Jump to content
IGNORED

Serie A 2017-18


crtamOrasi

Recommended Posts

Dobra utakmica bila iako bez golova.

Da je Napoli uzeo Valera letos imao bi koji bod više sada. Ne znam što nije počeo za Inter danas, jebo ga Rafinha. Dobro, zbog trčanja, al jebo ga Rafinha.

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    368

  • Meazza

    242

  • MiddleClass

    231

  • gervasius twinkleminkleson

    199

43 minutes ago, W.F.C. said:

Bar nek Milan udje u prva 4 da ima smisla LS, jer bez njih i Liverpula je idiotski.

 

Sto je idiotski da ne igraju skrnavi timovi, ako su trenutno, je li, skrnavi?

Link to comment

BTW, meni nista ne znaci da ovakav Milan igra Ligu sampiona. Da udje u finale sigurno nece, a ne zanima me preterano da li ce ispasti u grupi, osmini finala ili u cetvrtfinalu. OK, jasno mi je zasto je to bitno za klub (zato sto klubu preti bankrot u slucaju da se ne udje u LS) i zato bih voleo da budu u top 4, ali kao navijacu daleko mi je vaznije recimo hoce li osvojiti kup ili hoce li u dogledno vreme ojacati dovoljno da se takmice za skudeto. Eto, takve stvari, a Evropa ce biti jos jednom pokorena kad bude vreme za to. :)  

Link to comment

Skroman si buraz :D potrebno je mnogo godina uzastopnog giljanja u LŠ da bi se zaista osvojio trofej. Pogledaj listu sampiona unazad 10-20 godina, sve ekipe koje su osvajale su tu vec bile godinama, ako ne i punu deceniju. Pa Arsenal je ove godine prekinuo niz od 17 godina uzastopnog igranja LŠ, eej bre, 17 godina.
LŠ ti donosi novac i prestiž i čini te atraktivnijom destinacijom za igrače.

Link to comment

Dobro, nema sta, potpuno si u pravu sve sto kazes. Naravno da je dobro za klub da igra LS, samo, kazem, nema sanse da ja to pratim. Pa ja grupnu fazu LS ne mogu da smislim, gledam od cetvrtfinala ili polufinala.

Link to comment
8 minutes ago, goofs said:

Skroman si buraz :D potrebno je mnogo godina uzastopnog giljanja u LŠ da bi se zaista osvojio trofej. Pogledaj listu sampiona unazad 10-20 godina, sve ekipe koje su osvajale su tu vec bile godinama, ako ne i punu deceniju. Pa Arsenal je ove godine prekinuo niz od 17 godina uzastopnog igranja LŠ, eej bre, 17 godina.
LŠ ti donosi novac i prestiž i čini te atraktivnijom destinacijom za igrače.

 

Zapravo, 19 (od 1998-99. do 2016-17). Broj osvojenih CL: nula.

 

Finansijski faktor, međutim, ne može da se zanemari. Arsenal je praktično stadion otplatio kroz to kontinuirano igranje CL. Neki igrači tipa Özil i Alexis ne bi ni došli at the first place da Arsenal nije bio u CL konstantno.

Link to comment

Voleo bih da delim vas entuzijazam kad je rec o Serie A, ali ovo je ubedljivo najlosiji kvalitet fudbala otkad pratim ovu ligu (jako dugo).
Svaki vikend odgledam 2-3 utakmice (sa sinom) pa prebacimo malo na spanski fudbal (engleski je u drugom terminu), pa se opet vratimo da gledamo Calcio (koji izgleda kao usporeni snimak nakon gledanja Primere).
Uz izuzetak Juventusa, koji ima neki kvalitet i u kojem se zna ko sta radi, ostali timovi su bleda senka nekadasnjih velikana.
Napoli se bori za titulu prvaka i derbi utakmicu protiv Rome pocinje sa trojicom bivsih igraca Empolija jer se trener palanackog mentaliteta potrudio da dovede cak cetvoricu svojih bivsih igraca iz malog toskanskog kluba.
Upravo je jedan od njih imao vaznu ulogu kad sva cetiri gola Rome. Covek je bio rezervni bek Rome a sada je standardan prvotimac Napolija. Toliko o sampionskim ambicijama.
Trener takodje vodi klub sampionskih ambicija onako kako se vode mali timovi, bez rotacija i potpuno je iscedio glavne igrace.
U malom timu, ekipa se uglavnom brani i manje fizicki trosi. Najvise energije, inace, odlazi na pokusaj kreiranja akcija. Zato svi veliki timovi rotiraju glavne kreativce.
Insinje, Hamsik i Zorginjo su sasvim iscedjeni, pocinjali su svaku utakmicu, cak i kuci protiv ekipa za koje se znalo da nece biti problema zabeleziti pobedu.
Roma se trudi da svake godine pred pocetak sezone proda najboljeg i najperspektivnijeg fudbalera, dovodi sve i svasta bez nekog plana i ideje (ubodu i ponekog dobrog igraca). Rec je o timu u kojem je Totti proveo celu karijeru, dovodjeni vec afirmisani Batistuta i Kasano, a sad ne mogu zadrzati nijednog pravog talenta .
Lazio bez vecih ulaganja jos ima i dobre rezultate, nekako pronalaze dobre igrace za male pare a izgleda i da je mladji Inzagi dosta dobar trener. No, pitam se da li ce ikad vise dati sansu nekom iz podmlatka, kao sto su je nekad dali Nesti.
U stvari, liga nikad nije bila losija, a niko se od ozbiljnijih ekipa (osim Atalante) ne usudjuje da da priliku mladim igracima. Neverovatno.
Inter je najlosije izbalansiran tim u sve tri lige koje redovno gledam (spanska, engleska, italijanska). Ekipa ima toliko rupa i mana, koje samo tri igraca pokrivaju. Ofanzivni deo je ocajan, ali Ikardi ima visok procenat realizovanih suteva pa se to toliko ne primeti.
Krila Perisic i Kandreva na poslednjih deset utakmica nemaju ni jedan gol, ni jednu asistenciju, ali izlapeli Spaleti ni ne pomislja da da prednost mladom Francuzu Karamou ili gurne Kansela napred na poziciju krila.
Borha Valero (igrac kog sam jako cenio pre 2-3 godine) je toliko spor da je redovno gubio 3-4 lopte po poluvremenu na svojoj polovini a neretko izgledao smesan u pokusajima da, bezuspesno, faulira protivnickog igraca. Jedini dobar nastup je imao u poslednjem kolu kad je usao pred sam kraj, svez, protiv igraca koji su vec padali fizicki. Vecito povredjeni Rafinja je fizicki spremniji, snazniji u duelu (mislio sam da ovo nikad necu reci za ovog igraca) i sa njim je puno brzi protok lopte. 
Juce protiv deprimiranog i slabog Napolija, Inter je preuzeo inicijativu i napadao desetak minuta, a onda Spaleti izvodi Rafinju (koji je bas tih 10 minuta igrao dobro, nakon slabog pocetka) i uvodi Edera. Od tog trenutka Inter vise nije napadao jer je Eder propao igrac na pogresnoj poziciji.
O bekovima Intera ne treba ni trositi reci, ali njihove ocigledne mane dosta pokriva najbolji tandem stopera u ligi. Za Mirandu sam znao koliko dobro cita igru jos iz Atletika, ali mi je Skrinjar najprijatnije iznenadjenje u svetskom fudbalu.
Slovak je, po meni, najbolji igrac lige u ovom trenutku. Skauti Liverpoola su trebali dovesti ovog Skrtelovog zemljaka (ko bi rekao?) a ne Klavana ili posle trositi tolike pare na osrednjeg igraca Svetaca. Ja mu zelim odlazak u Barsu, tamo bi se sjajno uklopio.
Milan sada ima dobre rezultate, mada je i to posledica kvaliteta protivnika, videli smo ih protiv Arsenala, videcemo ih i na par jakih utakmica koje uskoro dolaze. Protiv Djenove su igrali ocajno i dosta srecno dali gol preko igraca koji je dosad bio neprimetan u bukvalno poslednjoj sekundi. Pre toga je Genoa bila bliza golu u nekoliko navrata, a sta je Zukanovic promasio sa pet metara, i ja bih dao u svojoj pedesetoj.
Gatuzo je sigurno dobar motivator i interesantan lik, ali ce se njegovi trenerski kvaliteti tek videti. U ovako slaboj konkurenciji klub je stigao do svog dna, bilo je normalno da ce promena trenera rezultirati sokom i boljim rezultatima, posebno sto nije bilo pritiska jer je Montela vec proglasen krivcem za ovu sezonu. Rino nije bas impresionirao u Palermu i Pisi, a ni sa Primavera timom.
Pritisak u Evropi je doneo skolski cas Ozila, a sada cemo videti kako ce se tim nositi sa pritiskom borbe za cetvrto mesto. 
Odbrana je bila solidna, Bonuci potvrdio najvisu klasu, Kalabria bas prijatno iznenadjenje, Donaruma manje siguran nego prethodne godine.
Suso bira utakmice, Turcin ima tehniku ali i fizikalije deteta (juce je sa dvadeset dva metra jedva dobacio do golmana iz slobodnog udarca po sredini gola, posle smesno dosudjenog prekrsaja nakon piruete Kalinica). Gatuzo je primetio da on ne moze da izdrzi vise od 50 minuta trcanja, pa pokusava da poveri diktiranje tempa i kreiranje Bonaventuri, koji to nikad nije radio ni u Atalanti.
Nadam se da se nece setiti Montoliva, koje poslednji godina odigrao cetiri utakmice pa se leci tri meseca.
Videcemo sta ce iz svega ispasti, Italiji treba jak Milan. 
Za mene je veliko razocarenje kako klub iz cije skole je ne tako davno izaslo puno kvalitetnih igraca i koji su dobijali rano sansu u prvoj postavi u daleko jacoj konkurenciji danas toliko tesko dobijaju priliku.
Moje iz Bergama redovno gledam i smesno mi je kad pomislim koliko je Milan platio Kesija a dao na pozajmicu boljeg igraca Kristantea.
Kesi je vredan, jak u duelu, ali ne bas inteligentan, ne cita dobro igru, lose se postavlja. S druge strasne, Kristante igra takticki perfektno i veoma disciplinovano.
Atalanta mi je uvek najdraza, ali nisu oni toliko dobri poslednje dve godine koliko je liga ocajna. Klub vec dve sezone igra celo prvenstvo sa 14-15 igraca. Nedostatak iskustva te slab tempo Calcia je rezultirao ispadanjem od Borusije, koja je odmah posle toga izgubila kuci od Salzburga.
Ono sto je najbitnije, klub je vodeci u Primaveri (ispred Intera, Rome i Fiorentine) pa ce sigurno biti jos talenata u blizoj buducnosti. Bastoni je vec potpisao za Inter (ali ce ostati jos u Atalanti), Melegoni bi mogao imati lepu karijeru, Musa Barrow je vec debitovao za prvi tim, Latte Lath iz Obale Slonovace potencijalno odlicno desno krilo, to su jos i Chiosi, Mallamo, Migliorelli, ...

Link to comment
11 minutes ago, Meazza said:

Uzivanje za citanje i sve stoprocentno tacno. I mene je odusevio Skrinjar, nisam video da je neko do sada primetio. :)

 

Puno hvala na lepim recima :)

Moram priznati da mi je Skrinjar bio nepoznat do ove sezone, ali momak igra besprekorno. Snazan, borben, pouzdan, cak ima i najbolji pas u ovom Interu.

Juce je dobio pet duela 1:1, dva protiv Insinjea, te protiv Mertensa, Hamsika i Milika (tri razlicita profila igraca).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...