Jump to content
IGNORED

NBA 2017/18


theanswer

  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

jasno mi je koliko je suludo iz moje pozicije komentarisati trenere najbolje lige na svetu, ali meni neki potezi nikako nisu jasni

odnosno, imam osecaj da je u toj grupi trenera dosta onih "zadrtih", nimalo fleksibilnih i da su u stanju terati te neke svoje principe koliko god im se obijalo o glavu i delovalo smesno sa strane cak i nama potpunim amaterima

denver i minesota, odnosno njihovi treneri su mi povod za ovo sto pisem

mozda ima i boljih primera, ali najvise ili manje vise jedino pratim ekipe gde ima nasih igraca

Link to comment

Nije nam valjao ni Leri Braun kada je jednog Milicica zakovao na klupu.

 

A realno navijaci smo i samim tim manje ili vise pristrasni.

 

Svejedno, +1 na pbg-ov post

Link to comment

jbg, tibodo je imao rezultate dok je batler bio u igri, kada se najbolji igrač ekipe povredi u određenom sistemu teško je izvući stvari pogotovo sada kada se ovako zagužvalo na zapadu. batler donosi mnogo minesoti i u napadu a i u odbrani gde bi se u celom rosteru mogli jedino on i gibson nazvati plus defanzivcima. par pobeda na zapadu pravi razliku između trećeg i devetog mesta maltene, sa batlerom bi bili top kandidat za treće mesto, ovako.. nije da ga branim, samo konstatujem. veće probleme vidim u ugovoru za viginsa, u nesposobnosti taunsa da odbrani bilo šta itd. 

 

što se bjelice tiče naravno da smo pristrasni, ali kada se pogleda malo realnije i gledaju njegove utakmice od dolaska u nba jasno je da je sad na najvišem nivou od dolaska u ligu. malo su ga sjebale povrede, malo aklimatizacija na igru tamo i to je to. da li njegova uloga u zdravom kompletnom rosteru minesote treba da bude veća? po meni da, ali koliko? ako ćeš da ga staviš u petorku na račun gibsona gubiš u odbrani i skoku malo, dobijaš dosta u napadu jer širiš igru. ali i u takvoj petorci bjelicino bi bilo da šutira ne da kreira jer su preostalih 4 u petorci svi pojedinačno bolji kreatori u igri 1 na 1 od njega. mada bih ja voleo da recimo igraju on i tauns pnp. ako ga staviš u drugu petorku onda tamo kroford sve kreira, jbg doveli su kroforda da radi ono što je ceo život radio a s obzirom da imaš viginsa, batlera i taunsa u prvih 5 jasno je da moraš da ostaviš nekog od njih da igra i sa ekipom sa klupe da bi imao svoje minute i šuteve, obično to bude vigins. tako da nije to nimalo jednostavno naći nemanji pravu ulogu

Edited by theanswer
Link to comment
3 minutes ago, 1n54jd3r said:

Nije nam valjao ni Leri Braun kada je jednog Milicica zakovao na klupu.

 

A realno navijaci smo i samim tim manje ili vise pristrasni.

 

Svejedno, +1 na pbg-ov post

ne znam da li je prvi deo posta odgovor na moje pisanje

nemam ja problem sa minutazom/statusom srpskih kosarkasa (ako zato pominjes milicica)

 

2 minutes ago, theanswer said:

jbg, tibodo je imao rezultate dok je batler bio u igri, kada se najbolji igrač ekipe povredi u određenom sistemu teško je izvući stvari pogotovo sada kada se ovako zagužvalo na zapadu. batler donosi mnogo minesoti i u napadu a i u odbrani gde bi se u celom rosteru mogli jedino on i gibson nazvati plus defanzivcima. par pobeda na zapadu pravi razliku između trećeg i devetog mesta maltene, sa batlerom bi bili top kandidat za treće mesto, ovako.. nije da ga branim, samo konstatujem. veće probleme vidim u ugovoru za viginsa, u nesposobnosti taunsa da odbrani bilo šta itd. 

stoji sve to

ali jebem mu, nekako je povreda visila u vazduhu

naravno da ne mozes biti potpuno spreman za povredu najboljeg igraca, ali jebem mu ovaj nivo "prilagodjavanja" trenutnoj situaciji je smesan

sto neko rece kad sam se skoro zaprepastio da bjelica sad igra lagano 40 minuta, on bi da mu se povredi cela prva petorka samo drugoj podelio 40+ minuta i to bi bilo to

jbg, nece tako ici

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

ne znam da li je prvi deo posta odgovor na moje pisanje

nemam ja problem sa minutazom/statusom srpskih kosarkasa (ako zato pominjes milicica)

Ma samo se salim...kapiram sta si hteo da kazes...

Hvatam sebe da mi je kritika mnogo naduvanija ukoliko ispasta neko od nasih....

Link to comment

san antoniu je povređen lenard i umesto da budu treći verovatno čak i tu negde ko gs i hjuston oni se bore za plejof a tekstovi su ispisani o čuvenom sistemu san antonia. džaba sistem ako nemaš personal. ako bi se lilard recimo povredio u portlandu, oni bi izvisili, nema mnogo ekipa koje mogu da priušte sebi povredu prvog igrača tima. u stvari ima samo jedna i ta jedna svi znamo kako se zove. 

Edited by theanswer
Link to comment

pa naravno, zapravo svi tako reagujemo u vecoj ili manjoj meri kad su u pitanju "nasi" (naravno ne nuzno srpski kosarkasi, vec oni koji su toj osobi iz nekog razloga favoriti)

treba biti bas zadrt ili detinjast pa tvrditi da nije tako

Link to comment
Just now, pbg12345 said:

@1n54jd3rpa naravno, zapravo svi tako reagujemo u vecoj ili manjoj meri kad su u pitanju "nasi" (naravno ne nuzno srpski kosarkasi, vec oni koji su toj osobi iz nekog razloga favoriti)

treba biti bas zadrt ili detinjast pa tvrditi da nije tako

@theanswer

 

pa da/dok im je bio povredjen "samo" on i jesu bili treci

 

imali su oni daleko vise izostanaka. drugog igraca ekipe, prvog pleja...

 

kapiram sta hoces da kazes i mislim da si generalno u pravu (posebnoza priomer portlanda, ali da i vecinu drugih ekipa) samo mislim da je san antonio los, odnosno suprotan primer

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

@theanswer

 

pa da/dok im je bio povredjen "samo" on i jesu bili treci

 

imali su oni daleko vise izostanaka. drugog igraca ekipe, prvog pleja...

 

kapiram sta hoces da kazes i mislim da si generalno u pravu (posebnoza priomer portlanda, ali da i vecinu drugih ekipa) samo mislim da je san antonio los, odnosno suprotan primer

 

to nisu toliko bitni izostanci vremenski,  odsustvovao je i jokić tako sitno, oldridž je odigrao 59 utakmica ove sezone, pati mils 65. 

Link to comment

sad sam proverio, oldridz je zapreavo propustio svega 6 utakmica, bio sam ubedjen da je u pitanju 10+

mada, na tih 6 imaju skor 2-4, sto na ovakvom zapadu pravi razliku u toj meri da bi bez toga bili (komotno) treci

 

a pored toga parker je propustio 27, gej 25, djinobili 15, grin 12 itd

nije malo jbg i nekako nije fer svesti samo na povredu lenarda

Link to comment

da, kucali smo u isto vreme

ispravio sam se

mada mislim da poenta ostaje

e: ruzno i mozda i glupo reci, ali denveru povrede idu na ruku

odnosno povrede milsapa/plamija

sa ovim prvim imaju 11-10 (dakle isto kao i kad ne igra, sto jbg ne bi trebao biti slucaj sa igracem njegovog statusa), a kad ovaj drugi izostaje 6-2

 

suludo je svesti ucinak pojedinca samo na broj pobeda/poraza kad on igra ili ne , ima tu mnogo vise faktora, ali delom i to nesto govori

Edited by pbg12345
Link to comment

meni je SA isto primer sistema...nekako se skupe, mobilisu, ko god da fali, starci poguraju malo da amortizu izostanke...Pop je car i tu diskusije nema

Link to comment
26 minutes ago, 1n54jd3r said:

Ma samo se salim...kapiram sta si hteo da kazes...

Hvatam sebe da mi je kritika mnogo naduvanija ukoliko ispasta neko od nasih....

 

Doduše, nismo samo mi u pitanju, potencijalni ili stvarni raskorak između Jokića i Malonea je prilično aktuelna tema ovih dana:

 

Quote

Mike Malone’s System, Not Paul Millsap, Is Holding Nikola Jokic Back

 

https://www.theringer.com/nba/2018/3/8/17097542/denver-nuggets-struggles-nikola-jokic-paul-millsap-mike-malone

 

ili

 

https://www.denverstiffs.com/2018/3/7/17091694/trust-issues-in-the-mile-high-city-denver-nuggets-nikola-jokic-michael-malone

 

itd.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...