Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

21 minutes ago, goofs said:

Pa valjda. Mislim, nije neophodno da ubede sve vilovnjake, već Kelebrimbora. Bio je razgovor u, čini mi se, trećoj epizodi kada Anatar pokušava da ga ubedi za patuljke, dok ovaj za ljude nije hteo ni da čuje.

 

Ali knjiga je tu vrlo eksplicitna, rata u Eregionu nema i ne može da bude sve dok Sauron ne završi posao sa prstenjem. Rat upravo izbije kad ih on zajebe i iskuje the One Ring kojim potčinjava ljude, patuljke, itd.

 

Možda i najgora stvar po LOTR koju ova debilna serija radi je pokušaj učitavanja praktične upotrebne vrednosti u prstenje. Valjda misle da je Tolkin bio senilan pa se nije setio to da pokaže, kod njega sasvim slučajno ostalo nejasno šta tačno sav taj bling radi? 

 

I onda eto, osetili se ljudi pozvani da mu isprave taj propust, u prvoj sezoni da naprave od tri prstena McGuffin koji vilenjacima omogućava da ostanu u Middle Earth i još malo se peglaju sa orcima, inače bi - o užasa - morali da otplove za rajski Valinor :isuse: A u drugoj sezoni izgleda da će sedam i devet prstenova biti oružje koje se deli saveznicima kako bi se i oni što jače peglali sa orcima, taktičko nuklearno :isuse:

 

Edited by Weenie Pooh
  • Haha 2
Link to comment

Odgledao sam sinoć treću i četvrtu epizodu. Serija je postala takva hrpa smeća, da se to ne može rečima opisati. Autori više ne jebu ni dva posto ni lore, ni geografiju, a ni bazičnu logiku, čak i sa dramaturgijom imaju problema. Tako smo saznali da po sred Erjadora ima neki rov, i preko njega džinovski srušeni most (!?), da se taj rov južno može obići samo preko Visoravni Mogila u koje su iz nekog razloga već ušle utvare ne čekajući Kralja Vešca tri hiljade godina kasnije(!?), da Galadrijela i Elrond, iako moćni Noldori, ne mogu da izađu na kraj sa ljudskim utvarama osim ako ne koriste njihove mačeve (!?), da se Visokorodni Elfovi plaše ljudskih utvara (!?), da Elrond tretira Galadrijelu kao desetara u vojsci, da se u Numenoru kraljevi biraju aklamacijom publike na ceremoniji krunisanja (!?) nakon što izbije skandal zbog korišćenja Palantira (!?), da Tom Bombadil podučava Istare magiji (?!?) i da je iz nekog razloga otišao iz Stare šume pravo u Rhun, da se Enti svađaju kao žene na pijaci, da konj hoće i može da uđe u pećinu prepunu paukova kako bi pronašao i oslobodio svog jahača,itd. 

 

Ova cela serija je kao neki vrlo, vrlo loš fan fiction. Makar da je serija zabavna, pa da kažeš, ali ni to - suštinski me zabole za sve tokove radnje i za sve karaktere, apsolutno me ne zanimaju njihovi dosadni i besmisleni zapleti, lišeni bilo kakve agende i logike - primera radi, ovaj ceo deo radnje u Pelargiru sa Izildurom i Arondirom je verovatno najdosadniji i najbesmisleniji zaplet koji sam ja gledao u bilo kojoj seriji, ni svrhe, ni poente. Bukvalno bi Radoš Bajić napravio bolju seriju od ovog materijala. Nije mi fizički bilo dobro kad sam završio gledanje, morao sam da upalim LOTRO na sat vremena da se detoksikujem od količine đubreta emitovanog na ekranu.  

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 9. 9. 2024. at 13:27, Weenie Pooh said:

Možda i najgora stvar po LOTR koju ova debilna serija radi je pokušaj učitavanja praktične upotrebne vrednosti u prstenje. Valjda misle da je Tolkin bio senilan pa se nije setio to da pokaže, kod njega sasvim slučajno ostalo nejasno šta tačno sav taj bling radi? 

 

 

Ja samo čekam da počnu da ispaljuju munje i fireball-ove iz prstenja, otprilike je serija na tom nivou. Sasvim je dovoljno hintova ostavio Tolkin šta prstenje radi (elfovski - preservation, restoration, healing; patuljački - umnožavanje materijalnih bogatstava; ljudski - uvećanje borbene i vojne moći), ali sve to lagano i na duge staze, što je isuviše suptilno za modernu dramaturgiju, jer ne može da se opali CGI. Ne, umesto toga će da drvo da procveta istog trenutka kad Elfovi nataknu svoje prstenje na šake, Durin će verovatno da pliva u zlatnicima kao Baja Patak i slično...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, Ayatollah said:

preko Visoravni Mogila u koje su iz nekog razloga već ušle utvare ne čekajući Kralja Vešca tri hiljade godina kasnije (!?), da Galadrijela i Elrond, iako moćni Noldori, ne mogu da izađu na kraj sa ljudskim utvarama osim ako ne koriste njihove mačeve (!?)

 

Joj da, ovo je bio spektakl :D Kakvi barrow wights jbt, ko je tu sahranjivan i kada, zašto su neupokojeni, šta serete? Ljudi jedva da imaju neku primitivnu pastoralnu civilizaciju, ali nema veze, zašto ne bi takođe imali drevno kraljevsko nasleđe i grobnice pune nekakvih utvara! Kako vas nije sramota da nemilice reciklirate svaki mogući detalj iz knjiga (drvo progutalo Froda Gandalfa, spasao ga Tom Bombadil) i to bez da uključite mozak?

 

Nitpick, Elrond ne bi baš trebalo da je nekakav moćni Noldor, lik je rođen pred sam kraj Prvog doba a serija se dešava početkom Drugog, dakle ima možda šestotinak godina. Gil-Galad je tek nešto malo stariji, rođen 120 godina pre njega.

 

To ih naravno ne sprečava da u seriji šefuju likovima kao što su Keleborn i Galadrijela, od kojih svako ima po 4-5 hiljada godina staža. Apsolutno je bizarno da su Galadrijela i Elrond nekakvi stari drugari*, baš kao i ideja da je ona nekakva warrior-princess u službi Gil-Galada, umesto da vlada Eregionom i posle Lotlorijenom. Gde su joj muž i ćerka (koju će posle udati za Elronda), Iluvatara pitaj.

 

*Morao sam da sračunam uz pomoć vikipedije: Galadrijelin otac Finarfin je bio brat Fingolfina (Elrondovog pradede) i polubrat Feanora (Kelebrimborovog dede). Njen brat Angrod je bio Gil-Galadu deda. Dakle, Galadrijela je dalja rođaka Kelebrimboru, baba-tetka Gil-Galadu, i pra-baba-tetka Elrondu.

 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

 

 

*Morao sam da sračunam uz pomoć vikipedije: Galadrijelin otac Finarfin je bio brat Fingolfina (Elrondovog pradede) i polubrat Feanora (Kelebrimborovog dede). Njen brat Angrod je bio Gil-Galadu deda. Dakle, Galadrijela je dalja rođaka Kelebrimboru, baba-tetka Gil-Galadu, i pra-baba-tetka Elrondu.

 

 

spacer.png

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Ali brate kad Elrond naiđe na razvaljen most i kaže da je to uradila munja, ni manje ni više. Au brate mili, ne znam kako pronalaze ovako briljantne ideje.

Edited by Jesper23
  • Haha 2
Link to comment

Serija je toliko glupa da je sad u kategoriji bizarre, prosto me zanima koliko će još glupih stvari da izmisle. Tačno bih voleo da mogu da popričam sa screenwriterima da vidim kako je moguće da su toliko tupavi, kakav proces se odvijao u njihovim mozgićima :laugh:

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Muad_Dib said:

Serija je toliko glupa da je sad u kategoriji bizarre, prosto me zanima koliko će još glupih stvari da izmisle. Tačno bih voleo da mogu da popričam sa screenwriterima da vidim kako je moguće da su toliko tupavi, kakav proces se odvijao u njihovim mozgićima :laugh:

 

Pa nisu ti oni tupavi. Oni su preplaćeni likovi koji sebe doživljavaju kao jako kreativne i ozbiljne umetnike čiji je cilj da poprave i/ili modernizuju ono što je napisao Tolkin ili bilo koji koji drugi autor, pa otud i osmišljavanje ovih sumanutih zapleta i momenata, jer će oni sada da urade nešto pametno čega se Tolkin nije setio.

 

Meni je tu uvek u glavi ona priča o tome kako su se scenaristi Witchera podsmevali Sapkovskom dok su radili scenario za seriju, kako on nema pojma i kako je loš pisac, pa će oni to da poprave, te je njihovo popravljanje rezultovalo govnetom i kulminiralo Kavilovim napuštanjem serije. Mislim, Sapkovski svakako nije top tier čak ni u fantasy-ju, ali je ipak bio dovoljno dobar da njegove knjige budu prilično popularne u Poljskoj, a onda i imao dovoljno sreće da ga CD Project Red globalno proslavi. Ta scenaristička ekipa realno nije dostigla u svojim karijerama ni 10% od onoga što dostigao Sapkovski, te svakako nema legitimitet da se sprda sa drugim autorima, ali je valjda sada svaki fantasy scenarista u Holivudu utripovao da u njemu čuči mali Martin, pa se tako i ponaša. Sa Tolkinom je slična priča, ali je u pitanju mnogo veće ime, pa ne sme ovo da se baš tako otvoreno priča. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ne znam odakle vam snage da gledate i dalje ja sam posle 15 min S01E01 bukvalno zaspao sto mi se nikad nije desilo, i od tad mi ne pada na pamet. 

Link to comment
2 hours ago, Ayatollah said:

Pa nisu ti oni tupavi. Oni su preplaćeni likovi koji sebe doživljavaju kao jako kreativne i ozbiljne umetnike čiji je cilj da poprave i/ili modernizuju ono što je napisao Tolkin ili bilo koji koji drugi autor, pa otud i osmišljavanje ovih sumanutih zapleta i momenata, jer će oni sada da urade nešto pametno čega se Tolkin nije setio.

 

Tačno, ali u ovom slučaju su istovremeno i slabići koji retconuju svoje inovativne bedastoće u pokušaju da ih približe originalnoj priči zbog negativnih reakcija publike. 

 

Odatle ovo uvođenje Anatara, kad je u prvoj sezoni bilo upadljivo da su hteli da Halbrand odigra tu ulogu otkrivši vilenjacima koncept legura uz "call it a gift" :isuse:Sad kao nema veze, nije se desilo, skoknuo je do Mordora pa se vratio da ponovo daruje Kelebrimbora, samo ovog puta kao plavokosi anđeo :blink: Bolje da su ostali sa prvobitnim (retardiranim) konceptom.

 

Otuda i ovaj post-Morgoth flešbek, iako su nam u prvoj sezoni jasno rekli da je Sauron proveo vekove posle Morgothovog pada pokušavajući da zaleči svet, da je izvodio nekakvu eugeniku na orcima pa se oni pobunili :isuse: Sad kao nema veze, nije se desilo, lagao je Adar, evo flešbek u kom vidimo da je Sauron odmah pokušao da se kruniše kao novi supreme bad guy pa mu orci zabili krunu u glavu :blink: Bolje da su ostali sa prvobitnim (retardiranim) konceptorm.

 

1 hour ago, Choda said:

Ne znam odakle vam snage da gledate i dalje ja sam posle 15 min S01E01 bukvalno zaspao sto mi se nikad nije desilo, i od tad mi ne pada na pamet. 

 

Kad te mrzi da odgledaš, samo pustiš neki nadrkani YouTube review epizode od 15 minuta da saznaš šta si propustio, i dobar si.

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Inače garantujem da će sa ovim sranjem ići do kraja i da neće stati nakon sezone 2 (iako ima ozbiljnih najava) jednostavno ne mogu priuštiti sebi da nisu u pravu. Woke Holivud prijeti da stavi ozbiljan katanas na par produkcijskih kuća, samo neka tako nastave.

Link to comment

Ovo sad ozbiljno počinje da me nervira. 

 

Jbt, Kelebrimbor i Gil-Galad razmenjuju pisma kao da su e-mailom poslata, a Elrondu i Galadrijeli traba pola godine do Eregiona, a i ne  stignu tamo, jer nju zarobe jebeni orci :lolol:, pa se Elrond vrati trčeći, a Gil-Galad zamišljeno gleda u prsten. 

I zar ta tri prstena koja nose Vilenjaci nisu iskovana mimo Anatarovog/Sauronovog uticaja i to kao poslednje iskovano prstenje ???

 

Ono što se dešava u Numenoru je...... ja ne znam, bez teksta sam.

  • Haha 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...