Jump to content
IGNORED

Tenis 2018


Timmy

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    407

  • Jeremija

    200

  • Arkadija

    186

  • mlatko

    184

Top Posters In This Topic

Posted Images

55 minutes ago, Arkadija said:

Kad igra Novak?

ja sam bila ubeđena da igra noćas. Očigledno, da sam pogrešno shvatila.

 

Ne, bilo je još mečeva da se odigraju da bi svi u drugom kolu dobili protivnike. Danas oko pola 7-7 po našem.

Link to comment

Kod zena je po svemu sudeći zavrsena smena generacija. Lista izgleda sktoz drugacije nego pre par godina. A ove matore sto jos igraju ne mogu da se sastave. U prvom kolu Sinsija izgibile Serena, Azarenka, Kuznjevova, Radvanska... 

Edited by Timmy
Link to comment
5 hours ago, Timmy said:

Inace, to je turnir Premijer 5 serije - od sad novo ime za zenske masterse. 

 

Nije od sada, ima već skoro 10 godina da se tako zovu. :D 

 

Ranije su WTA turniri bili rangirani po kategorijama (I-V), gde su turniri I kategorije bili pandan ATP Mastersima. Onda su 2009. to promenili, pa su turniri I kategorije podeljeni u dve grupe: Premier Mandatory (Indijan Vels, Majami, Madrid, Peking) sa najvećim nagradnim fondom i Premier 5 (tu su Rim, Toronto/Montreal, Sinsinati i još neki).

Ono što su bili turniri II kategorije se sada zovu Premier, a sve ispod toga su International turniri.

 

Užasno debilno, ali šta drugo očekivati od nesposobne raspad organizacije poput WTA. 

Link to comment

Hvala na razjasnjenju :) 

 

Ja mislim da sam prvi put danas procitao taj naziv, a citam redovno teniske vesti domace i strane. Verovatno se nisam udubljivao, a mediji retko to napisu jer je debilno, kao sto kazes.

 

Link to comment
  • TheBigFlegma unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...