Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

Mene iskreno uopste nije sekiralo pomeranje vremena dok nisam dosao gde sam sada. Bem ti misa, od preksutra do marta/aprila dnevno po 6 sati svetlosti, tamo negde oko decembra kad su danji najkraci krene mrak da pada jos u 15h. Organizam navikao da pije pivo kad padne debeo mrak, od decembra pa do februara pocnem s pivom u 17h, postanem funkconalni alkoholicar, pa se ostalih meseci lecim. :ph34r:

  • +1 3
Link to comment

Kad vec ne valja jedno zbog ovog a drugo zbog onog, sto lepo ne pomerimo za pola sata - taman izmedju letnjeg i zimskog - i manemo ga tako preko cele godine?

 

Ono jes' da je generalno obicaj da vremenske zone idu na pun sat ali svakako vec postoje izuzeci od tog pravila.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Zis said:

ukinuti pomicanje sata, uvesti zimsko/ljetno radno vrijeme, početak nastave, red vožnje i svi zadovoljni:fantom:

 

Pa zar nije tako i bilo pre nego što je uvedeno pomeranje sata? Meni ćale pričao da je pre 40 godina leti išao na posao od pola 7, zimi od pola 8.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Партибрејкер said:

 

Pa zar nije tako i bilo pre nego što je uvedeno pomeranje sata? Meni ćale pričao da je pre 40 godina leti išao na posao od pola 7, zimi od pola 8.

  Bilo je tako, barem u mom selu, zato onaj smajli ča srče kavu na kraju posta.

Edited by Zis
Link to comment

Ma bilo je tako u celoj Jugi, sigurno. A inače jedna od glupljih novotarija koja nam je došla sa zapada je radno vreme od 9 do 5, koje je sasvim OK u Nemačkoj na primer, ali ovde na granici zone totalno bezveze.

  • +1 3
Link to comment

u skladu s civilizacijskim tekovinama novog doba i postovanjem ljudskih prava svakog pojedinca koji bi mogao da se uvredi, najbolje je da svi individualno odlucujemo za sebe. jes da ce malo da bude haos al mala je to zrtva za slobodu coveka da ostane zagledan u sopstveni pupak. :sleep:

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...