Jump to content
IGNORED

Euroleague


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

69 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      29
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      42

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

40 minutes ago, Heaviside said:

Mogli su da ih prime Austrijanci ili Nemci čiji se zvaničnici ubiše da izraze podršku Izraelu. Recimo u Beču sigurno ima hiljade ljudi željnih dobrog basketa, a i uklapa se savršeno u spoljnu politiku i slanje slike u svet da ugoste Ponos Izraela, ali se kod njih takve odluke ne donese protivno savetima policije i službi bezbednosti i svakom mozgu. Što se logike tiče, prijatelj mi kaže da se neko lepo naplatio, dakle klasična naprednjačka logika.

To svakako, doduše ne bi baš Beč uzeo kao primer za košarkaški grad ali to je manje bitno. Samo sa bezbednosne strane Beograd ipak ima vise smisla jer je jevrejska zajednica mala a Palestinska praktično nepostojeća, pa nema rizika kao u Nemačkoj ili Austriji da se pre i za vreme utakmice nadju sukobljene strane ispred hale.

 

Iskreno ne verujem da je bilo neke direktne naplate osim što što će fino naplatiti sve to u Hali Aleksandar Nikolić koja bi inače zvrjala prazna i naravno neophodna neopipljivog očekivanja da će nekad negde i nekako biti vraćena usluga.

 

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    590

  • booyaka

    381

  • MiddleClass

    332

  • Ratamahatta

    290

U Beču živi stotine hiljada balkanaca, a ima i dosta Jevreja koji bi sigurno išli. Ja znam ljude iz Graca koji bi išli u Beč na utakmice, otišao bih i ja, a kamoli oni koji žive u Beču. Idu ljudi odavde u Minhen, Ljubljanu i Beograd na utakmice, u Beču bi lagano bilo par hiljada. Nije ni bitno, ima milion drugih gradova koji imaju publiku a nemaju klub na tom nivou, ali nisu otišli tamo nego u grad koji jedini ima dva kluba u Evroligi.

 

Što se bezbednosti tiče, nije problem pesničenje dve strane ispred hale. To se rutinski rešava. Ustalom, imaš po Evropi stalno skupove i jednih drugih. Radi se ozbiljnijem riziku od toga, na primer bomba u hotelu u kome odseda Makabi, a tu će provoditi mmogo vremena. Ja ti kažem šta mi je rekao čovek koji se time bavi u policiji. A i brate jednostavno ostavlja gorak ukus u ustima. 

 

Da li je neko uzeo lovu ili ne je u domenu nagađanja i tračarenja. Kada se uradi nešto što ti struka jasno kaže da ne radiš, a pri tome rešavaš problem nekom bogatom i poznat si po korupciji...

Edited by Heaviside
Link to comment
8 minutes ago, Heaviside said:

U Beču živi stotine hiljada balkanaca, a ima i dosta Jevreja koji bi sigurno išli. Ja znam ljude iz Graca koji bi išli u Beč na utakmice, otišao bih i ja, a kamoli oni koji žive u Beču. Idu ljudi odavde u Minhen, Ljubljanu i Beograd na utakmice, u Beču bi lagano bilo par hiljada. Nije ni bitno, ima milion drugih gradova koji imaju publiku a nemaju klub na tom nivou, ali nisu otišli tamo nego u grad koji jedini ima dva kluba u Evroligi.

 

Što se bezbednosti tiče, nije problem sukob dve strane ispred hale. To se rutinski rešava. Ustalom, imaš po Evropi stalno skupove i jednih drugih. Radi se ozbiljnijem riziku od toga.

A u Atini i Istanbulu neverica :mad:

 

I tih ozbiljno izazova svakako ima manje u Srbiji koja je da kažemo policijski nastrojena i ne mora da se drži svih propisa i ima dosta manji rizik po pitanju potencijalnih spavača.

 

Sad kada je to i zvanično očekujem da će nažalost biti bez publike i da će u prvih par utakmica biti nekih NVO protesta koji će da zamru za hladnijim vremenom.

Link to comment
4 minutes ago, *edited by mod said:

A u Atini i Istanbulu neverica :mad:

:lolol:

kasno jebi ga

 

Rizik postoji, veći nego na nekim mestima, manji nego na nekim drugim. Korist ne postoji, osim možda za neke pojedince.

 

Edited by Heaviside
Link to comment

pa barca ne igra dirty, kako sad kalinić

 

a i ovo sa lesorom i madarom, verovatno su se nekome usrali u život pa se svete

 

 

Edited by Eleniko
  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, kralj said:

 

Pa biće svakako pristupačne, iznenadio bih se da se uopšte plaćaju. I na besplatan ulaz bi se jedva nakupilo nekoliko hiljada i to samo prvih par utakmica. 

Ja bih se iznenadio da uopšte bude karata, a ako bude realno je da bude besplatno ili simbolično 200-400 kinti. Slažem se da ne bi bilo preveliko interesovanje, pa nama je 2005 na EP u grupi u BG, Pionir bio ispunjen pre svega gostujućim navijačima.

 

Meni su u veoma dragom sećanju ostali Trofeji Beograda 90-tih kada sam sa ćaletom išao i gledao CSKA, Albu, Beneton, grčke blizance i druge, može nešto slično iskustvo da bude nekim novim klincima.

 

@Heaviside Meni je sa strane onih koji su terani da igraju van zemlje drago da ponudiš sportskoj ekipi domaćinstvo i pomoć u ovakvoj situaciji. Iako mi se politika njihove države gadi i sere mi se od poruka zahvalnosti sa prošle strane u kojima je poenta annex tipa "rat nametnut od terorista Hamasa". Na to bi im se kulturno zahvalio i svaki put pomenuo civilne žrtve na obe strane i ubacivao #peace u svakom redu.

Edited by Profesionalac
  • +1 1
Link to comment

pa neće moći tek tako političke poruke koje mi hoćemo, tehnički to je naš teren ali domaćin je makabi koji je državna institucija i teško da će poruke koje se kose sa državnom politikom izraela moći da se plasiraju. isto tako će makabi da distribuira karte a za bezbednost ne brinite, biće grad pun mosada /ako nije iovako/...

 

inače bez obzira na wtf momente ovo je super odluka, makabi je veliki, heritage klub, osvajač EL i nema razloga da ne pomognemo ako možemo. na stranu to što će i ostoja i vučić da iskoriste ovu diplomatiju ako budu umeli - npr partizanu ko ozeblom sunce treba nebo - a vučić se još dublje zabada u američku bulju dok kurti neverue

 

sem ako dardenet ne puste drona sa palestinskom zastavom u pioniru ...

 

tifoyet-kos-1024x681.jpg

 

 

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Eleniko said:

pa neće moći tek tako političke poruke koje mi hoćemo, tehnički to je naš teren ali domaćin je makabi koji je državna institucija i teško da će poruke koje se kose sa državnom politikom izraela moći da se plasiraju. isto tako će makabi da distribuira karte a za bezbednost ne brinite, biće grad pun mosada /ako nije iovako/...

Ma ne mislim zvanične poruke tipa PEACE - МИР u LŠ, nego na ovu nezvaničnu komunikaciju kada se preko instagrama i slično zahvaljuju KKP (vidi prethodnu stranu). Tu ide reply sa tvojom porukom (ako imaš muda i ako imaš stav kontra njihovog).

Link to comment
38 minutes ago, Eleniko said:

inače bez obzira na wtf momente ovo je super odluka, makabi je veliki, heritage klub, osvajač EL i nema razloga da ne pomognemo ako možemo. na stranu to što će i ostoja i vučić da iskoriste ovu diplomatiju ako budu umeli - npr partizanu ko ozeblom sunce treba nebo - a vučić se još dublje zabada u američku bulju dok kurti neverue


+ milion, mada vidim da se ovde to baš i ne smatra kao super potezom što mi je wtf pogotovu što su naši klubovi već prošli kroz sve to(i zvezda u fudbalu i partizan u košarci)

 

 

 

eno vujičin na tw trubi o tome kako jedinu pomoć oko organizacije daju funkcioneri sa dugogodišnjim iskustvom u el, gangula i kk mega

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Jedne godine je jedan od Hapoela gostovao Hemofarmu..secam se da je tada Nikola Bulatovic igrao za njih. Imao sam prijatelje koji rade u obezbedjenju hale Milenijum pa smo se uvek na dan tekme motali tuda..medjutim, dosla ekipa iz MOSADA sad, sve se zatvara, pregleda, sve se radi po PS-u, niko nema da pomisli da pridje. Secam se dva detalja iz price..kada je bus prilazio hali vozili su kontra stranom jer sa te strane asfalta nema kanalizacionih otvora - sahti...i kada su skpiari da ce autobus istovariti igrace parkiran bas iznad jedne sahte i da drugacije ne moze da se izmisli u kratkom roku, likovi otvorise saht i jedan od njih, u odelu i kravati, sisao lepo i pregledao sve, da se slucajno neko ne zajebe i postavi nesto ispod. 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

eno vujičin na tw trubi o tome kako jedinu pomoć oko organizacije daju funkcioneri sa dugogodišnjim iskustvom u el, gangula i kk mega

A mukica, nije računao na zvanično saopštenje Makabija.

Link to comment
27 minutes ago, *edited by mod said:

A mukica, nije računao na zvanično saopštenje Makabija.

Ono nije zvanicno saopstenje nego navijacka stranica sa 10k folowera. 

Partizan je ponudio da dodju u Bg iz jednog razloga, da se svima uvuku u dupe ako bude glasanje za A licencu pa tako i Makabiju. Niti je to nesto sto neki klub treba da odlucuje niti Partizan ima svoju halu da ustupi. 

 

A i krajnje je suludo sto je Beograd pristao da ih ugosti. Ne vidim da su nam nesto prijateljski narod po raznim pitanjima, pritom bezveze se zameramo muslimanskom svetu. 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...