Jump to content
IGNORED

Svetsko Prvenstvo 2019 - Kvalifikacije


theanswer

  

43 members have voted

  1. 1. ko su veći debili



Recommended Posts

2 hours ago, palikaris said:

ne znam na koju foru neko ko zaradi milione do 35-36 godine uspe da pukne sve pare i onda mora da klosari po nekim lokalnim savezima. I to je masovna pojava kod nasih sportista izgleda. Pa jbt da ne radis nista s tim parama, samo da ih drzis na gomili i krckas, mozes da zivis 5 zivota od toga.

 

Pa novci koje su Radja i ta ekipa 90ih zaradili nisu uopste neki pojam za ono sto igraci danas zaradjuju. Plus je covek dosta novca dao KK Splitu spasavajuci ga od bede, plus je sigurno imao tu i tamo neka ulaganja i investicije u manje ili vece poslove, sto kod nas u regionu ako nisi mufljoz ili ti se ne poklopi moze vrlo lako da propadne.

 

Inace Dino mi je bio oduvek gotivan lik, volim da slusam kad god prica o starim vremenima, i bio je prvi koji je potvrdio dolazak (i dosao) na onaj Salov oprostajni mec 2005te, ceo Pionir mu je skandirao.

Link to comment
  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • theanswer

    36

  • Joe D

    17

  • б1lme3

    17

  • goofs

    12

Top Posters In This Topic

Radja je u Bolonji bio najplaceniji kosarkas Evrope. A koliko god da je Evropljanin mogao imati manji ugovor u NBA u to vreme nego sad, sigurno je zaradio. Plus sto je do pre neku godinu motorom obilazio pola sveta. On mi najmanje deluje kao da je bankrotiro

Link to comment
5 hours ago, goofs said:

 

Pa novci koje su Radja i ta ekipa 90ih zaradili nisu uopste neki pojam za ono sto igraci danas zaradjuju. Plus je covek dosta novca dao KK Splitu spasavajuci ga od bede, plus je sigurno imao tu i tamo neka ulaganja i investicije u manje ili vece poslove, sto kod nas u regionu ako nisi mufljoz ili ti se ne poklopi moze vrlo lako da propadne.

 

Inace Dino mi je bio oduvek gotivan lik, volim da slusam kad god prica o starim vremenima, i bio je prvi koji je potvrdio dolazak (i dosao) na onaj Salov oprostajni mec 2005te, ceo Pionir mu je skandirao.

da, jedna od stvari zbog kojih mislim da je ok lik

bio sam tad u pioniru, iznenadila me jacina aplauza, prijatno naravno :)

 

a odakle uopste da je bankrotirao, znam dase za kukoca pre par godina pisalo da je stipsa i da je imao neka losa ulaganja

 

a ako jesu, plus pomenuti paspalj, to su izgleda pokupili od amera iz nba 

neki ogroman procenat njih bankrotira u par godina po okoncanju karijere

Link to comment

Kukoca su prozivali, jer su mislili da treba vise da pomaze Splitu s obzirom sta je sve postigao tamo. On zivi u Americi i deca mu studiraju tamo. On je "najmanje" bankrotirao

Link to comment

^^ Radja nikada nije igrao u Bolonji, verovatno si mislio na Virtus iz Rima :) te pare tada su nista u odnosu na ono koliko se danas placaju igraci. Salary Cap u NBAu je u njegovo vreme bio manji od 25 miliona $ (za celu ekipu!). On ako je uzeo neke ozbiljne pare uzeo je za dve godine u PAOu.

Nemam pojma odakle price, ni ja nisam nesto ubedjen da je bankrotirao, samo kazem kako je i zasto moguce da se to desi, pogotovo toj starijoj generaciji. Za Paspalja znam da je imao onaj projekat izgradnje AkvaParka iza blokova u Bgu koji je trajao hiljadu godina i na kraju propao, to ga je sigurno kostalo, plus zdravlje, lecenje itd. S druge strane, verujem da nije ni blizu prosjackog stapa, da i dalje moze da zivi komotno, samo ne lux.

Link to comment

Tako je, moja greska, zbog menjanja imena i Virtusa iz Bolonje :)

Znam da je sam rekao da je u jednom trenutku bio najplaceniji kosarkas u Evropi (zato i nije otisao odmah u Boston, izmedju ostalog, tj odmah kad je mogao posle one sage da mora da ostane u Splitu), koliko god bilo to, nije bilo malo, a kazem i nacin zivota koji vodi mi ne deluje kao takav. 

A da, ako si budala, mozes da spiskas i deset puta vise nego sto je Dino zaradio, to naravno stoji

 

Edited by Giggsy
Link to comment

pa bas..

kukoc je imao u benetonu najveci ugovor u sportu u italiji racunajuci i jednog maradonu 

brajan shou je valda imao u mesadjeru (rim)  milijun dolara i brajan feri isto. 

kad su ga pitali sto je osho iz nba danilovic se hvalio da mu je kacola dao dva milijuna dolara cisto sezonski.

ne znam kako se to racuna u danasnje pare ali vise puta je maljkovic pricao da su tadasnji ugovori bili zakon za ove danas

 

Link to comment
  • 1 month later...

Australijanci su objavili spisak od 17 igrača. 

 

Deng Adel Cleveland Cavaliers (NBA)
Aron Baynes Boston Celtics (NBA)
Todd Blanchfield Illawarra Hawks
Andrew Bogut Sydney Kings
Golden State Warriors (NBA)
Jonah Bolden Philadelphia 76ers (NBA)
Mitch Creek South East Melbourne Phoenix
Matthew Dellavedova Cleveland Cavaliers (NBA)
Cameron Gliddon Brisbane Bullets
Chris Goulding Melbourne United
Joe Ingles Utah Jazz (NBA)
Nicholas Kay Perth Wildcats
Jock Landale Partizan (Serbia)
Mitch McCarron Melbourne United
Patty Mills San Antonio Spurs (NBA)
Brock Motum Anadolu Efes (Turkey)
Ben Simmons Philadelphia 76ers (NBA)
Nathan Sobey Brisbane Bullets
Link to comment

Zaebani ko kratko cjebe, ali nisu nepobedivi. Mislim da ce im ucinak mnogo zavisiti od Simonsa i toga da li ce on svoje prednosti moci da potencira a mane sakrije u FIBA kosarci.

Edited by goofs
Link to comment

To sto imaju dosta NBA igrac ne znaci nista, osim Simmonsa  koji je zvezda ali ne ume da sutira i gde ce to doci   do izrazaja  mogo vise na SP nego  sto je u NBA ligi  i   Inglesa  koji je dobar  role igrac, sve su to NBA  marginalci , koji pripadaju vise nekom evro nivou nego li NBA ligi, jesu  dosta tvrda ekipa ali se moze protiv njih, ako dodjemo u punom sastavu i ako se sastanemo sa njima u nekom elimnacionom mecu mislim da ce se ponoviti polufinalni rezultat sa OI-a.

Edited by Micko8
Link to comment

Oziji su ekstremno cvrsta i premazana rupa. Nemaju oni neki ofanzivni potencijal, ali ce defanzivno biti zid. Da je jos Exum tu, bilo bi veoma zajebno da se poentira protiv njih. 

 

Naravno da niko ne sumnja da smo mi u punom sastavu bolji tim, ali niko i ne raspravlja o tome.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...