Jump to content

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

3 minutes ago, Patty Lee said:

@radisa Ima jedan mnogo jak momenat baš u drugoj epizodi kad Džef Vajza skonta da je teorija o Rusima definitivno apsolutno nemoguća, tj. kad se ispostavi da je B. Gibson sve vreme bio u pravu, a nije čak ni pričao ništa kontroverzno, samo da će struje pogurati delove koji su ostali da plutaju ka severozapadu i okean će ih na kraju izbaciti tu i tu. Prva Džefova reakcija nije “jbg izgleda da nisam bio u pravu, možda nije trebalo da napišem knjigu sa sexy zapletom baziranu na filmovima Harisona Forda” nego “hmmm… pitam se da li mogu da nađem neku vezu između B. Gibsona i Rusije, makar da je nekad bio turistički, pošto to bi dokazalo da je ruski agent”. :rolf::hail:

Jbt, čovek brani neodbranjivo, ali, nastavlja jer iama jaku veru... :isuse:

Link to comment

Btw Džef legenda jeste priznao da su ga nogirali saborci iz one istraživačke grupe i jeste hintovao da je to zato što se nisu slagali sa njegovim alternativnim teorijama, ali nije nigde rekao zašto je zapravo izbačen: pokrao im je podatke koje je posle ugurao u svoju knjigu :kecman:

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Lucia said:

@radisa ocigledno nisi pogledao ceo. U sledecim epizoadama nastupa druga ekipa teoreticara zavera koji optuzuju Amerikance. 

Još gledam... Pišem u liveu... :)

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Lucia said:

@radisa ocigledno nisi pogledao ceo. U sledecim epizodama nastupa druga ekipa teoreticara zavera koji optuzuju Amerikance. 

Evo ga, Francuz i FBI i mućenje™....

Link to comment
On 18.3.2023. at 16:48, Lucia said:

Nije valjda da ima i black hole teorija :D

Kako ne, imaš te straightforward ludačke teorije, da su vanzemaljci i sl. A imaš i da iza svega stoji Severna Koreja, da su ga oteli džihadisti, da je teroristički napad, da je nekakav sofisticirani sajber hakeraj, da ga je udario meteor…  pa onaj scenario što se pominje u onom tekstu što je Зorge okačio, da je izbilo požar u toku leta, etc. Nije da fali alternativnih ideja, zato sam se malo iznenadila da su odabrali i izdvojili baš ove dve, nekako su mi previše opskurne i previše je jasno da nemaju nikakvo uporište i/ili razlog da postoje osim da ovo dvoje prodaju još knjiga.

  • Haha 1
Link to comment

Ok, priznajem, Ruska teorija je verovatnija od USA teorije...

 

U USA teoriji bi moralo učestvovati par stotna ljudi minimum, za Rusku je potrebno samo par ljudi... :fantom:

Edited by radisa
  • Haha 1
Link to comment

Jbt, AWACS i mu neredili da sleti negde u blizini, on nije hteo... jbt, nijedan civilni pilot NIKADA neće odbiti da sleti ako mu naredi vojni avion da sleti...

 

Inače avion nema gde u blizini da sleti a da ne bude primećen, jedino ako su hteli da ga teraju na Diego Gariju, ali mislim da tamo je staza prekratka za B777...

 

Ja se samo nadam da će onaj lik što su ga optužili da je špijun da ih sve odere na sudu... To je otprilike krajnji domet ovog sranja...

 

Edit: i Englezi da ih oderu, naravno, da ne zaboravim...

 

Više istine ima u "Huston, we have a problem" (a film je namerno pravljen kao kao mix laži i istine), nego u ovom sranju...

Edited by radisa
Link to comment

skoro sam iscitavala ovde nas topic o avionskim nesrecama i to bas kako su live pristizali rezultati tj kako se saznavalo sve vise o letu i o juznoj putanji.

Neko je predlagao da se pilotu/kopilotu/otmicaru nesto desilo nakon trenutka kad je prosao poslednji waypoint na trenuto poznatoj putanji kretanja, jel i to odbacujemo i zasto?

 

Ne secam se da je netflix to spominjao...

 

Link to comment
skoro sam iscitavala ovde nas topic o avionskim nesrecama i to bas kako su live pristizali rezultati tj kako se saznavalo sve vise o letu i o juznoj putanji.
Neko je predlagao da se pilotu/kopilotu/otmicaru nesto desilo nakon trenutka kad je prosao poslednji waypoint na trenuto poznatoj putanji kretanja, jel i to odbacujemo i zasto?
 
Ne secam se da je netflix to spominjao...
 

Ako mislis na poslednju Inmarsat-ovu tacku, ostao bez goriva?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
32 minutes ago, lostfanforever said:

skoro sam iscitavala ovde nas topic o avionskim nesrecama i to bas kako su live pristizali rezultati tj kako se saznavalo sve vise o letu i o juznoj putanji.

Neko je predlagao da se pilotu/kopilotu/otmicaru nesto desilo nakon trenutka kad je prosao poslednji waypoint na trenuto poznatoj putanji kretanja, jel i to odbacujemo i zasto?

 

Ne secam se da je netflix to spominjao...

 

Pa i to je moguće, da je usled neke nesreće, pilot prosto ostavio autopilota slučajno u ko zna gde da ide...

 

No, problem je koja bi to nesreća mogla da bude... Ima neke teorije koja to opisuju, ali to je potreban neki montipajtonovski sled događaja i nesreća da je verovatnoća za tako nešto gotovo 0...

 

Prosto, okamova oštrica, na osnovu trenutnih dokaza (ako ih uzimamo kao tačne, naravno, jer, uvek možemo vrištatio da je to sve 3ABEPA), ukazuje na neki događaj u kabini, koji nije bio nesreća.... Onaj zaokret je nemoguće uraditi, ako nisi vrhunski pilot, a da ti avion ne padne i to je verovatno ključni dokaz da tu nije bilo slučaja ili neke nesreće...

Edited by radisa
Link to comment
Just now, jms_uk said:


Ako mislis na poslednju Inmarsat-ovu tacku, ostao bez goriva?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Mislim da misli na trenutak kad se pilot odjavio...

 

Hvala za Diego Garsiju, mislio sam da sam pročitao da je prekratak.. No opet, to ne menja stvar, suviše ljudi bi bilo upetljano u tako nešto...

 

Problem sa svim teoriama zavere (ne smao vezano za ovaj let) je što bi u većini bilo upetljano toliko ljudi, da nema šanse da bi se to održalo...

 

 

Link to comment
50 minutes ago, lostfanforever said:

Neko je predlagao da se pilotu/kopilotu/otmicaru nesto desilo nakon trenutka kad je prosao poslednji waypoint na trenuto poznatoj putanji kretanja, jel i to odbacujemo i zasto?

 

Ne secam se da je netflix to spominjao...

 

Neko je upravljao avionom dok nije dodirnuo vodu. Da, teoretski je moguće da je to bio i putnik/otmičar ali svi putnici su u istrazi isključeni, to je morala da bude osoba sa velikim iskustvom u voženju tog tipa aviona ili makar putničkog aviona, a nije bilo takvih. Ne znam na koji waypoint misliš, IGARI gde je napravljen prvi zaokret, ili neki kasniji waypoint? Ako je pilot napravio inicijalni zaokret zato što se njemu ili nekom drugom nešto desilo ili se nešto desilo avionu, pozvali bi pomoć a to niko nije uradio (uhvaćen je u jednom trenutku signal ja mislim kopilotovog mobilnog, dok su leteli iznad Penanga, ali pretpostavka je da su do tada svi (osim onoga ko je upravljao letelicom) uveliko bili mrtvi), umesto toga samo je (manuelno) isključen transponder. Ako misliš na poslednji zaokret ka jugu, tu sad malo gubim nit. Misliš da je neko kidnapovao avion, hteo da ide na sever ali nešto se desilo što ga je uslovilo da ode na jug, je l sam dobro razumela? To je naravno isto moguće, ali opet se vraćamo na početak, ko je bio u stanju da upravlja avionom in the first place. Ili ne misliš uopšte na waypoint nego na one Inmarsatove rute?

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, radisa said:

No, problem je koja bi to nesreća mogla da bude... Ima neke teorije koja to opisuju, ali to je potreban neki montipajtonovski sled događaja i nesreća da je verovatnoća za tako nešto gotovo 0...

Mislim da je to zapravo bila prva prvcijata teorija - da se desilo nešto, neka katastrofa, ali opet je problem kakva je to katastrofa koja potpuno onesposobi/onemogući komunikaciju sa kontrolom leta a istovremeno nije prepreka da avion leti još 6-8h.
 

Mislim da je na pomenutom topiku o Avijaciji neko izneo teoriju i da je možda pilot bio potpuno nemoćan da bilo šta uradi, u smislu da nije imao nikakve zadnje motive nego imali su neku havariju i on nije znao kako drugačije da privede let kraju ali to opet ne objašnjava prvi zaokret i sumanutu putanju nakon njega, naglo penjanje na onu nenormalnu visinu pa spuštanje…

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...