Jump to content
IGNORED

Premier League 2017-18


ArleKino

Recommended Posts

  • Replies 15.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    1570

  • Weenie Pooh

    1317

  • copkillah

    874

  • Прслин

    827

nevezano za ove midlove sale sa rakiticem, mene zanima, uini, kojih ti to 18 amc-a vidis u liverpulu? posto ja jedva vidim tek 2 :D

Od kog to nije bolji Rakitic?

Link to comment

prvo, rakitic nije klasican playmaker. odlaskom coutinha liverpul gubi i to malo kreativnosti koje na sredini poseduje. ja jos lalanu mogu da vidim tu kao nekog igraca za rupu(amc-a) i od njega je verovatno bolji. tj. bio je. sad je upitno jer ima 29 godina i formu u padu. nije puno ni igrao prosle sezone. ostali ne mogu da se porede jer nisu amc-ovi. nije to ni rakitic ali moze da skrpi i pomogne. od hendersona, canova i ostalih grujica je ivan daleko, to ne dovodim u pitanje. mislim nije da bih imao ista protiv da ga kupimo uz kukijev ostanak jer realno on je bas ono sto nam fali :D

postoje dosta mladje i bolje opcije za liverpul a da su u tom cenovnom rangu a da mogu da probaju da nadomeste kukijeve doprinose. ja se idalje drzim teze da ako vec moramo menjati kukija nekim da to onda bude prslinov lanzini. 

Edited by cvrlle
Link to comment

On je OK, naravno, ali ne može protiv Reala. Suspenzija.

 

PS Barsa ponudila 130M za Kutinja?! 

 

Sada bi trebalo cena da bude 200 miliona jer znamo da imaju pare jbg

 

Ili 130+Suki :fantom:

Link to comment

kako ne postoje, samo nisu tolko u praksi raširene kolko i u drugim zemljama

 

ima ih uglavnom kod igrača koji igraju u manjim klubovima

 

samo što na ostrvu svi imaju pare pa klubovi uglavnom ne pristaju na tako nešto

 

 

primera radi, Čelzi je doveo Kantea tako što je aktivirao klauzulu samo što nije bila fiksno odredjena nego nešto u fazonu "za cifru koju klub oceni da je razumna/poštena" 

Edited by jiraiya
Link to comment

imaš li neki link gde se baš konkretno piše za to da su zabranjene ??

 

pošto sam čitao nešto da su buy-back klauzule zabranjene ali da je moguće da se nešto dogovori u posebnom ugovoru 

Link to comment

@borris: Mogu da ih ne stave u ugovor koji nude igraču, a mogu i da ih stave na insistiranje agenta. Suareza je svojevremeno LFC zajebao stavivši neku cifru od 40 miliona koja ih, ispostavilo se, ne obavezuje ni na šta nego da "saslušaju ponudu" pa je uzalud Wenger nudio 40 mil + 1 funtu. Posle je produžio ugovor uz novu, stvarnu klauzulu sa cifrom koju je Barsa platila sledećeg leta.

 

prvo, rakitic nije klasican playmaker. odlaskom coutinha liverpul gubi i to malo kreativnosti koje na sredini poseduje. ja jos lalanu mogu da vidim tu kao nekog igraca za rupu(amc-a) i od njega je verovatno bolji. tj. bio je. sad je upitno jer ima 29 godina i formu u padu. nije puno ni igrao prosle sezone. ostali ne mogu da se porede jer nisu amc-ovi. nije to ni rakitic ali moze da skrpi i pomogne. od hendersona, canova i ostalih grujica je ivan daleko, to ne dovodim u pitanje. mislim nije da bih imao ista protiv da ga kupimo uz kukijev ostanak jer realno on je bas ono sto nam fali :D

Upravo zato što nije klasičan Coutinho, Rakitić bi konkurisao za poziciju i Lallani i Hendersonu i Canu i Wijnaldumu i Grujiću i Milneru, a indirektno i Maneu i Salahu jer je za njih napred prva rezerva valjda Lallana.

 

Kroatov kvalitet tu uopšte nije sporan, problem je u pretrpavanju popunjenih pozicija. VVD (ako je zdrav) bi enormno unapredio postojeći tim, Rakitić baš i ne bi.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ako postoje kako onda klubovi mogu da ne pristanu?

 

ako igrac/agent trazi da ima platu 2m nedeljno mora li klub na to da pristane? uslove ugovora diktiraju obe strane. engleskim klubovima se malo manje jebe za kes nego kontinentalnim pa im ove klauzule nisu neophodne.

 

 Upravo zato što nije klasičan Coutinho, Rakitić bi konkurisao za poziciju i Lallani i Hendersonu i Canu i Wijnaldumu i Grujiću i Milneru, a indirektno i Maneu i Salahu jer je za njih napred prva rezerva valjda Lallana.

 

Kroatov kvalitet tu uopšte nije sporan, problem je u pretrpavanju popunjenih pozicija. VVD (ako je zdrav) bi enormno unapredio postojeći tim, Rakitić baš i ne bi.

 

ne bih se bas slozio s tobom. rakitic je zmaj u onosu na sve gore pobrojane. tehnicki i takticki 100 puta veci upgrade. slazem se da bih bilo pretrpavanje pozicija ali bi s njim igra liverpula na sredini bila neupredivo tecnija nego sto smo do sad gledali. da se ja pitam prodao bih i cana, i henda i lalanu i milnera ne bi li otvorio mesta za nekog world class central srednjaka

Edited by cvrlle
Link to comment

Znaš kako, i meni je žao što Gerrarda više nema, ali nemojmo preterivati. Rakitić je jedan čovek, Klopp nije dovoljno lud da pravi ad hoc čistku da bi njega uklopio u finansijsku konstrukciju, pa posle da mu sredinu drže samo on, Gini, i Gruja.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...