Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

Uh, uh, siroti Obama, ne bi on ali ga nevolja naterala :rolleyes: Uz to dosao na vlast sa sloganom “Change”, misliiim :lolol:

 

Da ne zapadnes opet u neku agoniju, mozda bolje da na vreme napomenem da se ne moramo sloziti.

 

Edited by Leia
Link to comment

Pa imamo mudri upgrade operacije Cyclone, pomaganje Iraku u ratu s Iranom, pomaganje Somaliji u ratu s Etiopijom, pomaganje UNITE u Angoli, male invazijice Grenade i Paname, i tako ta ostala Reaganova remekdjela

Link to comment

Aman zaman, ko je pominjao Obamu, ti si ga potpuno bezveze uvela u priču. Ja bar nemam ništa nešto pohvalno da kažem o Obami, pogotovo u vezi sa njegovom spoljnom politikom. 

A ako mi dokažeš da postoji veća i značajnija spoljnopolitička greška SAD od intervencije u Iraku u posljednjih bar 30 godina, možemo nastaviti nekakvu smislenu diskusiju.

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Aman zaman, ko je pominjao Obamu, ti si ga potpuno bezveze uvela u priču. Ja bar nemam ništa nešto pohvalno da kažem o Obami, pogotovo u vezi sa njegovom spoljnom politikom. 

A ako mi dokažeš da postoji veća i značajnija spoljnopolitička greška SAD od intervencije u Iraku u posljednjih bar 30 godina, možemo nastaviti nekakvu smislenu diskusiju.


Vazi, od sad pricamo samo o temama na cijem terenu se ti osecas komforno :)

 

Zasto ne bih Obamu uvodila u pricu? Prethodnik aktuelnog predsednika kog se velike demokrate u USA a i worldwide secaju sa suzom u oku, a realno manekenisao vojnom lobiju kao uostalom i njegovi prethodnici. Ispasce najveci greh Trumpu sto je hteo da trguje a ne da ratuje :rolleyes:

Link to comment
Just now, Leia said:


Vazi, od sad pricamo samo o temama na cijem terenu se ti osecas komforno :)

 

Zasto ne bih Obamu uvodila u pricu? Prethodnik aktuelnog predsednika kog se velike demokrate u USA a i worldwide secaju sa suzom u oku, a realno manekenisao vojnom lobiju kao uostalom i njegovi prethodnici. Ispasce najveci greh Trumpu sto je hteo da trguje a ne da ratuje :rolleyes:


Da se lobi pitao, US bi jos sada bila do guse u ratu u Siriji na nivou kao u vreme Iraka, sa sve desetinama hiljada vojnika i malo zveckanja direktno na iranskoj granici. Ne razumem cemu relativizacija - Obama je bio razocarenje ali merljivo bolji od Busa i Trampa po gotovo svim osnovama. US ima veliki sistemski problem koji jedan predsednik ne moze da promeni pa cak ni da zaustavi.

  • +1 2
Link to comment

Ali CNN se pomerio ne levlje od MSNBC-a nego od Uga Čaveza. Samo ne po issues nego po anti republikanstvu. Tramp rekao seksističke komentare o Kamali, nazvao je čudovištem :D A komentari posle debate sinoć... Teško je za nju bilo jer je crnkinja u suštini, teško je hodati tim tankim užetom kada si obojena žena u debati. 

Edited by theanswer
Link to comment
4 minutes ago, Anduril said:


Da se lobi pitao, US bi jos sada bila do guse u ratu u Siriji na nivou kao u vreme Iraka, sa sve desetinama hiljada vojnika i malo zveckanja direktno na iranskoj granici. Ne razumem cemu relativizacija - Obama je bio razocarenje ali merljivo bolji od Busa i Trampa po gotovo svim osnovama. US ima veliki sistemski problem koji jedan predsednik ne moze da promeni pa cak ni da zaustavi.


Pa verovatno predsednik treba da aminuje to sto lobi trazi, ne?

 

Ne znam o kakvoj relativizaciji pricas, ja pitam samo - da li je za Trumpova vakta bilo ratnih ludjenja i izivljavanja po svetu e da bi Karen kupovala jeftino gorivo za svoj traktor i glasala za najvecu demokratiju u svijet, yes or no? 
Ono sto je Obama lepo ucinio Amerima, (mozes misliti barem napravio neki baby step ka zdravstvenom osiguranju narodnih masa, wow) -  to mene ne interesuje, sta ja imam od toga :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Možda je teško pratiti na času kraj svega i paziti na detalje, ali u Afganistanu se više ni ne istražuje koliko civila pogine pod bombama, a bombarduje se više nego ikad prije.

 

Trumpovi i Jaredovi arapski prijatelji u međuvremenu uz njihov amin i američko oružje vode najgadniji rat trenutačno, koji je isto lako smetnuti s uma, onaj u Jemenu.

 

Od rata s Iranom nije nas dijelio Trumpov nedostatak volje, nego se Izraelci još ne usude (blizu su, jeebešga)

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Pa jeste, posto su se onomad mediji u USA razvalili od kritikovanja predsednika povodom visegodisnjih ratova u Iraku i Siriji i brojanja civilnih zrtava iz istih, bilo bi za ocekivati da sad navale na Trumpa za nekakav Jemen... 

 

 

Link to comment

Drone strikes su pod Trampom porasli preko 400%, vojni budžet preko 25% (200+ mlrd), rasturen sporazum sa najvažnijom državom BI, kojoj je, usput budi rečeno, ubijen drugi čovek u hijerarhiji i time rizikovan rat prema kom bi svi dosadašnji ratovi na BI bili nalik gađanju praćkama, ali je nekako Tramp ipak donosilac mira.

 

Dva Buša vodila dva najveća rata, vojni budžeti pod Republikancima uvek (UVEK) rastu, a pod demokratama padaju (ili stagniraju), Demokrate (predvodjene Ro Kanom) u Kongresu prekinule finansiranje SA u ratu u Jemenu, ali nekako Demokrate su vodile više ratova i veći podržaoci vojnog lobija...jer, 1999.g jbg Srbija i tako to...

 

Par klikova, malo intelektualnog napora i svima će biti ušteđeno vreme.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Ivo Petović said:

Drone strikes su pod Trampom porasli preko 400%, vojni budžet preko 25% (200+ mlrd), rasturen sporazum sa najvažnijom državom BI, kojoj je, usput budi rečeno, ubijen drugi čovek u hijerarhiji i time rizikovan rat prema kom bi svi dosadašnji ratovi na BI bili nalik gađanju praćkama, ali je nekako Tramp ipak donosilac mira.

 

Dva Buša vodila dva najveća rata, vojni budžeti pod Republikancima uvek (UVEK) rastu, a pod demokratama padaju (ili stagniraju), Demokrate (predvodjene Ro Kanom) u Kongresu prekinule finansiranje SA u ratu u Jemenu, ali nekako Demokrate su vodile više ratova i veći podržaoci vojnog lobija...jer, 1999.g jbg Srbija i tako to...

 

Par klikova, malo intelektualnog napora i svima će biti ušteđeno vreme.

 

Sad si otišao u drugu krajnost. Koliko je Obama ubijao dronovima, on je začetnik toga. Obami respect za to što nije ušao dublje u Siriju, ali je pod njegovim vođstvom CIA obučavala umerene glavoseče. Isto se može reći da je Tramp deeskalirao Severnu Koreju, nešto što mu je Obama lično rekao da je najveći spoljnopolitički izazov, možda i najveći generalno. Zategao je Iran do maksimuma i jedini razlog što nisu u ratu jeste što su u Iranu skontali koliko je sati. Ali to je sve deo pro Izrael politike. Tu je Tramp otišao 180 stepeni od Obame. Sve je Izrael, opčinjen je njima, a ne pomaže i što mu oni titraju jajca i Kušner i ekipa itd i što mu je to dobar otklon kad ga prozivaju da je antisemita. Tako da, taj Iran je zbog Izraela, mislim šta će ti veći dokaz da sve radi na tu vodenicu od ovog nazovi dokumenta koji je Vučić potpisao. 

Link to comment

Pa nisam otišao u drugu krajnost, odgovaram na tezu da je Tramp nerizičan, a Obama zlikovac koji je vitlao Halebardama po svetu. 

 

btw, naravno da je do Izraela, to i jeste problem, pošto je GOPu Izrael važniji Od Tenesija i Oklahome (Boston i NYC da ne pominjem)...Obama je pak jedini POTUS koji se malo distancirao od Izraela, makar da ja pamtim.

 

btw 2, treba pogledati raspravu o Senatu, kad je Keri branio sporazum sa Iranom...ono je bilo presmešno.

 

 

Edited by Ivo Petović
Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

Tako da, taj Iran je zbog Izraela, mislim šta će ti veći dokaz da sve radi na tu vodenicu od ovog nazovi dokumenta koji je Vučić potpisao. 


Bukvalno. Pametnome dosta :fantom:

Link to comment
×
×
  • Create New...