Jump to content
IGNORED

Super liga - Zabava miliona


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

...tačnije 3 grupe druge lige u sezoni 99/00, pa je sledeće godine formirana crnogorska grupa jug kao 4. Morao sam da proverim. :)

suludo

Link to comment

Danas, u zaostaloj utakmici, na Karadjordu, Voša dočekuje Pazarce. Nekako cenim da će oni "platiti" za sve prosipane bodove na domaćem terenu. Utakmica kreće od 19,00 h.

Link to comment

Seri iz Vojvodine, sebičnjak....da gol, ali proda 5-6 izgledne šanse. Jeste brz, ali mozga bez...

Ljaja je klasa..

Link to comment

Glup gol primili inače su solidni ,imali par dobrih napada i sansi .

Pogodili dve prečke već .

Edited by elementary
Link to comment
1 hour ago, elementary said:

Glup gol primili inače su solidni ,imali par dobrih napada i sansi .

Pogodili dve prečke već .

Tri ukupno. Bili bolji, ali slaba vajda.

Link to comment
On 2. 10. 2024. at 13:18, Constantin said:

Najveći "drugoligaški format", koga se ja sećam je taj, za vreme SFRJ, kada je liga bila podeljena na 4 grupe..Istok, Zapad, Sever, Jug. Kasnije, kako se država smanjivala, tako je bila podeljena u dve grupe. Ima smisla, što se tiče troškova takmičenja.

 

Što se tiče Super lige i podizanja kvaliteta, nišat bez podizanje budžeta ostalih. Ako je u 2023. godine Zvezda imala 53 miliona, a IMT 700 hiljada, nema tu mnogo prostora da IMT poradi na kvalitetu i ako su im omladinci prvi.  Mnogo je tu stvari, koji su činioci ravnomernijeg razvoja lige. Šta može Radnički, kao i većina klubova, sa budžetom oko 3 miliona € ? Uz razumevanja za klubove, koji igraju evropska takmičenja, i njihove potrebe za većim budžetom, ostali će samo "glumiti" sparing partnere. Ako bi budžeti bili veći, imali bi šansu i ostali klubovi, da im taj budžet bude "zamajac" za zaradu i ulaganje u klub, od para koji se dobija od UEFA za učešće...

То су ти биле треће лиге - међурепубличке. Друга је била подељена на две - исток (ужа србија, косово, македонија, црна гора) и запад (војводина, босна, хрватска и словенија), док није формирана јединствена друга лига, ваљда осамдесетих.

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

То су ти биле треће лиге - међурепубличке. Друга је била подељена на две - исток (ужа србија, косово, македонија, црна гора) и запад (војводина, босна, хрватска и словенија), док није формирана јединствена друга лига, ваљда осамдесетих.

A Hami, ja sam mnogo stariji :naughty:

To je bio format Druge lige, drugog ranga takmičenja od 1968/69 - 1972/73....gledao ja...

https://sr.wikipedia.org/wiki/Друга_савезна_лига_Југославије_у_фудбалу

Link to comment
On 2. 10. 2024. at 13:18, Constantin said:

Najveći "drugoligaški format", koga se ja sećam je taj, za vreme SFRJ, kada je liga bila podeljena na 4 grupe..Istok, Zapad, Sever, Jug. Kasnije, kako se država smanjivala, tako je bila podeljena u dve grupe. Ima smisla, što se tiče troškova takmičenja.

 

Što se tiče Super lige i podizanja kvaliteta, nišat bez podizanje budžeta ostalih. Ako je u 2023. godine Zvezda imala 53 miliona, a IMT 700 hiljada, nema tu mnogo prostora da IMT poradi na kvalitetu i ako su im omladinci prvi.  Mnogo je tu stvari, koji su činioci ravnomernijeg razvoja lige. Šta može Radnički, kao i većina klubova, sa budžetom oko 3 miliona € ? Uz razumevanja za klubove, koji igraju evropska takmičenja, i njihove potrebe za većim budžetom, ostali će samo "glumiti" sparing partnere. Ako bi budžeti bili veći, imali bi šansu i ostali klubovi, da im taj budžet bude "zamajac" za zaradu i ulaganje u klub, od para koji se dobija od UEFA za učešće...

kako povećati taj budžet?

Link to comment
2 hours ago, đorđe geprat said:

kako povećati taj budžet?

Kako smo došli do Zvezdinih 53 miliona ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...