Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2017/18


Ros

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Apollo Creed

    346

  • Nikodije

    288

  • Joe D

    247

  • MiddleClass

    245

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cedevita je preuzimala protiv Buducnosti isto i time pravila problem. Lesor moze kvalitetno da preuzima bekove Buducnosti, nije zato Zvezda izgubila utakmicu i nije tacno da bekovi Buducnosti to uvek lako i kvalitetno resavaju. 

Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Pa i jesmo svesno išli na preuzimanje, a oni su svesno ponavljali situacije za koje su znali da ćemo da preuzmemo jer imaju bekove koji to dobro rešavaju. 

 

Ima malo i do toga da Bjelicu, na primer, mrzi da trci pa je preuzimao cim bi krenuo pik Buducnosti. Par puta je preuzeo bespotrebno i odmahnuo rukom beku koji je krenuo da se vraca na svog coveka. Mi smo tim preuzimanjem resili sut spolja Buducnosti s kojima smo imali dosta problema ali i preuzimanje se trenira "pet na pet", ostatak odbrane se prilagodjava, igrac s loptom se usmerava, ne ostavlja se visem igracu da sam brani prodor kako moze a drugi ostanu nemi posmatraci kao na basketu. Na primer, mi nijednom nismo pokusali kad centar krene da preuzima da udvojimo beka i oteramo ga u cosak a da lovimo pas branjenjem linije pasa. Jednom smo to uradili i ukrali loptu.

 

Mada, nismo mi izgubili zbog toga, mislim da je najveci razlog to sto je ekipi cele godine usadjivano u glavu da su ovo jedine utakmice koje moraju da se dobiju pa su se neki mladji igraci (Davidovac, Dobric, Lesor) posteno sasrali a Bjelica i Feldin vec odavno igraju jako lose. Na stranu to sto sve vreme planiras da ti tim bude u ovim utakmicama fit a onda udjes u finale bez dva bitna igraca jer si mesecima lutao u proceni tezine njihovih povreda. Davidovac 0 od 4 za tri, sve otvorene, Feldin takodje sve otvorene osim ove poslednje kad smo jurili minus, Dobric nije ni sutnuo na kos spolja, Lazic nije ni sutnuo na kos spolja. Nama je od nizih igraca igrao samo Rocesti i od Enisa smo dobili dve hejlmeri trojke u prvom poluvremenu, to je sve.

Link to comment

Ako nista drugo, sad je jasno da proslogodisnji poraz Partizana od FMP-a ima veze sa trenerima koliko i stopa mortaliteta u Burkini Faso.

Link to comment
29 minutes ago, theanswer said:

Cedevita je preuzimala protiv Buducnosti isto i time pravila problem. Lesor moze kvalitetno da preuzima bekove Buducnosti, nije zato Zvezda izgubila utakmicu i nije tacno da bekovi Buducnosti to uvek lako i kvalitetno resavaju. 

 

      Naravno da Lesor može da isprati beka, može i Janković. Uostalom mi smo počeli utakmicu sa standardnim iskakanjem na piku pa smo bili masakrirani. Kada smo krenuli sa preuzimanjem napravili smo kumulativno 15 razlike, dakle nije da nije imalo smisla. Moj utisak je da smo izgubili na psihološkom planu, što se najbolje vidi kod otvorenih trojki i 5 promašenih bacanja u poslednjem kvartalu. Alimpijević je užasno neiskusan, a dobra psihološka priprema ekipe za do or die mečeve nije urođena veština. I Radonja je imao sličan problem na početku. 

 

     Harper je pomenuo izostanak Dange i Pera. U odbrambeno impotentnoj ekipi izostanak 2/3 najbolja defanzivca je ogroman hendikep. Mi smo najbolju košarku sezone igrali kad je Pero igrao najbolje što u ovim godinama može. 

 

    Treća stvar je nedostatak mrvice sreće koja je u ovakvim mečevima vrlo često x faktor. Moram da izvučem paralelu sa prvim polufinalom protiv Cedevite pre 2 sezone. Skoro preslikana utakmica, Jovićev ludački koš iz nekog čudnog floutera kad se mislio da li da šutne ili nabaci za Cirbesa pri čemu je lopta plesala na obruču za izjednačenje i Pulenov šut za pobedu nakon toga. To je ta mrvica koja je nedostajala sinoć. Sa druge strane, dobro pitanje je i da li smo tu sreću zaslužili skoro pa bezobraznim tankovanjem gostujućih mečeva u EL od decembra meseca. Em navlačiš negativnu karmu, em ubijaš bilo kakav oblik samopouzdanja kod igrača. 

Link to comment

Mi smo sa preuzimanjem krenuli nakon prvog tajmauta nakon što nam je Džikić u potpunosti rasformirao ono što Alimpijević zove "odbrana" gde smo standardno iskakali a oni nas standardno punili.

 

Sveti Alimpije je onda odustao od pripremljene™ odbrane i rešio da igra switch što smo radili praktično do kraja.

 

Ono što nas jebe a nije kurac je činjenica da i u tom načinu odbrane postoji sistem, pa se zna ko koga i kada preuzima i šta ko može a ne može da brani.

 

Mi smo preuzimali svako svakog bez ikakvog plana i ideje, pa kad se Budućnost malo pribrala, jer su normalno bili poprilično iznenađeni nečim što se ne sreće baš toliko često, razjebali smo.

 

No poenta je da naše preuzimanje nije bila posledica plana B već očaja.

Link to comment
3 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Mi smo sa preuzimanjem krenuli nakon prvog tajmauta nakon što nam je Džikić u potpunosti rasformirao ono što Alimpijević zove "odbrana" gde smo standardno iskakali a oni nas standardno punili.

 

Sveti Alimpije je onda odustao od pripremljene™ odbrane i rešio da igra switch što smo radili praktično do kraja.

 

Ono što nas jebe a nije kurac je činjenica da i u tom načinu odbrane postoji sistem, pa se zna ko koga i kada preuzima i šta ko može a ne može da brani.

 

Mi smo preuzimali svako svakog bez ikakvog plana i ideje, pa kad se Budućnost malo pribrala, jer su normalno bili poprilično iznenađeni nečim što se ne sreće baš toliko često, razjebali smo.

 

No poenta je da naše preuzimanje nije bila posledica plana B već očaja.

 

          Ali je dalo rezultat, preokrenuli smo i imali kontrolu meča. U trećoj četvrtini Budućnost nije mogla da da koš 5 minuta, jedini poeni su bili Doelmanovo bacanje lopte ka košu u poslednjoj sekundi napada. Oni se vraćaju na bazi (citat Ace Petrovića), uz neke čudne sudijske odluke gde je meni najdrastičnija bila faul Bjelici nad Zoranom Nikolićem u pozicioniranju za skok na +6. Odmah posle toga ide Feldinov faul na šutu, tehnička (nije se videlo zašta je dosuđena, ovi koji su bili na utakmici kažu da je Alimpijević penio na nekog igrača) i Gordićeva trojka koja prkosi zakonima fizike. E u tom trenutku dolazi do izražaja psihološka labilnost ekipe. tu su se ukanalili, a tu su trebali da povuku najiskusniji, Roč jeste, Bjelica i Feldin nisu. 

Link to comment

uz sve sto ste napisali, meni je ponajmanje jasna odluka da se pravi tehnicka greska na +8, nakon koje oni ubacuju 3 bacanja + dvojku, ukupno pet poena posle kojih smanjuju na -3 i utakmica ulazi u egal, a mi gubimo momentum koji je bio na nasoj strani. zatim su usledile i one dve trojke u finisu 3/4 gde oni odlaze na +6.  sudjenje zaista nije bilo (toliko) problematicno, ali ocigledno da smo sa jako puno nervoze usli u ovo finale, pre svega od strane kluba  koji se onda po vertikali prenosi na trenere i igrace, a premladi trener tesko hendluje pritisak.

Link to comment

Čemu drama uopšte?

Nismo nešto previše ni zaslužili da uzmemo ABA-u ove godine...odigramo jednu dobru, pa tipa 7 besmislenih utakmica.Skoro isto, a verovatno i malo gore, igramo nego na početku sezone. Tim je jezivo selektiran. Alimp...jbg, ne treba previše trošti reči.

Dodatno nek se Ćoki i ekipica jebu za briljantnu ideju da finale puste za dž... ja im sa mojom pretplatnom neću otiću na to finale. Nek ga duva i Neša što voli bgd, valjda će i on jednom da odjebe iz kluba...

Ni Budućnost ništa spec. al taman za toliko su bili bolji i toeto.

Možda i dobijemo na kraju, verovatnije ne, al totalno mi svejedno nekako. Nikad bezmudija skupina u kk.

Link to comment
9 minutes ago, MiddleClass said:

Alimpiju dao Dzirlu pobjedu fore, a ovdje odmah kukanje... :fantom:

 

Zgazicemo ih!

 

Znači samo jedna utakmica u Morači :tongue:

Link to comment
39 minutes ago, Nikodije said:

uz sve sto ste napisali, meni je ponajmanje jasna odluka da se pravi tehnicka greska na +8, nakon koje oni ubacuju 3 bacanja + dvojku, ukupno pet poena posle kojih smanjuju na -3 i utakmica ulazi u egal, a mi gubimo momentum koji je bio na nasoj strani. zatim su usledile i one dve trojke u finisu 3/4 gde oni odlaze na +6.  sudjenje zaista nije bilo (toliko) problematicno, ali ocigledno da smo sa jako puno nervoze usli u ovo finale, pre svega od strane kluba  koji se onda po vertikali prenosi na trenere i igrace, a premladi trener tesko hendluje pritisak.

 

     Zašto većina uzima zdravo za gotovo da se tehnička uvek pravi svesno i namerno? Često jeste tako, ali ne uvek, možda nije želeo da je napravi, možda je stvarno vikao na nekog igrača, ne znamo zašto mu je dodeljena. Sudjenje je bilo bolje nego u polufinalu, ali jeste bilo problematično baš kad smo pravili prednost, a tačno je i da je bilo previše nepotrebne nervoze pre finala u klubu. 

Link to comment
11 minutes ago, fandorin said:

 

     Zašto većina uzima zdravo za gotovo da se tehnička uvek pravi svesno i namerno? Često jeste tako, ali ne uvek, možda nije želeo da je napravi, možda je stvarno vikao na nekog igrača, ne znamo zašto mu je dodeljena. Sudjenje je bilo bolje nego u polufinalu, ali jeste bilo problematično baš kad smo pravili prednost, a tačno je i da je bilo previše nepotrebne nervoze pre finala u klubu. 

 

ok, mozda i nije bilo svesno i namerno, ali je svakako nepromisljeno i nepotrebno, radovic i boltauzer nisu tu od juce pa da ce negodovanje i pravljenje tehnickih mnogo da ih uzdrma, pa da pocnu domacinski da sude. uzgred, covicevo prisustvo pored terena i njegove nervozne reakcije i reagovanje na svaku odluku sigurno ne pomazu ekipi. ne znam da li on svojim prisustvom dole zeli nekoga da zaplasi, ili ne znam sta, ali pametnije bi mu bilo da se popne gore u svecanu lozu, gde je ranije i bio, tu pravi manje stete.

Edited by Nikodije
Link to comment
3 hours ago, theanswer said:

Cedevita je preuzimala protiv Buducnosti isto i time pravila problem. Lesor moze kvalitetno da preuzima bekove Buducnosti, nije zato Zvezda izgubila utakmicu i nije tacno da bekovi Buducnosti to uvek lako i kvalitetno resavaju. 

 

Ti kazes da nije tacno, postujem misljenje, ali Dzikic kaze da su oni do sada igrali vrlo dobro protiv takve vrste odbrane, cak je rekao da je Alimpijeviceva odluka da se toliko dugo ostaje u preuzimanju na bekovima bila "hrabra".

 

Mozes da preuzmes  na piku i da prvom prilikom pokusas da ponovo zamenis igrace ili da radis ovo sto je Zvezda radila.  Ivanovic i Gordic su odlicni 1-1 na igraci i ja ne vidim koji scenario Buducnosti vise odgovora od toga da njih dvojica imaju 10+ sekundi da  odigraju 1 na 1 protiv Bjelice, Jaknovica, Omica pa i Lesora.

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...