Jump to content
IGNORED

FPL Draft 2017/18


Recommended Posts



Nije zabluda, ja jesam prvi u ovoj jacoj ligi. Ti kolo vodis u toj skracenoj  :P

 

Mada, kao pravi i iskreni fantazer, moram da priznam da si i ti delom zasluzan za ovu moju rapsodiju, jer sam pre 2 sezone upao u Premer kada si ti odustao, pa sam sad za sezonu iskusniji u najjacoj ligi  :)

 

Mada morma dapriznam da me zanima stanje u vasoj Draft ligi... evo nase tabele, pa ubaci i vasu da vidimo ko to tamo koga...

 

2laqzdg.jpg

 

 

Једино за шта сам ја заслужан је за највећи број гифова на топику, а и то ме у међувремену претекао Руксин, али хвала!  :blush:

 

Елем...

 

Screen_Shot_2017_09_26_at_16_27_45.png

 

И, ако могу да увећам мало ово битно...

Screen_Shot_2017_09_26_at_16_28_10.png

 

...још мало...

Screen_Shot_2017_09_26_at_16_28_23.png
 
...још мааааалчице...
 
 
 
Screen_Shot_2017_09_26_at_16_28_40.png
 
 
giphy.gif
Edited by Прслин
Link to comment
  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    88

  • Прслин

    81

  • Pokojni Ruxin

    68

  • John Coltrane

    67

Prvi u Premeru, prvi u Draftu, samo da stignem Ronina u Klasiku i to je to  :misko:

 

Ajde, ajde junace :thumbsup: .

 

70 bodova na kraju u ovom kolu. Posle loseg starta, vrlo brzo sam se konsolidovao i krenuo na pohod prvog mesta i ovoj ligi.

 

Sledece kolo protiv Pantelijinih Zvezda koja je valjda i najludja ekipa- od Lindelofa i VanDajka (koji ni ne igraju) preko raspalih Ozila i Volkota, do ubica Aguera i Sanea.

Link to comment

...

 

(сређивао сам претходни пост, па грешком испало као да имам још нешто да кажем након оне феноменалне поенте коју сам нагласио гифом. Немам, дакле, ништа да додам. Све је јасно свакоме ко има очи и зна да броји даље од 280 :fantom: )

Edited by Прслин
Link to comment

Lol, zar vi tamo nemate manje igrača i samim tim jače timove? :fantom:

 

Ха! Упецао си се, наивично! Очекивао сам на удици мање искусног преваранта, али си спустио гард јер је следеће коло тек за четири дана!

 

Дакле...

 

А како је то ваша лига јача ако су вам тимови слабији?

 

giphy.gif

Link to comment

To je bilo pitanje. Vidiš onaj čudni simbol na kraju rečenice, ono što liči na razbijenu sijalicu? E to se zove upitnik. Jer oznaćava kraj pitanja. Da majkemi. Ne, ne ložim te  -_-

 

Ali u redu je, dobio sam već odgovor :fantom:

Link to comment

Пошто смо на основу твоје омашке јасно видели која је од наше две лиге јача, сада можемо да се упустимо и у теоријске расправе које немају везе са овом сада већ широко прихваћеном истином.  -_-

 

Моја теорија, спремна да буде оборена логиком чвршћом од моје, гласи да је једино што може да утиче на то која је лига јача или слабија - авер.

 

 

Јасно је да мањи број менаџера доноси боље играче сваком од њих, самим тим и више поена (на страну наше лиге где је већ непобитно утврђено да важе потпуно другачија правила него у остатку света). Али, стратегија бирања је другачија када је мање менаџера, различитим се редоследом бирају играчи: са мање менаџера нека угроженија места попут нападача могу касније да се изаберу јер се неће исцрпети, док већи број менаџера мора да да приоритет баш тим угроженијим позицијама. Није то толико видљиво када је разлика само један менаџер као у наше две лиге, нас озбиљније дели (ако не гледамо бодове) само авер, пошто би тачнији начин да се утврди да ли је Адашевић тренутно бољи од мене (дисклејмер: утврдили смо, ја сам бољи, наша лига је јача) био да гледамо број победа, којих он има више (што не значи ништа јер си већ признао).  

 

Пошто ви немате авера и пошто ја још нисам играо против авера у нашој лиги, јасно би било да је адашевић бољи да ти већ ниси признао да није тако. Али, мене не занима оно што смо непобитно утврдили, а то је да сам ја тренутно бољи од адашевића, већ да видимо која је лига у теорији јача иако си ти признао да је у пракси наша јача. 

 

Да бисмо могли да утврдимо која је лига јача (у теорији), морамо да знамо реалну снагу авера. Значи, морали бисмо да знамо да ли има више лига са плус 10 чланова или са мање од 10 чланова. 

 

tl; dr За упоређивања квалитета лига које чине приближно једнаки менаџери (што је наш случај), важније је број победа и да ли је у лиги паран или непаран број чланова од бодова и броја чланова. Ако је авер слабији од лиге у којој игра, онда су ти у тој лиги у предности над оним другима из лиге у којој авера нема - и обрнуто. За сада ми се - на основу бодова - чини да је наш авер ту негде (код нас је 4. са 247 бодова, док је код вас неки небитан лик 4. па бих ја радије скренуо пажњу да је Лузер трећи са три бода мање од нашег Авера), што би опет значило да је адашевић тренутно бољи од мене. Ух, срећом да је Руксин већ признао да није тако.  :whistle:

Link to comment

Mrzi me trenutno da tumačim poentu, ali verovaću ti da ona postoji -_-

 

Nego bih iskoristio kad smo već načeli priču da kažem da mi je baš ovih dana palo na pamet da bi možda cifra od nekih 12 igrača bila idealna za ovo. Čini se da nam ovako uvek ostane taman toliko dobrih slobodnih opcija na tržištu da je možda i previše lako odlučiti se na transfer, uvek se iznenadim kad vidim šta sve nije draftovano.

Edited by Ruxin
Link to comment

Pa ti imas dva poraza? Ju, ja mislio da ima jos neko ovako superioran kao ja [emoji38]

 

Kako sam sebe jinxujem, bice super da opstanem u obe lige na kraju :D

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by adasevic
Link to comment

Узео га 25. мај и сада ће да ме добије због њега, иако му је био на клупи улази јер нису играли сви играчи.

 

Најгора сезона икада. 

Срећом, у РЛ Звезда кида. Фер дил. :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...