Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zanimljiv je i raspon godina u okviru kojih je igrac uzeo titule. Dankan je uzeo titulu 1999 i 2014. 15 godina. Nije malo. 

 

Ima samo dvojica jačih od Dankana u tom segmentu.  Ja sam morao da koristim Wiki. Ajte vi štreberi iz glave.... 

 

Spoiler

Karim (Milvoki), Periš (Čikago)

 

 

Edited by pacey defender
Link to comment
2 hours ago, Mos said:

 

Covek je 3x NCAA sampion, 6 puta NBA sampion, 6x MVP regularnog dela i 2 puta MVP finala, igrao 40 godina, imao neodbranjivi sut i napravio rekord postignutih poena koji jos stoji, pa sta jos treba da uradi? :D Osim harizme koja mu je na nivou Kostunice i toga sto je igrao sa Medzikom, trebao bi da bude u konverzaciji za GOAT-a.

pa i jeste u konverzaciji, kareem je mnogima prvi na listi, a velikoj vecini u prvih 5. da nije medzik bio lice fransize u 4 od tih 6 titula sto je osvojio, mozda bi imao i koncenzus. 

 

inace i ne treba praviti ta poredjenja igraca koji nisu bili u prilici da igraju jedni protiv drugih na svom vrhuncu, svaki od njih je igrao drugaciju varijantu iste igre. ali ono sto jordana stvarno izdvaja od ostalih je ekspanzija popularnosti koju je doneo igri na globalnom nivou. on nije bio sinonim za kosarku, on je bio veci od kosarke. zato je najveci, a najbolji je mogao da bude samo u svojoj eri. 

Link to comment
15 hours ago, Joe D said:

pa i jeste u konverzaciji, kareem je mnogima prvi na listi, a velikoj vecini u prvih 5. da nije medzik bio lice fransize u 4 od tih 6 titula sto je osvojio, mozda bi imao i koncenzus

 

inace i ne treba praviti ta poredjenja igraca koji nisu bili u prilici da igraju jedni protiv drugih na svom vrhuncu, svaki od njih je igrao drugaciju varijantu iste igre. ali ono sto jordana stvarno izdvaja od ostalih je ekspanzija popularnosti koju je doneo igri na globalnom nivou. on nije bio sinonim za kosarku, on je bio veci od kosarke. zato je najveci, a najbolji je mogao da bude samo u svojoj eri. 

 

Izvini što vadim potpune banalnosti iz postova, ali, joj, ne, kao da si me ubo šestarom u oko. :D 

 

Na ostalo potpis.

 

OT: 

 

jedino što je neko rekao da je Karim imao harizmu Koštunice, e sa tim se ne bih složio, Karim je velika faca, samo u nekom drugom svjetlu, načitan, pametan (danas veoma mudri aktivista) povučeni ljubitelj džeza, a ne kockar, ženskaroš ili šta već, uz to čovjek prešao na islam, što je i danas no-no a tek šezdesetih, bojkotovao OI, borio se za prava crnaca, a Džordan je imao i tu stranu da je pored svih kvaliteta bio lijep čovjek, osmijeh od mlijardu dolara, pa je bio idealan za postere, snimke, filmove, klipove, da bude lice NBA franšize, preatraktivan, plus je došao u vrijeme tehnološke ekspanzije kad se moglo prenositi milion utakmica, snimci, sateliti, sličice, pomenuti filmovi, šta već... Njemu su se sve kockice poklopile da bude najveća faca košarke.

Link to comment

Dzordanu na ruku je isao i tajming, NBA kosarka je bila u buljson stanju dobar deo Karimove karijere, sve dok se nisu pojavili Mdzik i Bird, sa njima dvojicom krece popularizacija, a sve eksplodira pojavom MJa.

Link to comment
20 hours ago, pacey defender said:

Zanimljiv je i raspon godina u okviru kojih je igrac uzeo titule. Dankan je uzeo titulu 1999 i 2014. 15 godina. Nije malo. 

 

Ima samo dvojica jačih od Dankana u tom segmentu.  Ja sam morao da koristim Wiki. Ajte vi štreberi iz glave.... 

 

  Reveal hidden contents

Karim (Milvoki), Periš (Čikago)

 

 

jedan je Kareem, sigurno. 

prvu titulu je uzeo jos sa Bucksim, on i Big O, '71... posle te titule je promenio ime. poslednju sa Lakersima '88

 

drugi pojma nemam ko je... Russell nije, on je uzeo 11 titula u 12 godina. pomenuti Horry 13. Moses ima jednu titulu, Karl nijednu, Juwan nije uzeo nista pre Miamija, Parish je '81 i '86, Terry ima samo sa Dallasom... da nije AC Green? on je zavrsio karijeru 2000. sa Lakersima, znaci ako je bio u onom timu iz '82, onda je on. 

 

EDIP: pogledao "resenje"... iskreno, ne bih se nikadaa setio. i da si mi rekao, bio bih sumnjicav

 

Edited by freakns
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...