svaki put kad je neko pokušao da mu se suprostavi i da se trka sudarili su se. klasična budala na putu, svima je bolje  da ga izbegavaju ako hoće da završe trku

 

ne može tako da se vozi. mislim može ali ne u F1,  nije to Ben Hur

 

Obojica tako voze. Koliko puta se tokom svoje karijere Hamilton slupao s Masom npr. dok su bili konkurenti za titulu? Pa sa timskim kolegom Rozbergom? Ne kazem da je Hamilton iskljucivi krivac za sve to ali za tango je potrebno dvoje.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, levi said:

klasična budala na putu

 

2036. ćete da ga prozivate za gluposti koje je pravio u prvih par sezona, jebote. E, zamisli - klinac, dete od 17 godina je nadobudno i misli da mu sve pripada, ko bi mogao pretpostaviti? Kapiram da je ovaj nivo mržnje navukao jer, za razliku od neselektivnih i potpuno nasumičnih Maldonada i Grožana, nekako se uvek kačio sa vrhom grida. Od toga najmanje sa Hamiltonom, dok je Kimiju i Sebu zaista ostao dužan.

Poslednje tri sezone (uključujući ovu) je više nego korektan i najvažnije - ubedljivo najbolji vozač trenutno. Volim kako je za Luisove grupije RB bolid prišao Mercu a Honda napravila barabar motor, a kolege mu imale duplo i troduplo manje bodova i od njega i od Botasa.

  • +1 4
Link to comment

To da je Max ubedljivo najbolji vozac trenutno moze da bude tvoj subjektivni utisak, nikako nepobitna cinjenica. Ove godine je u prilici da se bori za titulu jer je RB konacno sklopio konkurentan paket. Na nekim stazama RB ima prednost u odnosu na Merc, na nekima je obrnuto, ali razlike izmedju bolida nisu velike. I to je dobro, jer garantuje da cemo gledati borbu do poslednje trke. Bar se nadam..

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...