Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2017/18


MocaVukotic

Recommended Posts

Pošto nema Gea da dam ja podršku malom Jovanoviću.

 

Nadam se da će za početak u sledećim utakmicama biti makar na klupi. Neka biraju koga će da ohlade umesto njega.

 

+1

Link to comment
  • Replies 6.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    849

  • kud u maglu Simoviću

    808

  • El Patron

    424

  • Toni Sumaher

    300

ali koga da hlade, tawamba je dao i namestio gol, glodar51 se upisao u strelce načevši građevinare, bogoljub je dobio ozbiljniju priliku na tek 4 tekme a bio starter na samo jednoj od njih i zamenjen već u 62 minutu....

Link to comment

ali koga da hlade, tawamba je dao i namestio gol, glodar51 se upisao u strelce načevši građevinare, bogoljub je dobio ozbiljniju priliku na tek 4 tekme a bio starter na samo jednoj od njih i zamenjen već u 62 minutu....

 

a zašto ne mogu da budu sva trojica (#51,solomon i jovanović) u protokolu ili "ne daj bože" da igramo sa 2 centarfora? tawambu ne računam, on i ne igra centarfora.

 

iz rotacije izbaciti kosatog miletića odnosno nastaviti sa antonovim. jel priča đukić da "idemo po protivnika"? jel kaže da gajimo napadačku igru? molim lepo..

Link to comment

zar nesto slicno nismo probali prosle nedelje, pa na kraju jedva izvukosmo bod?

 

juče smo igrali ofanzivnije, ako tako može da se kaže s obzirom da je bio samo jedan zadnji vezni - radin.

 

protiv napretka smo igrali sa dva zadnja vezna everton i jevtović, pa kada je đukić video da je đavo odneo šalu u 60.minutu uveo napadača (solomona). 

Link to comment

a zašto ne mogu da budu sva trojica (#51,solomon i jovanović) u protokolu ili "ne daj bože" da igramo sa 2 centarfora? tawambu ne računam, on i ne igra centarfora.

 

iz rotacije izbaciti kosatog miletića odnosno nastaviti sa antonovim. jel priča đukić da "idemo po protivnika"? jel kaže da gajimo napadačku igru? molim lepo..

 

Protiv jačih se dobro pokazala kombinacija Everton-Radin i ja tu ne bih mnogo čačkao. Uz Antonova umesto Miletića, sasvim ima smisla.

 

Protiv JSL boranije, svakako samo jedan zadnji vezni. Samo bih na to mesto pre pustio kreativca. Mogao bi Suma ponešto i da odigra za svojih par milki.

Link to comment

Protiv jačih se dobro pokazala kombinacija Everton-Radin i ja tu ne bih mnogo čačkao. Uz Antonova umesto Miletića, sasvim ima smisla.

 

Protiv JSL boranije, svakako samo jedan zadnji vezni. Samo bih na to mesto pre pustio kreativca. Mogao bi Suma ponešto i da odigra za svojih par milki.

 

nemamo mi kvalitenih kreativaca. tu tošića ne računam, on je više solo igrač i naravno da odskače po kvalitetu od ostalih. imamo poluproizvoda punih određenih nedostataka od kojih je najbolji janković. suma bi trebao da bude tu najbolji, čekamo ga još uvek.

pantića bih već sada katapultirao u teleoptik pa neka se dokazuje. ovo ovde što nam do sada pruža je prilično loše. eto i najozbiljnijeg kandidata da leti iz prvih 16.

 

kada budem video da Partizan odigra tri meča uzastopno sa 2 centarfora u prvih 11 (bez tawambe) onda će đukić i zvanično stati iza svojih izjava da želi napadački Partizan.

 

to može da primenjuje u domaćoj ligi, pogotovo protiv ovih krš ekipa iz jsl.

 

antonov umesto kosatog miletića se podrazumeva, njega ni posle povrede ne bih vraćao u prvih 16.

 

to je i najveći problem partizana, imamo mnogo igrača koji "moraju" iz ovog ili onog razloga da budu makar u 16 da bi se nekako prodali. kosović, jevtović, kosati miletić, #51, pantić....

Edited by BlackGeorge
Link to comment

pantara juče nije bio loš. ne bih ja njega još uvek otpisivao. ne mora nužno da se igra sa 2cf-a da bi to bio napadački fudbal, npr kao u bazelu. nije bila surova ofanziva, ali se nismo ni povukli i batađotisali

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

moja neka varijanta idealnog Partizana, ako to uopšte postoji je neka varijanta 4-1-3-2.

 

stojke-vulićević-ćelavi-ostojić-antonov-everton-janković(LEVO KRILO!)-suma-tošić-#51, jovanović.

 

kada igramo na kontre onda solomon umesto #51 ili jovanovića, ili umesto obojice (dva zadnja vezna).

 

tawamba na levom krilu da se menja sa jankovićem.

 

kada igramo u evropi jedan centarfor napolje, umesto njega radin (menja se koncepcija).

 

na klupi mitrović obavezno dok bih ćelavog miletića kombinovao na mestu beka (vulićević). na klupi obavezno mesto i za đuričkovića i marjanovića (u domaćoj ligi).

 

 

edit: ono što me najviše nervira je gomila igrača u sredini gde se dosta minuta igralo kao da su muve bez glave. u drugom poluvremenu protiv napretka smo imali bukvalno jedno pola sata takve "igre" u drugom poluvremenu gde su se igrači gotovo sudarali, muljali po sredini bez ikakvih izrađenih akcija. što kaže toni igra "bez repa i glave". 

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Upravo u tom periodu koji te je najvise nervirao protiv Napretka smo igrali svi u napad formaciju koju si predlozio.

 

Nije problem ovog tima formacija, cak ni to sto cesto ne stojimo dobro na terenu, nego nedostatak kvaliteta, pre svega u sredini. Da su umesto sto su omdah zavaljali tri igraca koja su donela titulu, na proslogodisnji tim doveli centralnog veznog Tosicevog kvaliteta ili Sumine cene, imali bismo ozbiljan tim.

 

I ne znam kako Ozegovic (ili bilo ko u ovom timu) moze da ima prednost u odnosu na Tavambu. Gospodin Tavi je nas najbolji igrac ove sezone.

Edited by J.R. Cash
Link to comment

Upravo u tom periodu koji te je najvise nervirao protiv Napretka smo igrali svi u napad formaciju koju si predlozio.

 

Nije problem ovog tima formacija, cak ni to sto cesto ne stojimo dobro na terenu, nego nedostatak kvaliteta, pre svega u sredini. Da su umesto sto su omdah zavaljali tri igraca koja su donela titulu, na proslogodisnji tim doveli centralnog veznog Tosicevog kvaliteta ili Sumine cene, imali bismo ozbiljan tim.

 

I ne znam kako Ozegovic (ili bilo ko u ovom timu) moze da ima prednost u odnosu na Tavambu. Gospodin Tavi je nas najbolji igrac ove sezone.

 

Možda je bila ta formacija ali definitivno nisu igrali igrači koje sam gore nabrojao. Samo nedostatak Tošića je dovoljan.

 

Slažem se da nema kvalitetnih igrača na sredini uostalom to sam i spomenuo u postu gore. Što se tiče prodaje Lea i Đurđevića sad ne vredi više o tome pričati, loše je to urađeno u prelaznom roku to je i više nego očigledno. Suma će morati u sredinu i da nam pokaže zašto je plaćen toliko. Juče mi je delovao nekako uplašeno, možda i on oseća neku stegnutost jer se od njega mnogo očekuje? Sada izlazi iz povrede, čak iako bude loše igrao protiv Dinama neću mu moći zameriti, ali hoću za nedelju dve ako nastavi sa lošim igrama a bude standardan u prvih 11.

#51 nema veze sa Tawambom, više sa Solomonom i Jovanovićem. Slažem se takođe da nam je Tawamba trenutno u ovoj ekipi bez Tošića najbolji igrač i da bi mu trebalo naći mesto. Ono što zabrinjava je da je Tawamba od početka prvenstva/evrope odigrao sve mečeve - nije uopšte pauzirao. Juče asistencija i gol, svaka čast za Tawija ali bi morao da odmori odmah posle Dinama.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

...Ono što zabrinjava je da je Tawamba od početka prvenstva/evrope odigrao sve mečeve - nije uopšte pauzirao. Juče asistencija i gol, svaka čast za Tawija ali bi morao da odmori odmah posle Dinama.

"pauzirao" je tavi na jucerasnjem mecu samo tako, u vecem delu je izgledao i zalagao se kao na laksem treningu - setiti se samo onog pokusaja primanja lopte, pa isto pokusaja loba - dakle skroz neozbiljno. ono sto je problem je sto je i sa takvom igrom, tj. kad se malo uozbiljio, pokazao vise za pola sata i bio opasniji po gol nego ceo ostatak tima za ceo mec maltene.

 

btw: kriminalno smo odigrali prvih 15 minuta drugog poluvremena - rad je ocajna ekipa u svakom pogledu i kao takvi nam bocnu par komada i imaju 100%nu sansu da preokrenu, dakle +1 za tonijevu konstataciju da bi se tuki vratili da su nam i to dali.

Link to comment

ne mora nužno da se igra sa 2cf-a da bi to bio napadački fudbal, npr kao u bazelu

 

Apsolutno tačno.

 

Uzgred, drugo poluvreme u Bazelu je najbolje Partizanovo lice dugo godina unazad. Neprijatno pitanje za šefa je zašto ga pokazujemo tek povremeno(Mađarska, Grčka, Vojvodina). Miloevi su mnogo konstantniji. 

 

 

I ne znam kako Ozegovic (ili bilo ko u ovom timu) moze da ima prednost u odnosu na Tavambu. Gospodin Tavi je nas najbolji igrac ove sezone.

 

Tavamba je izvrstan sidraš, najbolji još od Save Miloševića, ali nije golgeter. On treba da igra zajedno sa nekim klasičnim trpačem - Ožegovićem ili Jovanovićem i to će biti dobro.

 

Nedostaje tu jedna konačna velika pobeda za samopouzdanje, možda taj Kijev, Zvezda ili neko sličan. Da se ceo tim malo proevertoniše.

Link to comment

 

 

Nije problem ovog tima formacija, cak ni to sto cesto ne stojimo dobro na terenu, nego nedostatak kvaliteta, pre svega u sredini. Da su umesto sto su omdah zavaljali tri igraca koja su donela titulu, na proslogodisnji tim doveli centralnog veznog Tosicevog kvaliteta ili Sumine cene, imali bismo ozbiljan tim.

 

I ne znam kako Ozegovic (ili bilo ko u ovom timu) moze da ima prednost u odnosu na Tavambu. Gospodin Tavi je nas najbolji igrac ove sezone.

 

 

Protiv JSL boranije, svakako samo jedan zadnji vezni. Samo bih na to mesto pre pustio kreativca. Mogao bi Suma ponešto i da odigra za svojih par milki.

 

Partizan ima dovoljno kvaliteta da svaki  SLS tim otvori   sa barem golom ili dva  u prvom poluvremenu, pod uslovom da se ne igra sa dva dmf i  da se ozbiljno udje u utakmicu. Mi krsteno prvo poluvreme do sinoc nismo odigrali od revansa sa Videotonom. Protiv Radnickog je Bambi potezom otvorio uzasno metiljavu utakmicu, bez ikakve igre, tu utakmicu smo ozbiljno poceli da igramo tek od 2:1.  Djukic vec nekoliko puta ukazuje da je tim prenervozan u igri, ali ima i do njega. Protiv Napretka je katastrofalno menjao. Ideja o Kapitenu koji ce da kreira i daje pasove iza linije odbrane pokazali su se kao uzasna stihija, gde je preopreretio levu stranu, Djurickovic nije imao s kim da saradjuje u sredini i kako je utakmica odmicala bivao sve nervozniji. Juce je sve izmenio kako treba i bio najzasluzniji za pobedu.

Apsolutno tačno.

 

Uzgred, drugo poluvreme u Bazelu je najbolje Partizanovo lice dugo godina unazad. Neprijatno pitanje za šefa je zašto ga pokazujemo tek povremeno(Mađarska, Grčka, Vojvodina). Miloevi su mnogo konstantniji. 

 

 

 

Tavamba je izvrstan sidraš, najbolji još od Save Miloševića, ali nije golgeter. On treba da igra zajedno sa nekim klasičnim trpačem - Ožegovićem ili Jovanovićem i to će biti dobro.

 

Nedostaje tu jedna konačna velika pobeda za samopouzdanje, možda taj Kijev, Zvezda ili neko sličan. Da se ceo tim malo proevertoniše.

 

Sto bi rekao Muta, ovo je sve normalno. Morao sam da ratujem ovde sa skoro celom grobarskom ekipom, jer sam rekao da je Miloje bolje resenje za nase uslove i zbog toga sto ce se vise prilagodjavati ekipi. Miloje je bio u prednosti jer bolje poznaje srpski fudbal, imao je kontinuitet dobrih rezultata, dok mu je Terzic dovodio pojacanja uglavnom  u skladu sa zamisljenom kocepcijom.

 

Djukic odavno nema ozbiljne rezultate, a njegova 4-4-2 zamisljena formacija olupala se o stvarnost u prvim utakmicama, jer mi nismo imali igrace za tako nesto. Djukic je talentovaniji trener od Miloja ili Marka Nikolica, ali on se jos uvek luta, ocigledno su godine trenerskih neuspeha ostavile posledice. On jos uvek nema dovoljno autoriteta kod igraca i to je jedan od razloga zasto su usponi i padovi veliki u igri, cesto i komicni.

 

Pristao je na tanc sa upravom oko odlazaka i dovodjenja pojacanja, a povrede su sastavni deo igre. Protiv Rada je bila cudna utakmica, ali mozda i bolje sto se u njoj pokazala sva slabost, ali i snaga tima. Protiv Dinama nam treba dobra utakmica, rezultat je skoro pa nebitan, od vece vaznosti je Cuka koju ce Lalatovic spremiti da igra na noz.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...