Jump to content

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

nema tu ni govora o havariji.  ocigledno je neko sa velikim iskustvom jako vesto upravljao avionom u uslovima potpuno iskljucenih svih uredjaja za komunikaciju, propustio je samo da onesposobi jedini uredjaj za koji nije ni znao i a i da je znao nije ga mogao onesposobiti.

 

Edited by 3opge
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

To. Ako izuzmemo Inmarsatov satelit, za šta se tad nije znalo pa nije mogao da ga ukalkuliše, a što je sad maltene common knowledge, plan da se izvede disappearing act je zapravo bio… pa, savršen.

Link to comment
2 hours ago, jms_uk said:


Ako mislis na poslednju Inmarsat-ovu tacku, ostao bez goriva?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

ne mislim na inmarsatove tacke tj poslednju tacku...

2 hours ago, radisa said:

Pa i to je moguće, da je usled neke nesreće, pilot prosto ostavio autopilota slučajno u ko zna gde da ide...

 

No, problem je koja bi to nesreća mogla da bude... Ima neke teorije koja to opisuju, ali to je potreban neki montipajtonovski sled događaja i nesreća da je verovatnoća za tako nešto gotovo 0...

 

Prosto, okamova oštrica, na osnovu trenutnih dokaza (ako ih uzimamo kao tačne, naravno

da, da je autopilot odvezao na krajnji jug indijskog okeana tj da je nakon poslednjeg waypointa (a bilo ih je nekoliko pre nego sto je zauzeo tu putanju prema juznom polu prakticno) 

vise nije upravljao pilot (ili kao otmicar ili zaista iz najbolje namere krenuo da vraca avion nekuda...)

 

2 hours ago, radisa said:

Mislim da misli na trenutak kad se pilot odjavio...

ne mislim ni nakon sto se odjavio, bas pricam o waypointovima kroz koje je sve prolazio

 

 

1 hour ago, Patty Lee said:

Neko je upravljao avionom dok nije dodirnuo vodu. Da, teoretski je moguće da je to bio i putnik/otmičar ali svi putnici su u istrazi isključeni, to je morala da bude osoba sa velikim iskustvom u voženju tog tipa aviona ili makar putničkog aviona, a nije bilo takvih. Ne znam na koji waypoint misliš, IGARI gde je napravljen prvi zaokret, ili neki kasniji waypoint? Ako je pilot napravio inicijalni zaokret zato što se njemu ili nekom drugom nešto desilo ili se nešto desilo avionu, pozvali bi pomoć a to niko nije uradio (uhvaćen je u jednom trenutku signal ja mislim kopilotovog mobilnog, dok su leteli iznad Penanga, ali pretpostavka je da su do tada svi (osim onoga ko je upravljao letelicom) uveliko bili mrtvi), umesto toga samo je (manuelno) isključen transponder. Ako misliš na poslednji zaokret ka jugu, tu sad malo gubim nit. Misliš da je neko kidnapovao avion, hteo da ide na sever ali nešto se desilo što ga je uslovilo da ode na jug, je l sam dobro razumela? To je naravno isto moguće, ali opet se vraćamo na početak, ko je bio u stanju da upravlja avionom in the first place. Ili ne misliš uopšte na waypoint nego na one Inmarsatove rute?

jasno da je pilot napravio prvi zaokret, koji god motivi bili.

Po meni je cak i jasno (mada ne nuzno) da je pilot vozio i kroz sve waypointove ali me kopka odsustvo svrhe krajnjeg ishodista :D

A videla sam zgodno da je neko predlozio da se potom i njemu nesto dogodilo i da je autopilot odvezao juzno... Pa reko da pitam dal je moguce, vidim da nismo saglasni.

Kaze Patty "neko je upravljao avionom dok nije dodirnuo vodu."

Tu nisam sigurna da je 100% jasno, sem ako mozda na osnovu toga koliko je malo delova pronadjeno nije jasno da pilot survao avion u okean da potone? :unsure:

 

A sto se Okamove ostrice tice, slazem se logicki ali u realnosti cesto je to vrlo neverovatan sled dogadjaja koji ne moraju nuzno da budu jednostavni za zamisliti. Setimo se AF 447

Ko bi se pri zdravoj pameti kladio da su slucajno srusili ispravan avion ? :unsure:

 

 

Link to comment
1 minute ago, lostfanforever said:

Tu nisam sigurna da je 100% jasno, sem ako mozda na osnovu toga koliko je malo delova pronadjeno nije jasno da pilot survao avion u okean da potone? :unsure:

 

 

 

To jeste jedan od razloga da se smatra da je avion ostao skoro ceo, jer izgleda nije razbijen u delove, kao što bi bilo da je pao kao kamen...

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, lostfanforever said:

ne mislim na inmarsatove tacke tj poslednju tacku...

da, da je autopilot odvezao na krajnji jug indijskog okeana tj da je nakon poslednjeg waypointa (a bilo ih je nekoliko pre nego sto je zauzeo tu putanju prema juznom polu prakticno) 

vise nije upravljao pilot (ili kao otmicar ili zaista iz najbolje namere krenuo da vraca avion nekuda...)

 

ne mislim ni nakon sto se odjavio, bas pricam o waypointovima kroz koje je sve prolazio

 

 

jasno da je pilot napravio prvi zaokret, koji god motivi bili.

Po meni je cak i jasno (mada ne nuzno) da je pilot vozio i kroz sve waypointove

 

 

 

Ne mora pilot da vozi - waypoint-ovi se ubace u FMC i autopilot ce da ih odradi sam.

 

11 minutes ago, radisa said:

To jeste jedan od razloga da se smatra da je avion ostao skoro ceo, jer izgleda nije razbijen u delove, kao što bi bilo da je pao kao kamen...

 

Ja procitah da je upravo obrnuto, da je uradjen ditching (umesto ponora) ne bi li avion ostao ceo. Medjutim, nisam siguran koliko bi to uspesno bilo na nemornoj vodi poput okeana u avionu sa motorima ispod krila (videti pod Ethiopian Airlines Flight 961).

Edited by jms_uk
Link to comment
19 minutes ago, radisa said:

To jeste jedan od razloga da se smatra da je avion ostao skoro ceo, jer izgleda nije razbijen u delove, kao što bi bilo da je pao kao kamen...

pa na to sam i mislila (e sad dal je ditch ili ponor), ali da li se zna da je neko a ne autopilot vozio do kraja?

 

9 minutes ago, jms_uk said:

 

Ne mora pilot da vozi - waypoint-ovi se ubace u FMC i autopilot ce da ih odradi sam.

jasno.

opet onaj prvi zaokret je izgleda sigurno bio vozen rucno bez autopilota sve posle toga, nije sigurno izgleda...

Link to comment
34 minutes ago, lostfanforever said:

Kaze Patty "neko je upravljao avionom dok nije dodirnuo vodu."

Tu nisam sigurna da je 100% jasno, sem ako mozda na osnovu toga koliko je malo delova pronadjeno nije jasno da pilot survao avion u okean da potone? :unsure:

 

A sto se Okamove ostrice tice, slazem se logicki ali u realnosti cesto je to vrlo neverovatan sled dogadjaja koji ne moraju nuzno da budu jednostavni za zamisliti. Setimo se AF 447

Nenene, sada znamo 100% da je bio controlled ditch, stvar je u tome da u početku to nikako nisu mogli da znaju, dok nisu delovi počeli da se pojavljuju godinu i jače kasnije, i onda su po njihovom izgledu i stanju skontali da avion nije prosto "pao s neba" nakon što je ostao bez goriva, nego je "spušten", naravno da su neki delovi u tom procesu otpali ali avion se nije raspao u milion komadića (kao što bi trebalo). Znači neko je upravljao njime, nije bio na autopilotu.

 

AF447 je posebna tragedija, pitam se ponekad šta li misle deca tog lika, kopilota koji je vukao nos aviona na gore non-stop i nije mu bilo jasno zašto se ne gasi stall. Dok je pilot shvatio šta je bilo je kasno. I žena kopilota je bila na tom letu, btw, hteo je da je vodi da vidi Rio :unsure:

Edited by Patty Lee
Link to comment

od kad su se poceli pojavljivati delovi aviona pitala sam se kako to da nije bilo simulacija modelom gde su params okeanske struje, vreme, Inmarsat podaci i sl. Pa bilo ih je i izgleda da se poklapaju u zakljucku da avio nije isao do najjuznije moguce tacke sto se tice goriva (LOC01) kao sto se mislilo, nego da je zavrsio negde severnije: 

 

Ocean currents suggest where we should be looking for missing flight MH370 (theconversation.com)

These results from the oceanographic drift modelling indicate that in terms of the timescales involved in the transport of the debris to Reunion Island the most likely location for the origin would be between locations 11 (33.171678°S, 96.294832°E) and 18 (28.297439°S, 100.503580°E).

 

Edited by Lucia
Link to comment

 

11 minutes ago, kipo said:

Uvijek sam se pitao kome snimaju ove istrage nesreca, ko to gleda :gospode:

Well…

Avoid The Office GIF
 

Ja nisam gledala Waco ali kad smo kod pomahnitalih lidera kultova, juče sam videla da je DiCaprio potpisao ugovor za filmsku adaptaciju Road to Jonestown, i igraće Jim Jonesa, normalno. Trenutno se piše scenario. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
31 minutes ago, radisa said:

Jel neko gledao Waco, kad smo već tu? Jel' vredi?

 

Ja sam odgledao pre neki dan, ništa spec, još jedna fantazmična Američka okultna priča, sa ultra bizarnim krajem, dosta pucanja i akcije, pregovaranja dok sve u kompletu izgleda kao loš scenario za akcioni film a kamoli nešto što se stvarno desilo...

Link to comment

Radiša misli na ovo, premijera bila 22. marta:

 

Isti reditelj koji je radio Night Stalkera (o Ričardu Ramirezu), a to je bilo baš dobro. Hvaljen nek je Isus da jednom dobijemo true crime koji nije romansirana biografija ubice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...