Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

22 hours ago, morgana said:

odustala sam ipak. napiši u spojleru preprič kad završiš, ako se već žrtvuješ do kraja :D

 

 

 Ostala mi poslednja, ali mislim da se sve raspetljalo, tako da evo preprič :D

 

Spoiler

Dakle, poenta je da Dajen Far i potpredsednik SAD stoje iza onog bombaškog napada u metrou i tu im pomaže neki military contractor koji je i angažovao one plaćene ubice. 

Meta napada je zapravo bio onaj Omar Zadar, koji je ozbiljan političar i predsednički kandidat u neimenovanoj bliskoistočnoj zemlji ali potpredsednik misli da je terorista i hoće da ga smakne. 

Nakon što im je propao plan, hteli su da eliminišu bombaša ali su greškom ubili njegovog brata blizanca, pa ovaj kreće u osvetu tako što će kidnapovati potpredsednikovu kćerku koristeći njenog profesora umetnosti kao mamac.

U međuvremenu ovo dvoje glavnih provale da je Dajen umešana, ona provali da znaju i optuži Pitera za kidnapovanje potpredsednikove kćerke.

Oni se daju u očajnički beg, plaćene ubice OPET napadaju Rouz, ona OPET preživi dovoljno dugo da se pojavi Piter i spasi je i tu oni ubiju tog lika. Njegova riba tu poludi i zaklinje se na osvetu jer je on njoj bio sve na svetu bla bla.

Piter je optužen za kidnapovanje i cela tajna služba ga traži, naravno pronalaze ih telohraniteljka i njen partner i naravno, Rouz i on ih ubede da su Dajen i potpredsednik krivi za sve.

Kidnapovana klinka naravno provali gde se nalazi i pošalje telohraniteljki snimak gde joj u šiframa objasni gde je. Sve četvoro odlaze tamo, spasavaju malu, hvataju kidnapera, ali riba-ubica ih prati i napravi im sačekušu sa snajperom, ubije heroja telohranitelja i kidnapera, puca na Pitera i telohraniteljku, oni saterani u ćošak, nemaju gde, ali onda se iznenada pojavljuje ROUZ koja rešava ribu-ubicu :ziga:

Zatim sledi još jedan twist. Potpredsedniku porasli apetiti i reši da smakne ne samo Omara već i predsednicu i tako preuzme vlast. Njegova kćerka (koja ga inače ne podnosi) to načuje, prenese telohraniteljki, ova ode kod Pitera i Rouz i onda ovi zaskoče Dajen. Ispada da ona nema pojma o tome, potpredsednik je rešio da je ne uključi u plan jer zna da ova nikad ne bi radila protiv predsednice koja je njena stara prijateljica. Dajen tu opet menja stranu, priključuje se Piteru i Rouz i sad svi zajedno treba da idu u Kemp Dejvid da spreče napad na predsednicu.

Ako se dogodi još nešto neočekivano, javljam. :D

  • Hvala 1
Link to comment

isuse :D

 

hvala za trud u prepricavanju :ziga:

 

Spoiler

a nije bilo dovoljno ni sto su sve to nadrobili u pricu nego potpredsjednik i izgleda kao jebeni psiho, cisto da neko ne pomisli drugacije

 

Link to comment
18 hours ago, maheem said:

Odličan Beef, ostale mi jos dve epizode.

 

nisam to mogao da odgledam zahvaljujuci preterano iritantnom liku one odurne aspide

  • +1 2
Link to comment

The playlist 8/10, nemam spotify, ne znam nista o stvarnoj pozadini i koliko je dramatizacije, ali vrlo dobro odradjeno.

 

Beef - prekinuli konsenzusom posle pola epizode, iritantna glumcka postavka, toliko da nas ne zanima uopste sta ce da bude.

 

Shadow and bone season 2 prekinuo posle 1 episode, prvu sezonu izdrzao nekako u nadi da ce da se popravi, nije.

Link to comment
5 hours ago, 3opge said:

 

nisam to mogao da odgledam zahvaljujuci preterano iritantnom liku one odurne aspide

Jes, dobar kasting sa te strane. Ona druga strana je, pored iritantnog delovanja, prilično simpa u odnosu na prvopomenute. Trebali su to da nivelišu.

Link to comment

The Diplomat - nazivaju ga križancem House of Cards i Homelanda, što zapravo i jeste tako, mada je po kvalitetu daleko od početnih sezona tih serija.

Najzanimljivije je što se radnja odvija u svetu u kom je američki predsednik senilni deda, Rusija je napala Ukrajinu i dogodio se Brexit, dakle prilično osvežavajuće realistično za serije tog tipa.

S druge strane, koncept po kom američka ambasadorka u Londonu pokušava da svojeručno spreči III svetski rat je onako, prilično urnebesan.

Mada može da vozi ako se mozak stavi na autopilot, problem je što se završava totalnim cliffhangerom, a znajući Netflixov track record po pitanju ukidanja serija, pitanje je vredi li ulagati vreme ako ne bude 2. sezone.

Link to comment

Diplomat jeste "mozak na ispašu".
Ali ako je odgledano sve drugo, može da posluži.
Ima par zabavnih sekvenci.
Ostale mi još tri epizode, tako da ću privesti kraju...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Beef kida. Succession i Barry su mi zakazali u trećim sezonama jer su ga previše uozbiljili,  Better Call Saul mi je na opšte razočaranje bio previše spor, pa mi se Beef penje na čelo najboljih stvari koje sam gledao ove decenije

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Halvard said:

The Diplomat - nazivaju ga križancem House of Cards i Homelanda, što zapravo i jeste tako, mada je po kvalitetu daleko od početnih sezona tih serija.

Najzanimljivije je što se radnja odvija u svetu u kom je američki predsednik senilni deda, Rusija je napala Ukrajinu i dogodio se Brexit, dakle prilično osvežavajuće realistično za serije tog tipa.

S druge strane, koncept po kom američka ambasadorka u Londonu pokušava da svojeručno spreči III svetski rat je onako, prilično urnebesan.

Mada može da vozi ako se mozak stavi na autopilot, problem je što se završava totalnim cliffhangerom, a znajući Netflixov track record po pitanju ukidanja serija, pitanje je vredi li ulagati vreme ako ne bude 2. sezone.

Hvala na opisu, da ne gledam. Isti kao sto sam prekinuo i onog designated survivora

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...