Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

1 minute ago, nenad said:

to i dalje ne menja cinjenicu da nekome ko procita vest apsolutno nece biti jasno gde je ta lokacija. :)

 

pa neka se novinar koji piše vest malo potrudi i to prevede u razumljiv oblik, koliko je moguće

  • +1 2
Link to comment

Ja cenim da je, kada je u vesti napomena da je nađen na tom i tom kilometru reke, u stvari novinar hteo da da "službenost" tekstu, da dokaže da je imao uvid [emoji769].

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
Ili je bio lenj pa samo prekopirao zvanično saopštenje.

To je pisalo u saopštenju?
Bilo je saopštenje?
[emoji58]

.... Shiit has hit the fan!


Link to comment

nemojte me zavitlavati, isplivao chovek na obali beograda, a oni u vesti daju gps koordinate kao da je na njufaundlendu [emoji38]ol:

pa da je 300x profesionalno. bulshit :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

A otkud trač(?) da ga je Nevolja udavio?

Uzvodno je bio splav na kom je nevolja 'obezbeđivao', ako sam razumeo dobro taj trač...

Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

nemojte me zavitlavati, isplivao chovek na obali beograda, a oni u vesti daju gps koordinate kao da je na njufaundlendu emoji38.pngol:

pa da je 300x profesionalno. bulshit :dry:

Ma do novinarske недоношчади je: jednostavno, i milicajskitm pripravnik nema dugog nacina nego, da kada je reka poput Dunava u pitanju, u izvestaju drugacije naznaci mesto, lokaciju, naravno uz preciznije odredjenje, ili XXXX km + yyy metara, eventualno opisno pojasni, recimo u blizini objekta tog i tog...

A to sto je nazovi novinarska budaletina mislila da je ozbiljnije, strucnije :isuse: da prenese, umesto da napise Ada Huja ili sta vec, sto je za svaku medijsku obradu i prezvakavanje sasvim dovoljno, druga je stvar, jadna...

 

Edit: spekulacije o objektu u blizini nemaju smisla: reka je u pitanju, teoretski, voda je telo je mogla da donese iz Novog Sada.

Ili od nekud od Zagreba...

Edited by namenski
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Onda ima smisla hiljadu i neki kilometar od Kadinjače kao koordinata, da se ne bi pomenuo objekat u blizini.

pa to

da se vlasi ne dosete

Link to comment
10 hours ago, Filozof manijak said:

Onda ima smisla hiljadu i neki kilometar od Kadinjače kao koordinata, da se ne bi pomenuo objekat u blizini.

A i izveštaj policije je verovatno pisan u stilu onog vica kad jedan pandur pita drugog: Šta je bilo, šta se desilo? Drugi kaže: neka devojka se bacila u reku. Prvi pita: Jel iz depresije? Drugi odgovara: Ne, iz Kruševca.

Link to comment

Meni je ovo sa Cvijanom ozbiljno smrdljiva stvar.

Ako je verovati videu koji je juče na YT pustio Višekruna, i onoj prepisci koju je čitao - Cvijan se ni rodtieljimani bivšoj ženi ni svom sinu nije javljao još od maja meseca 2017. godine.

Višekruna takodje izjavljuje kako je Vučić Cvijanu odredjivao koga kao advokat sme da zastupa.

 

Opet kažem, Višekruna jeste pomalo bizaran lik koji u svojim izjavama udrobi gomilu likova i spekulacija koje ja ne mogu ni da proverim ni da povežem, a deluje mi i kao ne baš moralan i ne baš normalan (uz oprez da iz malog ličnog iskustva sa maltretmanom od strane SNS-a imam svest o tome da, kada bih se ja ovako pojavila na YT da kažem šta imam, vrlo moguće bih masi sveta delovala kao neuravnotežena ludača) ali činjenica stoji da su bar 3 institucije (policija, tužilaštvo i advokatska komora) još 2018. godine znali šta se desilo, a da niko to javnosti nije saopštio.


Meni je potpuno nejasno:

- kada je zapravo nestao Vladimir Cvijan, odnosno od kada se ne javlja porodici? 
- da li je porodica prijavila nestanak policiji, odnosno da li postoji predmet u policiji na tu temu?

- gde i kada je čovek sahranjen?

- da li je porodica - tu mislim na roditelje - znala (morala bi biti obaveštena od policije) da je njegovo telo nadjeno 05.01.2018. onda kada se dogodilo?

- kako je moguće da niko sem opskurnih likova (Višekruna & co.) javno ne pominje Cvijana godinama i ne postavi pitanje gde je taj čovek? 

Prema onome što nam je saopšteno kroz medije sada - deluje da Cvijana niko nije ubio već se sam utopio. Ako je samoubistvo u pitanju (pošto januar mesec nije sezona plivanja) - koji je motiv i zašto se to skrivalo? Ako je nesrećni slučaj - zašto se to skrivalo?

Sa ortakom se raspravljam oko ovog slučaja: on tvrdi da bi AV kao stari paranoik to zataškavao i ako nije kriv, čisto radi prevencije lošeg PR,a ja tvrdim da to ne bi uradio, već da bi smrt za koju nije kriv iskoristio da dodatno oblati čoveka, ili napravi neki drugi morbidan spin koji bi mu bio koristan.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

 

Sa ortakom se raspravljam oko ovog slučaja: on tvrdi da bi AV kao stari paranoik to zataškavao i ako nije kriv, čisto radi prevencije lošeg PR,a ja tvrdim da to ne bi uradio, već da bi smrt za koju nije kriv iskoristio da dodatno oblati čoveka, ili napravi neki drugi morbidan spin koji bi mu bio koristan.

 

U prvi mah teorija tvog ortaka radi prevencije lošeg PR-a i ime nekog smisla. A onda se razmisli da će se slučaj Cvijan neminovno pojaviti/potegnuti negde u budućnosti. Koliko će loš PR sad biti?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...