Jump to content
IGNORED

Euroleague (sve sezone)


cvrlle

Ko ce se najvise radovati u Beogradu?  

68 members have voted

  1. 1. Ko ce se najvise radovati u Beogradu?

    • Fenerbahce
      28
    • CSKA
      6
    • Real Madrid
      8
    • Olympiacos
      10
    • Panathinaikos
      0
    • neko sesti
      16
  2. 2. Kako prolazi Crvena Zvezda?

    • maj, Arena, final4
      8
    • poslednja stanica playoff
      2
    • borba za playoff ali kao i prosle sezone za malo
      17
    • samo statista, topovsko meso
      41


Recommended Posts

20 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

kolko placaju sudije po utakmici?


https://www.telegraf.rs/sport/870012-otkrivamo-koliko-zaista-zaradjuju-srpske-kosarkaske-sudije

Jeste smrdljivi telegraf i jeste prilicno stari tekst, ali mislim da su u tom trenutku iznosi koje ovde pominju - tačni. U međuvremenu, taksa na KLS je valjda sa 10000 din porasla na 12000 din, ABA bi trebalo da je 350e, ženska ABA je valjda 80e.

Za niže lige, bilo je 5000 din druga liga, 3500 din prva srpska, 2500 din druga srpska, ne znam da li se tu nešto menjalo od mog penzionisanja. :)

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Djolle said:


https://www.telegraf.rs/sport/870012-otkrivamo-koliko-zaista-zaradjuju-srpske-kosarkaske-sudije

Jeste smrdljivi telegraf i jeste prilicno stari tekst, ali mislim da su u tom trenutku iznosi koje ovde pominju - tačni. U međuvremenu, taksa na KLS je valjda sa 10000 din porasla na 12000 din, ABA bi trebalo da je 350e, ženska ABA je valjda 80e.

Za niže lige, bilo je 5000 din druga liga, 3500 din prva srpska, 2500 din druga srpska, ne znam da li se tu nešto menjalo od mog penzionisanja. :)

 

Nije se menjalo, klepaju i dalje za sve pare.. 

 

Ajd sudije al delegati... Sudije bar trče tih sat i po. Delegat ode da sudi 3x3 fiba prijateljski tunir reprezentacija u NS, za 4h posla uzme 9000 dnevnicu i tako 2 dana 18000 burazeru nit or'o nit kop'o

Edited by theanswer
Link to comment
18 minutes ago, theanswer said:

 

Nije se menjalo, klepaju i dalje za sve pare.. 

 

Ajd sudije al delegati... Sudije bar trče tih sat i po. Delegat ode da sudi 3x3 fiba prijateljski tunir reprezentacija u NS, za 4h posla uzme 9000 dnevnicu i tako 2 dana 18000 burazeru nit or'o nit kop'o

 
Klepamo :) Ja sam bio sa druge strane, pa smatram da te takse i nisu nesto velike. Sa druge strane, klubovima je to trosak i oni na to gledaju drugacije... Pravo je pitanje, ako klubovi placaju kotizacije za takmicenja savezu, da li savez treba da im obezbedi sudije. Pritom, ne mislim samo da ih plati kad dodju na utakmicu, vec da ucestvuju u obuci, edukaciji, seminarima, kampovima...

Link to comment

Znaš kako pošalju ti na mladje kategorije nekog početnika koji ne zna ništa a prvi sudija je stariji od početnika 2 god i onda ti sude sudije koji su maltene isto godište ko igrači. Ok, treba i sudija negde da se uči ali nek ga onda plati savez ako će na meni da se uči ili bar nek mu daju nekog iole iskusnog prvog sudiju.. 

Link to comment
Znaš kako pošalju ti na mladje kategorije nekog početnika koji ne zna ništa a prvi sudija je stariji od početnika 2 god i onda ti sude sudije koji su maltene isto godište ko igrači. Ok, treba i sudija negde da se uči ali nek ga onda plati savez ako će na meni da se uči ili bar nek mu daju nekog iole iskusnog prvog sudiju.. 
Odosmo u off, ali mi je bliska tema, pa da ti odgovorim.

Ništa gore nego kad utakmice MK sude neiskusne sudije. Još ako su bezobrazni, pa na opravdane primedbe odgovore deljenjem tehničkih, tu nastaje haos... Sve je to posledica, a uzrok je što se niko sistemski ne bavi "proizvodnjom" sudija. Sudije nisu glavni akteri utakmice, to su treneri i igrači, ali su neophodan dodatak,ne može bez njih. Kod mene na regionu (Niš) , rad sa sudijama bio je proizvod entuzijazma par ljudi bez ikakve podrške saveza. Kad su se ti ljudi povukli, nema ko da napravi sudije.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...