Jump to content
IGNORED

Euroleague


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

69 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      29
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      42

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    590

  • booyaka

    381

  • MiddleClass

    332

  • Ratamahatta

    290

22 minutes ago, garmonbozia said:

I ABA će igrati kao domaćini  u Beogradu 😂

Ahahaaha to nisam video. Znači potencijalno 4 EL tima u Beogradu.

 

Samo bila je priča da će da plaćaju gostovanja svim ABA klubovima. Ako je tačno da će igrati u Beogradu, onda su dali nešto drugo za uzvrat.

 

Link to comment

"Košarkaški klub iz Dubaija i definitivno će igrati u Evroligi, ali taj dogovor neće biti postignut na vremenski rok od pet godina, kao što se do sada pričalo, već na sedam, prenose košarkaški mediji širom Evrope.

 

Navodno, ceo dogovor je već postignut i u ponedeljak, 26. februara trebao bi da bude i potpisan ugovor koji će važiti od naredne sezone.

 

Međutim, tu prvu sezonu klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata ne bi igrao u Evroligi, već u Evrokupu, a tek onda bi se priključio elitnom evroskom takmičenju i to u trajanju od šest sezona i za to vreme doneo značaj finansijski kapital.

 

Od 13 klubova deoničara Evrolige, prema tvrdnjama medija, samo su Olimpijakos i Makabi glasali protiv ulaska kluba iz Duabija u ovo takmičenje.

 

Takođe, čelnici AdmiralBet Aba lige će u martu glasati da li će ovaj klub i definitivno igrati u regionalnom takmičenju, za šta postoje ozbiljni izgledi, a Dubai bi svoje mečeve igrao u Beogradu.

 

Pominjalo se prethodnih dana da bi prvi trener kluba iz Ujedinjenih Arapskih Emirata mogao da bude Svetislav Pešić. koji trenutno obavlja funkciju selektora košarkaške reprezentacije Srbije, ali za sada nema potvrde te informacije."

Edited by Frank Pembleton
  • Hvala 1
Link to comment

Malo Srbija, malo sunčani Dubai. Savršena gaža za penzionera.

 

Verovatno neće ni objaviti ništa pre OI.

Link to comment
6 hours ago, *edited by mod said:

Ahahaaha to nisam video. Znači potencijalno 4 EL tima u Beogradu.

 

Samo bila je priča da će da plaćaju gostovanja svim ABA klubovima. Ako je tačno da će igrati u Beogradu, onda su dali nešto drugo za uzvrat.

 

Plaćaju 1.5 miliona ABA ligi, to i dalje važi. Bila je priča da pokrivaju troškove gostovanja u Emiratima, ja sam shvatio da to nije deo tih 1.5 miliona, ako jeste onda se ovako plaćaju još više. Moguće da i jeste bilo tako jer je ABA odbila prvu ponudu pa su im ostavili lovu, a ne moraju da putuju tamo.

 

Link to comment

Da, ali ovo su nenormalne pare. EL od tv prava za sva tržišta ukupno dobija oko 40 miliona uključujući tu i f4. EL od ovoga neće odustati ako stvarno potpišu, a i Arapima je sigurno jasno da neće ni prići profitu od ovog događaja.
 

Mogu da zamislim koliki budžet će imati Dubai ako daju 25 miliona za jedan f4. 

Edited by Heaviside
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Da, ali ovo su nenormalne pare. EL od tv prava za sva tržišta ukupno dobija oko 40 miliona uključujući tu i f4. EL od ovoga neće odustati ako stvarno potpišu, a i Arapima je sigurno jasno da neće ni prići profitu od ovog događaja. 

Ne znam da li su i ja jednom događaju profitirali. Za EXPO su bukvalno delili karte svima.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, *edited by mod said:

Ne znam da li su i ja jednom događaju profitirali. Za EXPO su bukvalno delili karte svima.

Bolesna priča, alo, 25 miliona za 4 utakmice u 2 dana, a ni tv prava ne idu njima (a i kad bi išla ne bi promenilo mnogo).

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...