Jump to content
IGNORED

Španija i Katalonija


Lord Protector

Recommended Posts

Broj ispaljenih parola i ispraznog mlacenja slame, koji idu na TV-u uz miting unionista je fascinantan. Poslednji komentar je bio u vezi nekog zahteva iz Australije, da se problemi moraju resavati mirnim putem. ''Njima tamo treba samo reci, kako bi se oni osecali da  njihova lokalna policija stane na stranu Juznog Novog Velsa, npr''  :isuse: 

 

Neke stvari su sigurne, Rivera je novi Rahoj u agresivnom modu, Iglesias je proglasen izdajnikom iza koga stoji 5 miiona glasova i knjige Mario Vargas Ljose ce biti izbacene iz katalonskih knjizara.

 

Obe kafe koje sam popio su bile Flegmine.

Link to comment

Xavier García Albiol, president of the Popular Party in Catalonia, has said that in the last 20 years there have been two historic moments in which citizens have left the streets. The first, he said, was to defend the honor of Miguel Angel Blanco, killed by ETA, and the second to defend the unity of Spain. "Let Puigdemont know that we will not allow it," said the popular as the citizens around him chanted: "Puigdemont a prison."

 

This morning a second demonstration was held, with an alternative route, which has been attended by some groups of the extreme right, including Falange or Plataforma per Cataluña. They have participated in a protest rally before the Civil Guard Command in Travessera de Gràcia. Several of these groups hope to carry out an alternative route and want to culminate the demonstration, in some cases, in the Plaça de Sant Jaume and others in the Parc de la Ciutadella, at the gates of the Parlament. Societat Civil has displayed a strong order service and already warned that it would withdraw from its manifestation any non-constitutional symbol.

Link to comment

Evo upravo na francuskom radiju cuo opet ono "tiha vecina". Ajde to manje vise, nego je jucerasnji protest "Razgovarajmo" u Barseloni predstavljen kao skup za jedinstvo Spanije. To jednostavno nije istina.

Link to comment

Evo upravo na francuskom radiju cuo opet ono "tiha vecina". Ajde to manje vise, nego je jucerasnji protest "Razgovarajmo" u Barseloni predstavljen kao skup za jedinstvo Spanije. To jednostavno nije istina.

 

Primetio sam to. Čini mi se da nije baš slučajno pušteno tako.

 

Nešto pre sam napisao da meni ta "tiha većina" ne zvuči baš uverljivo.

Link to comment

Totalan fijasko od mitinga uz dva katastofalna govora. Rigidnost je potpisana. 

 

Upravo. Samo neka se raziđu bez incidenata.

 

Evo izviždan i Iglesijas.

 

Link to comment

Frankizam nikad nije umro, samo šnorkelira ispod površine. Nije ni Estado Novo u Portugalu jako duboko.

shta to tachno znachi. za nas neznalice :)

Link to comment

shta to tachno znachi. za nas neznalice :)

Znači da je za veliki dio pristalica Rajoyove stranke PP ušminkano i zamaskirano ime Falange, generalisimusovog pokreta. Desnica im je ko ove naše, ne samo konzervativna i klerikalna nego i šovinistička.

Link to comment
×
×
  • Create New...