Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

ako igrac/agent trazi da ima platu 2m nedeljno mora li klub na to da pristane? uslove ugovora diktiraju obe strane. engleskim klubovima se malo manje jebe za kes nego kontinentalnim pa im ove klauzule nisu neophodne.

 

Da ali ako je uneta u ugovor onda se automatski aktivira kada neko plati a igrač pristane.  Inače nije "klauzula"

 

Gde je sad henrik da objasni  <_<

Edited by levi
Link to comment
  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

Suareza je svojevremeno LFC zajebao stavivši neku cifru od 40 miliona koja ih, ispostavilo se, ne obavezuje ni na šta nego da "saslušaju ponudu" pa je uzalud Wenger nudio 40 mil + 1 funtu. Posle je produžio ugovor uz novu, stvarnu klauzulu sa cifrom koju je Barsa platila sledećeg leta.

 

 

 

što da ga zajebe ?

 

ako pogledaš sa strane, takva klauzula štiti interese i kluba i igrača, sam klub neće izgubiti igrača tako lako a igrač na drugu stranu ima neku opciju za beg, jedino što je malo nezgodno je to što se bazira na savesnosti i poštenju( da klub stvarno ispoštuje dogovor)

 

tzv. ‘good faith’ release clause 

 

i treba da se pravi razlika izmedju buy-out i "release"

 

inače, ako se dobro sećam, Demba Ba je imao release, a evo sad kad guglam malo piše i da je Alen imao kad je prelazio iz Svonsija u Liverpul

Edited by jiraiya
Link to comment

Da ali ako je uneta u ugovor onda se automatski aktivira kada neko plati a igrač pristane.  Inače nije "klauzula"

 

Gde je sad henrik da objasni  <_<

 

ma da, slazem se, jasno je to meni ali ovde smo govorili o unosu klauzule u ugovor. vecina engleskih klubova odbija da je unese.

Edited by cvrlle
Link to comment

imaš li neki link gde se baš konkretno piše za to da su zabranjene ??

 

pošto sam čitao nešto da su buy-back klauzule zabranjene ali da je moguće da se nešto dogovori u posebnom ugovoru

"Spanske" klauzule su zabranjene. Agenti zbog toga traze da se potpisu privatni ugovori (blanc seing na francuskom ili bijeli papir) izmedju predsjednika i igraca. Tako je Dembele potpisao taj papir sa predsjednikom Rennes-a uz otkupnu klauzulu od 5M€. Ipak je otisao za 15M€ sto je smijesna cifra.

Link to comment

Sada bi trebalo cena da bude 200 miliona jer znamo da imaju pare jbg

 

Ili 130+Suki :fantom:

 

Ne vidim nigdje potvrdu ovoga (odbijeno 100M), a mrzi me da tražim gdje danas naletih. Ali svakako zanimljivo u kontekstu da je samo 10M manje od vaše "fuck off" cijene od 140M 

Link to comment

Ne vidim nigdje potvrdu ovoga (odbijeno 100M), a mrzi me da tražim gdje danas naletih. Ali svakako zanimljivo u kontekstu da je samo 10M manje od vaše "fuck off" cijene od 140M 

 

Ma to je bulšit, svakako ne nameravaju da ga puste.

 

Nego, ja bih iskoristio priliku da im uzvratim ponudom za Sukija svakako :fantom:

Link to comment

Ma to je bulšit, svakako ne nameravaju da ga puste.

 

Neće oni pustiti ako ovaj jasno ne zatraži transfer. Teško da će držati nezadovoljnog igrača, a usto propustiti da masno zarade. Opet, ne znam koliko je Kutinjo privržen klubu i šta mu se mota po glavi.

Link to comment

Ma to je bulšit, svakako ne nameravaju da ga puste.

 

Nego, ja bih iskoristio priliku da im uzvratim ponudom za Sukija svakako :fantom:

 

On je 200M + plata mislim 450K evra nedeljno. Ako je Liverpul voljan mislim da će ovi iz Barse sami da odnesu ček, uštedeće vam taj trud. :)

Link to comment

izgleda da smo usli u trku™ za auriera. ne kontam zasto bi napustio psg uopste

 

Vezano je najverovatnije za onaj "performans" iz mislim pretprošle sezone.

Link to comment

pa okej ali opet je odigrao brdo meceva prosle sezone. nije mi to bas najjasnije.

 

mozda psg hoce da se vise osloni na onog belgijanca meuniera ili kako se vec zove.

 

zaboravio sam na dani alvesa :isuse:

Edited by 189-
Link to comment

verovatno zavisi kakve rezultate imamo u drugim takmicenjima. realno rekao bih da smo tu oko 3-6 mesta. mozda conte ode sam. milan sada ima dosta para, oni su mozda sledeca njegova destinacija.

 

nista me ne bi cudilo kada je ovaj klub u pitanju.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...