Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

ne pogrešnom sam topiku, jbg. samo, radije bih da iz budžeta 50 miliona ne ide zvezdi za kupovinu i plaćanje igrača nego da 50000 ljudi na KiM dobije po hiljadarku da malo poprave život. neću više

  • +1 1
Link to comment

50 milki je kikiriki, u odnosu na to koliko pojede korupcija svake godine, u ovoj državi živi 48 milijardera i 33000 milionera, para dakle ima, samo treba suzbiti korupciju :D

Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

ne pogrešnom sam topiku, jbg. samo, radije bih da iz budžeta 50 miliona ne ide zvezdi za kupovinu i plaćanje igrača nego da 50000 ljudi na KiM dobije po hiljadarku da malo poprave život. neću više

Mislim da se godišnje u fudbal sruči preko 200 miliona €...možda posredno i više i to bez reprezentacije.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

ne pogrešnom sam topiku, jbg. samo, radije bih da iz budžeta 50 miliona ne ide zvezdi za kupovinu i plaćanje igrača nego da 50000 ljudi na KiM dobije po hiljadarku da malo poprave život. neću više

Pa ne ide Zvezdi iz budzeta ni 5 a ne 50 miliona. Objasnjeno je odakle ali ocigledno nisi tu da diskutujes nego vrtis narative. 

Link to comment

Ovog leta je Zvezda prodala igrace za 25 miliona. Hvang i Bukari po 7, Stamenic 5.5, Kraso 1.5 i jos nekoliko sitnijih. 

Od LS ce dobiti između 20 i 30, karte par miliona, tv prava, Gazprom... Sve skupa mozda i preko 60 miliona koji nemaju nista sa budzetom. Jbg sve pise. 

Link to comment
2 minutes ago, samo_opusteno said:

Ovog leta je Zvezda prodala igrace za 25 miliona. Hvang i Bukari po 7, Stamenic 5.5, Kraso 1.5 i jos nekoliko sitnijih. 

Od LS ce dobiti između 20 i 30, karte par miliona, tv prava, Gazprom... Sve skupa mozda i preko 60 miliona koji nemaju nista sa budzetom. Jbg sve pise. 

To je bruto, ali zarada je puno manja, jer Hvang, Bukari, Stamenić i Kraso nisu došli za džabe.

Link to comment
Just now, Constantin said:

To je bruto, ali zarada je puno manja, jer Hvang, Bukari, Stamenić i Kraso nisu došli za džabe.

Stamenic i Kraso jesu. Zvezdin plus u transferima od 2017-e do danas se meri desetinama miliona. 

Sad ce ovaj mali Maksimovic da se proda za 15 miliona a vi cete to ubrajati u pare iz budzeta drzave, kad je neko maliciozan to je tako. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, samo_opusteno said:

Stamenic i Kraso jesu. Zvezdin plus u transferima od 2017-e do danas se meri desetinama miliona. 

Sad ce ovaj mali Maksimovic da se proda za 15 miliona a vi cete to ubrajati u pare iz budzeta drzave, kad je neko maliciozan to je tako. 

Evo vidi s ovim lažovom...ja odustajem.

https://www.danas.rs/sport/vucic-tvrdi-da-je-drzava-dala-velike-novce-zvezdi-i-partizanu-kolike-su-zapravo-sume-koje-su-dobili-veciti-i-ko-to-placa/

Link to comment
Just now, Constantin said:

Pricao je o kosarci. Nema sta da prica o fudbalu kad Zvezda crtvrti put igra LS a tu se dobije u proseku 25 miliona. 

Sutra cu da saberem ulazne i izlazne transfere od 2017-e da vidimo koliki je plus, trebace i za buduce rasprave ovog tipa. 

Link to comment
20 minutes ago, samo_opusteno said:

Pricao je o kosarci. Nema sta da prica o fudbalu kad Zvezda crtvrti put igra LS a tu se dobije u proseku 25 miliona. 

Sutra cu da saberem ulazne i izlazne transfere od 2017-e da vidimo koliki je plus, trebace i za buduce rasprave ovog tipa. 

Pa vidi, ako možeš, saberi i troškove. Vi u marketingu imate samo preko 100 ljudi, a gde je "zajednica"...koliko autobusa imate, vozača. Ti autobusi idu na neko gorivo, vozači primaju platu. Čak je i Vesićeva žena, kao menadžer kafića imala platu..koliko ?

 

Na kraju, skoro sve to treba da bi klub funkcionisao, ali to sadašnje stanje u Zvezdi je "posledica" nekih prošlih vremena. Bilo je godina kada se poslovalo s minusom, dugovalo se bankama. Banke su rešile da otpišu dug, tek tako ? Eno ti pričice u postu kao odgovor Djordju, poučna, a da li misliš da je netačna? Pogrešnu temu forsiraš. Želim vam ja da osvojite ligu šampiona i da imate 500 miliona i veći budžet, ali ne da ja zbog toga imam 3 miliona. Ali tako to funkcioniše u našoj državi.

 

Ono kad smo mi bili drugi, imali pomoć države, sudija, šta da su nas pogurali još malo i bili prvi ? Ja bih sad mogao da ti pričam o TV pravima, bonusima UEFA i ne bi morao Kostadin da nam zajmi pare. Ali, da ponovo citiram Vesića..."i to je tako"...

 

P.S. ne nerviraj se :rolleyes:

Link to comment
23 minutes ago, Constantin said:

Vi u marketingu imate samo preko 100 ljudi, a gde je "zajednica"...koliko autobusa imate, vozača. Ti autobusi idu na neko gorivo, vozači primaju platu. Čak je i Vesićeva žena, kao menadžer kafića imala platu..koliko ?

Gde nadje 100 ljudi u marketingu?

Imamo 1 autobus, ne znam broj vozaca.

Vesiceva zena davno nije ni blizu marketinga, koliko znam. Presla je u FSS pre X godina.

Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Gde nadje 100 ljudi u marketingu?

Imamo 1 autobus, ne znam broj vozaca.

Vesiceva zena davno nije ni blizu marketinga, koliko znam. Presla je u FSS pre X godina.

Ja lično pričao sa Nikolovskim. Pre nekoliko godina. Pod marketingom se podrazume i  CZV TV..kamermani, voditelji, tehničari. Sad je trenutno, tako kažu papiri, prosećna plata u Marketingu 105 000...prosečna plata u Zvezdi 889 862,45 din. Dobro, prosek "zidaju" fudbaleri. A imaš blagajnike, redare...još 2014. je Gasprom zezao Zvezdu da ima previše zaposlenih 215, a preko 50 umarketingu, a to je još poraslo. Sada Zvezda ima blizu 400 zaposlenih. A gde je "režija". Nije lako voditi klub.Zebancija na m2

https://www.companywall.rs/firma/fudbalski-klub-crvena-zvezda/MMtFQHTR

Link to comment
28 minutes ago, Milosh76 said:

 

Vesiceva zena davno nije ni blizu marketinga, koliko znam. Presla je u FSS pre X godina.

MA..uvek je nečija žena, svastičić, burazer, a nekog i partija pošalje s papirčetom u ruci.

Link to comment
2 hours ago, samo_opusteno said:

Stamenic i Kraso jesu. Zvezdin plus u transferima od 2017-e do danas se meri desetinama miliona. 

Sad ce ovaj mali Maksimovic da se proda za 15 miliona a vi cete to ubrajati u pare iz budzeta drzave, kad je neko maliciozan to je tako. 

 

 Naravno da nisu.. igraci koji dodju " za dzabe" uvek dobiju bonus za potpis,  provizije menadžera koje nisu male. Na to dodaj i plate.

  Ceo sistem je truo,  država i društvo, to se sve ogleda i na sport. Naravno da niko nije lood da dodje i ulaze svoj novac kada nema ama baš nikakvu pravnu sigurnost niti zastitu države od huligana i kriminalaca na tribinama, u i oko klubova...  tako da, dugo će mo jos gledati ovakvo stanje u srpskom fudbalu, gde se namešta počevši od petlica u regionima pa sve do "Super lige".

  • +1 1
Link to comment

Transfer bilans Zvezde po sezonama :

 

24/25   25m income - 17.53 expenditure  -  +7.47m

23/24   29.9m -  14.4m  -   +15.5m

22/23    4.14m - 7.31m  -  -3.16m

21/22    8.2m -  2.6m  -  +5.6m

20/21   3.4m - 1.45m  -  +1.95m

19/20   8.95m - 6.95m  -  +2m

18/19  24.05m - 10.56m  -  +13.49m

17/18  14.05m - 5.3m  -  +8.75m 

 

Ukupan bilans +51.6 miliona. Verujem da prosecan mrzitelj Zvezde u Srbiji ima u glavi poptuno obrnute brojke, da misli da je drzava ulagala desetine miliona... Ono sto je vidljivo iz brojki je da Zvezda ulaze nesto vise uglavnom kada je prihodna strana transfera ogromna i kada igra LS (podebljano sezone u LS). 

 

Posebno je zanimljivo videti sezone pre uspona. 

 

16/17  3.9m - 840k  -  +3.06m

15/16  15.75m - 2.4m  -  +13.35m 

14/15  500k - 600k  -  -100k

13/14  6.01m - 901k  -  +5.1m

 

Sezona 15/16 u kojoj je prihod bio 13 miliona (u vreme jako malog budzeta Zvezde) je posluzila da se dovedu Grofova skromna pojacanja. Sve je jasno, ne postoje nikakva ogromna ulaganja dok se nije uslo u evropu, klub se podigao sa jeftinim igracima i sa minimalno ulaganja. Da sam u Zvezdi ove podatke bih uvrstio u standardan materijal kao borbu protiv kampanje koja se vodi protiv kluba. 

 

Edited by samo_opusteno
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...