Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

Nisam ni znao za "bojkot"...a svakako isti ne bih ni podržao.:fantom:

Na otvaranju sam bio i bilo je krcato, ne znam kako su posećene ostale projekcije, ne stigoh ništa više, za sada, da pogledam.

Sam ideja "bojkota" Festa je :isuse: a na isti smajli se može dodati xbeskonačno za onoga ko je pozvao na bojkot. E,al "...ko je bio?Uobičajni." Pa jbt. Ekipa na festu je manje-više ista poslednjih 100 godina i sa sns ekipom baš ima izuzetno bliske veze.:isuse:

U svakom slučaju u inat bojkotu-odoh popodne na "Burning" u Dom sindikata.:fantom:

Edited by Apollo Creed
Link to comment

Budale, kao da je SMS izmislio FEST.  Baš će Dragojević et snimili da me usmeravaju šta da radim. Taj modus operandi, pokvarenjaštvo i smrad onih koji bi sve da ispolitizuju. Ne neću da umrem zato što je nekom uskraćena sinekura, crkavam od smeha. 

Link to comment

cek, koliko vidim on je apelovao da se bojkotuje OTVARANJE festa, a ne sam fest... sto bih ja uradila bez obzira ko je na vlasti, ko je dobar od njega a i ko poziva na bojkot.

 sama ceremonija otvaranja prikazivanja filmova, meni je bezvezan dogadjaj. 

Link to comment

Dragojević je pre više od dve decenije rekao nešto tipa da je FEST otvorio igrokaz što dovoljno govori o imbecilnosti samog otvaranja, rekao bih da su i javne rasprave već godinama jednako imbecilni igrokazi u kojima nikom ni ne treba nikakva odstupnica, a svakako ni pred kim...

Link to comment

Teško tebi kad pamtiš šta je ta nesreća rekla pre 20 godina. 

 

Izgubljeni Karavađo, preporuka za sve ljubitelje zabavnog italijanskog filma. Odjavna špica sa anđelima sjajna. 

Link to comment

Artik - Nesto manje romansirana verzija Mountain between us. Samo za ljubitelje Madsa Mikelsena ili za one koji bi da vide kako mu se desava svako moguce sranje koje moze da te zatekne na Severnom polu.

 

Optuzena - Fin argentinski nije istinita prica ali su se dobro inspirisali onim slucajem gde je studentkinja iz USA navodno ubila cimerku u Italiji. Zanimljiv prikaz kako sve to utice na porodicu i na okruzenja + kudos sto je cela drama oko sudjenja stavljena u treci plan.

Link to comment
On 24.2.2019. at 21:10, nezvanova said:

ja od svega sto sam planirala, pogledala samo kapernaum

razbio me ja, uostalom kao i celu salu, svi smo sa projekcije izasli uplakani i razbijeni od filma koje je pravo, a mislim i prvo dvadestprvovekovno filmsko remek delo! rediteljka mi je poznata jos od njenog prvog filma, caramela, i pratila sam njen rad kao i rad njenog muza kompozitora i sa predznanjem i velikim ocekivanjima sam otisla na projekciju.

 

mogu da razumem da ce za nekog ovo biti previse emotivno, mozda cak i pateticno, ali ja bas ni jednu manu filmu ne mogu da nadjem.

od savrsenog klinca Zaina, muzike, tisine, ostalih glumaca... sve mi je bilo perfektno, a narocito taj zenski ruskopis rediteljke, koji se uocava u sitnim a opet tako znacajnim detaljima.

ne pamtim kada me je neki film toliko pomerio i razdrmao! 

 

 

Ja sam se jedva suzdržala da se ne rasplačem, malo glumim u javnosti. Da sam gledala kod kuće, plakala bih i pre kraja filma.  Nije fer, našli su najslađe dete iz Etiopije. I sva deca u filmu su divna. Sve mi je ovo do sad moglo, a nije moralo, ali ovaj film zauvek ostaje. Nadam se da će biti na RTS-u uskoro, da može da ga pogleda veliki broj ljudi u zemlji. 

Morala sam da potražim Krivični zakon Libana, da proverim da li je zaista moguće krivično gonjenje dece ispod 14 godina.

Edited by halloween
Link to comment

da, bebac je fenomenalan. em presladak, em ima neku blagorodnu narav! 

nego, bas su mogli i dokumentarac da naprave sa snimanja filma, da vidimo kako je tekla interakcija izmedju Zaina i bebca, preslatki su bili a pretpostavljam da nije lako sa tako malom bebom na snimanju izaci na kraj.

 

Link to comment

Da, hvata ritam drzeci se za ivicu bazencica, hoce da igra a nije naucio ni da hoda. A sto je najbolje, to je devojcica a glumi decaka. Zivot te dece je u okviru zadatih parametara, a mislim da je kljucno, prvi korak da se civilizacijski pokrene da ta deca idu u skolu, pa taman bila i najgori djaci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...