Jump to content

Euroleague


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

69 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      29
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      42

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ja uopšte ne vidim da es pravi prevelika stvar od toga. Pričali smo o prljavim igračima i o tome šta čini prljavog igrača. Niko se nije žalio na to, niti je osuđivao, samo smo se bavili činjenicama i to je to. Nazivali stvari pravim imenom, ako ti se više dopada.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    585

  • booyaka

    381

  • MiddleClass

    328

  • Ratamahatta

    285

1 minute ago, copkillah said:

 

Pa dobro, kažeš nemoguće je da se namerno ide na povredu. Kažeš da štipanja, udaranja, provokacije nisu prljavi.

 

Šta onda definiše prljavog igrač ili ti smatraš da taj pojam u stvari ne postoji?

ne kažem da ne postoji termin nego da se pogrešno shvata. to što si naveo jesu prljavi potezi, a raditi prljave poteze u korist svoje ekipe je skill, nije nikakav skandal to. naravno da ne vole ljudi da igraju protiv takvih igrača kao što ne vole ni da igraju protiv onih koji ne promašuju otvoren šut. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Heaviside said:

koliko se pogrešno shvata termin prljav igrač :( 

 

u profi košarci je bilo i ranije, a kamoli sada sa svim kamerama i zaustavljanjem igre radi seciranja svakog prdeža dok cela hala to gleda na video bimu nemoguće da se ide na povredu protivnika bez teških sankcija i to se prakitčno uopšte ne dešava.

 

a štipanje, trash talk, laktovi, foliranja, masne psovke, beozbrazne neverablane provokacije…dajte ljudi bre, nisu igrači koji to rade nikakve psihopate i mučka đubrad tj. na osnovu toga se to ne može zaključiti 

 

još košarka, moj omiljeni sport ali sport u kome se jači udarac otvorenom šakom po podlaaktici uz kontakt grudima u skoku tretira kao pokušaj ubistva :lol:

 

Hajde sada da ne glumimo diplomatiju, prljav igrač je onaj koji svesno ide da povredi protivničkog igrača.

Sve ostalo je žar igre, ali vidi se kada se desi nehotičan udarac da je igrač koji je to uradio nije imao takvu nameru.

Ima i toga kada ima jasnu nameru pa se posle šatro izvinjava, a na sudiji je da pravilno procene svaku od tih situacija.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

Ja se u suštini samo ne mogu složiti sa prvom rečenicom posta ludog Heavija.

 

Da, to jesu prljavi igrači, ali se prevelika stvar pravi od toga, a kako sam shvatio to je poenta posta. I tu se apsolutno slažem.

Razumemo se, očigledno se nisam l precizno izrazio u toj prvoj rečenici

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

Ja uopšte ne vidim da es pravi prevelika stvar od toga. Pričali smo o prljavim igračima i o tome šta čini prljavog igrača. Niko se nije žalio na to, niti je osuđivao, samo smo se bavili činjenicama i to je to. Nazivali stvari pravim imenom, ako ti se više dopada.

 

 

Mislim generalno, a konkretno ova diskusija sada je skroz na mestu.

Link to comment
Just now, booyaka said:

Hajde sada da ne glumimo diplomatiju, prljav igrač je onaj koji svesno ide da povredi protivničkog igrača.

Sve ostalo je žar igre, ali vidi se kada se desi nehotičan udarac da je igrač koji je to uradio nije imao takvu nameru.

Ima i toga kada ima jasnu nameru pa se posle šatro izvinjava, a na sudiji je da pravilno procene svaku od tih situacija.

E pa nije, to je ono što sam i hteo da kažem prvom rečenicom. Prljav igrač je onaj što ti uvali prstenac ili te štipa iznad kuka pa gad gurneš padne u nesvest. Ali taj epitet nije neka velika uvreda. 

Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

ne kažem da ne postoji termin nego da se pogrešno shvata. to što si naveo jesu prljavi potezi, a raditi prljave poteze u korist svoje ekipe je skill, nije nikakav skandal to. naravno da ne vole ljudi da igraju protiv takvih igrača kao što ne vole ni da igraju protiv onih koji ne promašuju otvoren šut. 

 

Pa ne kažem da je skandal, prosto postoje igrači koji se bave tim "prljavim" poslom i to je sastavni deo košarke, to niko ne spori. Okej, možemo to da nazovemo skillom i oni koji poseduju taj skill i koji to na parketu rade non-stop se nazivaju prljavim igračima. A mislim i da smo lepo razdvijili borbenost i prljavost. Ništa strašno, samo nazivamo stvari svojim imenom i to je to.

  • +1 1
Link to comment

ja ne mogu da izjednacavam

A/ podmukao udarac, leday, kad smo na partizanovoj temi (moze da obogalji freakin subjekta)

 

B/ stipanje i slicne govnarije, i dalje je telo & ego subjekta izlozeno, nema fizickih posledica [rudy krstitelj fernandez]

 

C/ trashtalk, moze da ti bude povredjen ego kao worst case scenario, mozes da iskuliras, mozes da odgovoris = na tebi je kao subjektu & potpuno u duhu basketsports igre. [larry bird, gary payton, jordan, svako ko zeli da proba, ja].

 

dok god ove dijametralno razlicite stvari ne izjednacavamo, ja sam okej sa pod C a mogu da istrpim B.

 

Edit prebacite sad i ovo gde ste sve ostalo

Edited by uini
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

E pa nije, to je ono što sam i hteo da kažem prvom rečenicom. Prljav igrač je onaj što ti uvali prstenac ili te štipa iznad kuka pa gad gurneš padne u nesvest. Ali taj epitet nije neka velika uvreda. 

Prljavo je i pederski vatanje ruke igraca u ‘klesta’ u duelu radi iznudjivanja faula. I sranje je sto sudije to tolerisu. Dolazi do situacija da sudija indirektno ocenjuje ko ume vestije da sakrije potez koji nije inicijalno sportska vestina.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

ne kažem da ne postoji termin nego da se pogrešno shvata. to što si naveo jesu prljavi potezi, a raditi prljave poteze u korist svoje ekipe je skill, nije nikakav skandal to. naravno da ne vole ljudi da igraju protiv takvih igrača kao što ne vole ni da igraju protiv onih koji ne promašuju otvoren šut. 

 

Btw meni je najsmešnije kad neki igrač pred utakmicu kaže "ne smemo da dozvolimo protivniku da nas isprovocira", npr ja da sam trener to bih zabranio da se kaže. Tako si sebe stavio u defanzivnu poziciju a protivniku dao provokatorsku moć. Isprovociraj ti njega, izbaci ga iz takta. Svaki sport i nadmetanje je i psihološko između ostalog.

Link to comment

Koliko god da je u pitanju profesionalni sport NISU dozvoljena sva sredstva da bi se došlo do pobede.

Igra treba da bude u granicama ferpleja i sportskog nadmetanja, na kraju, svima njima je to posao i jedini način kako donose hleb na sto. Prvo su kolege, a potom protivnici.

Link to comment
4 minutes ago, uini said:

ja ne mogu da izjednacavam

A/ podmukao udarac, leday, kad smo na partizanovoj temi (moze da obogalji freakin subjekta)

 

B/ stipanje i slicne govnarije, i dalje je telo & ego subjekta izlozeno, nema fizickih posledica [rudy krstitelj fernandez]

 

C/ trashtalk, moze da ti bude povredjen ego kao worst case scenario, mozes da iskuliras, mozes da odgovoris = na tebi je kao subjektu & potpuno u duhu basketsports igre. [larry bird, gary payton, jordan, svako ko zeli da proba, ja].

 

dok god ove dijametralno razlicite stvari ne izjednacavamo, ja sam okej sa pod C a mogu da istrpim B.

 

Edit prebacite sad i ovo gde ste sve osrslo

 

B+C vrlo često idu u paketu, a A je na nivou incidenta. Niko tu ništa nije izjednačavao.

 

Link to comment
Just now, copkillah said:

 

B+C vrlo često idu u paketu, a A je na nivou incidenta. Niko tu ništa nije izjednačavao.

 

 

ne idu vrlo cesto u paketu, jer C mogu da izvedu (svi mogu da probaju) samo vrhunski igraci a oni obicno ne stipaju ako nisu rudy legenda

 

u svakom slucaju, ne tvrdim da neko ovde sve izjednacava, vec zelim da rasclanim stavke, makar onako kako ih ja vidim, posto mi je tema generalno interesantna.

 

mislim da je trashtalk u narodu bespotrebno ocrnjen a ujedno se i relativizuje podmukao fizicki napad, da ne pominjem nosioca tog pristupa opet.

 

to je nebo-zemlja za mene a trebalo bi za sve ostale pravoslavne ljubitelje kosarke [ne mesati ovo basket pravoslavlje sa religijom].

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...