Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Globalna popularnost je prilično nebitna u finansijskom smislu. Neko je juče ostavio quote o nekim milijardama pregleda NBA utakmica u Kini a NBA za to ima 500M$/5years ugovor. 100M$ po sezoni. To je smešna lova, realno. NFL je nedavno prodao svoj Thursday Night paket (mislim Foxu) po ceni 60M$ za 1 utakmicu. A te TNF utakmice su uglavnom najlošija utakmica te nedelje. Ja sam se nadao da će da ukinu to, ali sad kada su dobili toliku kintu to se neće desiti. Ne bi me iznenadilo da polako krenu da ispipavaju teren za sredu veče. 

 

NFL isto ima problem da naplati svoju popularnost van USA granica . npr Mexico City je 5. grad na planeti po broju NFL fanova, a liga od toga nema maltene nikakvu korist. Sad su baš prošle godine počeli da igraju tamo i utakmice regularnog dela sezone na Azteca stadionu, da nekako iskoriste i to tržište, ali to će ići mnogo sporo. Kanada je bolje tržište jer tamo mogu dosta više da zarade. već godinama se igraju utakmice u Londonu i spominje se često i opcija da London dobije svoju franshizu, ali ni to neće baš brzo da se desi. Spominje se često i igranje tekmi u Kini i kako tamo pestosamsto mijardi Kineza, Japanaca i drugih gleda Super Bowl svake godine, ali dosta teško je tu izvući neki profit.

Link to comment
32 minutes ago, omiljeni said:

Spominje se često i igranje tekmi u Kini i kako tamo pestosamsto mijardi Kineza, Japanaca i drugih gleda Super Bowl svake godine, ali dosta teško je tu izvući neki profit.

 

Aha

 

Quote

The NBA launched NBA China 10 years ago, and it is currently worth more than $4 billion, according to Mark Tatum, NBA deputy commissioner and chief operating officer. “We’re seeing growth in all lines of business whether it’s content distribution, sponsorships or merchandise,” says Tatum. “The NBA and the consumption of our product continues to grow, which is really driving the valuation of NBA China.”

 

Link to comment

ocigledno im je trener problem a ne ove sise koje lebron samara penisom godinama.

Link to comment
3 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

ocigledno im je trener problem a ne ove sise koje lebron samara penisom godinama.

 

Kad ti se bar jedan od dva najbolja igraca a nekad i oba ne pojavljuju u plejofu godinama tesko da bi Red Ojerbah nesto napravio

Link to comment
7 hours ago, 189- said:

izbor za trenera godine je tamo negde u junu, ovo je bio 'samo' izbor ostalih trenera koji glasaju za kolege, ne pravi coy.

 

Aa, kapiram, izbor kolega. Znaci ne vole Stivensa jer ih tu i tamo jebucka sa gomilom pavijana. Jasno :fantom:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...