Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

Znači da je za veliki dio pristalica Rajoyove stranke PP ušminkano i zamaskirano ime Falange, generalisimusovog pokreta. Desnica im je ko ove naše, ne samo konzervativna i klerikalna nego i šovinistička.

Karikiras, ja bih stao na onom konzervativnom delu i to onom u najgorem mogucem rigidnom aspektu, zatvorenom za svaku modernizaciju drustva u institucionalnom smislu.

Ono sto im duva u ledja a ne vodi nigde je apstraktan strah spanskog drustva od levice u svakom smislu, kao da svaki levi put zavrsava u Venecueli ili Kubi.

Link to comment

Nekako iz ličnog iskustva mi se čini da što se više povećava opseg ljudi koji se u određenim prilikama nazivaju izdajnicima to su šanse za sranje veće.

Link to comment

Znači da je za veliki dio pristalica Rajoyove stranke PP ušminkano i zamaskirano ime Falange, generalisimusovog pokreta. Desnica im je ko ove naše, ne samo konzervativna i klerikalna nego i šovinistička.

kapiram. samo chekalo svoju priliku.

Link to comment

ja mislim da je kod njih konzervativno i tradicionalno poprilicno jako, za nacionalizam ne mogu da kazem, nisam nacisto

 

znam par ljudi koji su isli u opus dei skole, prvo mi bilo smesno zbog onog dena brauna, a kada sam ih bolje upoznao, onda manje

 

nisam optimista, od sutra krece nova tura zaostravanja, mislim da ce kratkorocno i srednjerocno da izgube puno katalonci

Link to comment

BTW, ne preterivati sa stereotipima o španskoj desnici, nije se povampirio Jose Antonio Primo de Rivera i Falange Española de las Juntas de Ofensiva Nacional-Sindicalista

Edited by slow
Link to comment

PP je heterogena partija i ne treba ih olako etikerati. Ali taj frankisticki duh nije sasvim neprisutan u partiji i oko nje i cesto se vezuje za bivseg premijera Aznara.

Link to comment

PP je heterogena partija i ne treba ih olako etikerati. Ali taj frankisticki duh nije sasvim neprisutan u partiji i oko nje i cesto se vezuje za bivseg premijera Aznara.

Aznarov uticaj se znatno smanjio na partijskom nivou, neslaganje ili vise netrpeljivost sa Rajohem je ocita a njegov kredibilitet kod nacije je pao posle atentata u madridskom metrou za sva vremena.

Cuveni spanski novinar Jose María García kaze za Aznara da je najveci dikatator posle Franca, 'Sta reci za coveka koji maksimalno cuva svoje telo a pritom zaboravi na glavu'.

Link to comment

kao da svaki levi put zavrsava u Venecueli ili Kubi.

 

Praksa je jebena stvar, jer do sada nijedan levi put te vrste nije završio u nečem drugačijem

Link to comment
×
×
  • Create New...