Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

Uviđaj su radili naši, ali neke od glavnih dokaza je obezbedila međunarodna policijatm tako da pretpostavljam da je njihova umešanost bar nekako uticala da se poslu posvete ozbiljno. Mada, promaklo mi je ovo što Živana piše, da je prostorija otkrivena sa zakašnjenjem od nekoliko meseci pa onda ispada da je najverovatnije ne bi ni našli. Sad, tajne prostorije se valjda i prave da bi bile tajne ali ne zvuči baš pohvalno. 

 

Nisu ovo flimovi, znam...

Link to comment
3 hours ago, ragasto said:

Uviđaj su radili naši, ali neke od glavnih dokaza je obezbedila međunarodna policijatm tako da pretpostavljam da je njihova umešanost bar nekako uticala da se poslu posvete ozbiljno. Mada, promaklo mi je ovo što Živana piše, da je prostorija otkrivena sa zakašnjenjem od nekoliko meseci pa onda ispada da je najverovatnije ne bi ni našli. Sad, tajne prostorije se valjda i prave da bi bile tajne ali ne zvuči baš pohvalno. 

 

Nisu ovo flimovi, znam...

Aman da nije DEA ili ko vec doneo snimke,i rekao ili oni ili da vam zavrcemo jaja natenane ,jos bi Belivuk trosio trofaznu struju u Ritopeku.A uvidjaj su nase polozare/policajci uradili ko macka repom jer ko zna sta ce Sef za dva tri meseca da resi i da krene da divlja i ko ce koga da jebe kao sto se i vidi na relaciji Slina Vucic Hrkalovicka.

  • +1 6
Link to comment
10 minutes ago, bradilko said:

ovo je kljucna recenica koja nas jebe decenijama.

"svet" tj oni koji treba da znaju i pokrecu politicke procese diljem planete itakako znaju i za ovo i za ono i za ono od pre 50, 40, 30 godina ali 

koliko im se to isplati?

koliko ih interesuje da pokrecu prvo medijsku pa onda ako zatreba UN ili NATO kampanju?

gde smo mi u toj politickoj igri i sta predstavljamo?

trampu smo se onako i dopadali cini mi se kao deo sprdnje sa EU.

ovima sad bas i ne ali ko ce pokrenuti masinu kad nema onog krucijalnog za nase krajeve kao predmet interesovanja zapada i moskve( i pekinga u novije vreme) a to je da nema krvi i nema je u najavi jer sto kaze buden oni ratnici iz 90-ih su postali aristokratija, oni sad imaju interes da je beograd/sarajevo/podgorica/zagreb  svet, da mogu da investiraju, da kupuju nekretnine diljem evrope, treba im bezvizni rezim...

paradox jebiga ali je tako. i bilo je tako i pre ali se cutalo u javnosti. 

opozicija ima oduvek materijala ali niko nije pao sa vlasti jos od 27. marta 41. pa do nasih dana 

a da to nisu aminovale bitne drzave ove planete.

opozicija treba da forsira pitanja koja  ovu vladu stavljaju u neprijatan polozaj ali realno od toga nema nista. 

ceka se kosovo

 

 

 

Kad smo ratnika iz 90tih čitaš tekstove o kriminalu u Evropi, policija ima posebne protokole prilaska ex Yu kriminalcima jer znaju s oružjem, pečeni su u ratovima oće i umeju da pucaju. Onda vidiš te šimpanze sa stadiona i jasno ti je da su tom što je od njih pravio vojsku u državi gde iskusnih vojnika za rentanje ima ko pleve očajnički trebali korisni debili, a ne opasni momci. Lokalni mravi pešadinci, umesto svakog uhapšenog mogu naprave tri nova dok si reko keks. 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Hermetico said:

Kad smo ratnika iz 90tih čitaš tekstove o kriminalu u Evropi, policija ima posebne protokole prilaska ex Yu kriminalcima jer znaju s oružjem, pečeni su u ratovima oće i umeju da pucaju. Onda vidiš te šimpanze sa stadiona i jasno ti je da su tom što je od njih pravio vojsku u državi gde iskusnih vojnika za rentanje ima ko pleve očajnički trebali korisni debili, a ne opasni momci. Lokalni mravi pešadinci, umesto svakog uhapšenog mogu naprave tri nova dok si reko keks. 

Kakav Sef takvi i kriminalci.

  • +1 2
Link to comment
Just now, askeladden said:

Kakav Sef takvi i kriminalci.

Phu, ja mislim da je poenta u tome da budu više i lakše kontrolisani. Recimo, ne vidim baš nekog od ovih likova kako pali u inostranstvo i tamo pravi karijeru.

 

Možbit posledica odliva mozgova, a možda su nam i zabranili izvoz. :happy: Uglavnom nikako ne mogu da ih povežem s onim što strane novine pišu o banditima s ovih prostora, deluje skroz ko da su napravljeni nabrzaka. 

Link to comment
7 minutes ago, Hermetico said:

Phu, ja mislim da je poenta u tome da budu više i lakše kontrolisani. Recimo, ne vidim baš nekog od ovih likova kako pali u inostranstvo i tamo pravi karijeru.

 

Možbit posledica odliva mozgova, a možda su nam i zabranili izvoz. :happy: Uglavnom nikako ne mogu da ih povežem s onim što strane novine pišu o banditima s ovih prostora, deluje skroz ko da su napravljeni nabrzaka. 

To je Vucicev solo projekat.Da ima svog pitbull da pripusti na tribinu,sutra ako treba i na Zvonka,opoziciju.Tako.Prirodno su se udruzili sa Kavacima jos jednim drzavnim projektom a pogotovo nakon sto je rahmetli Mutavi pronoverio Skaljarsku robu.Tako nekako.

  • +1 1
Link to comment
On 8.8.2021. at 20:26, theanswer said:

Jebeš ti optužnicu kad je svedok saradnik koljač Bojan Hrvatin koji je zaklao čoveka u vozu 15 godina pre pojave Velje i ekipe 

 

I to bio osuđen na 30 godina (jedna od prvih kazni za teško ubistvo ako se dobro sećam, dobila je solidan publicitet), pa mu preinačeno na 15, a veliko je pitanje da li je i to odslužio do kraja imajući u vidu da je Bojana Majića ubio 2005-te.

 

Nego, hteo sam da te pitam za mišljenje u vezi sledećeg: kako to da se kontrola Partizanove tribine pokazala malte ne kao nemoguća misija za državu, dočim je zvezdin sever od samog početka miran i disciplinovan kao mala maca? Jedino što mi pada na pamet je to da je Partizanova tribina dobila da radi gudru a tu se vrte ogromne pare i otud toliko frakcija jer svi žele svoje parče kolača.

Link to comment
5 hours ago, bradilko said:

ovo je kljucna recenica koja nas jebe decenijama.

"svet" tj oni koji treba da znaju i pokrecu politicke procese diljem planete itakako znaju i za ovo i za ono i za ono od pre 50, 40, 30 godina ali 

koliko im se to isplati?

koliko ih interesuje da pokrecu prvo medijsku pa onda ako zatreba UN ili NATO kampanju?

gde smo mi u toj politickoj igri i sta predstavljamo?

trampu smo se onako i dopadali cini mi se kao deo sprdnje sa EU.

ovima sad bas i ne ali ko ce pokrenuti masinu kad nema onog krucijalnog za nase krajeve kao predmet interesovanja zapada i moskve( i pekinga u novije vreme) a to je da nema krvi i nema je u najavi jer sto kaze buden oni ratnici iz 90-ih su postali aristokratija, oni sad imaju interes da je beograd/sarajevo/podgorica/zagreb  svet, da mogu da investiraju, da kupuju nekretnine diljem evrope, treba im bezvizni rezim...

paradox jebiga ali je tako. i bilo je tako i pre ali se cutalo u javnosti. 

opozicija ima oduvek materijala ali niko nije pao sa vlasti jos od 27. marta 41. pa do nasih dana 

a da to nisu aminovale bitne drzave ove planete.

opozicija treba da forsira pitanja koja  ovu vladu stavljaju u neprijatan polozaj ali realno od toga nema nista. 

ceka se kosovo

bliska saradnja sa vucicem autokratom, cak i surovim diktatorom, je jedno. bliska saradnja sa vucicem - vodjom bolesnog kartela je drugo. 

ako mediji u nekoj drzavi krenu u tom pravcu, tesko da stvari ostaju iste. mozda budu i teze za nas, ali nece biti iste.

Edited by Aleksija
  • +1 1
Link to comment



 
 
Nego, hteo sam da te pitam za mišljenje u vezi sledećeg: kako to da se kontrola Partizanove tribine pokazala malte ne kao nemoguća misija za državu, dočim je zvezdin sever od samog početka miran i disciplinovan kao mala maca? Jedino što mi pada na pamet je to da je Partizanova tribina dobila da radi gudru a tu se vrte ogromne pare i otud toliko frakcija jer svi žele svoje parče kolača.


Rasulo posle Tatona. ALCZ je praktično izgubio sve bitne ljude osim nekolicine, YB i SF su se vratili, pa se sledeće godine dešava promena vlasti i guranje Partizana u drugi plan u svim sportovima i tako se došlo do tribine bez jasnih vođa, besa svih zbog guranja Zvezde, podele na istok i jug, prelaska ogromnog broja ljudi koji nisu bili u grupama na istok, te očajnog stanja na jugu nekoliko godina kasnije. Kad je Vučić hteo da preuzme kontrolu juga, lako je to mogao da uradi instaliranjem ovih psihopata, ali taj jug je već tada imao mizernu brojnost, tako da ne može da se uspostavi kontrola nad navijačima koji em vide na šta jug liči od slabljenja ALCZ-a, em vide da jug šuruje sa vlašću koja je direktno kriva za loše rezultate klubova u okviru SD.

Kod cigana je em ustrojstvo neuporedivo jače i tačno se zna ko je ko, em nikakve unutrašnje trzavice ne puštaju u javnost, em neće da ugroze dobre rezultate kluba sranjima na tribini. Ne računajući Omića, ne mogu da se setim bilo kakvog sranja na severu. Tamo je poslušnost mnogo jača nego na jugu i nema talasanja.
  • +1 1
Link to comment

Ali i na severu bi bilo istih ovih kontekstualnih faktora da je kontekst (bio) isti. Prosto, Taton se dogodio nama™ a ne njima™, pa se stvorila praznina. I onda su krenuli obračuni. Nema suštinske razlike. UltraKop je moglo da bude sredstvo anesteziranja i na jugu, samo da se ukazala prilika. Sve je stvar dogovora-a, ma nema nema nema problema,

Edited by pacey defender
Link to comment
15 hours ago, askeladden said:

Aman da nije DEA ili ko vec doneo snimke,i rekao ili oni ili da vam zavrcemo jaja natenane ,jos bi Belivuk trosio trofaznu struju u Ritopeku.

 

... ovo.

 

I to nisu uradili zato sto hoce da sjebu vucica vec zato sto imaju regionalni problem.

 

Inace nejebavajuci odnos sveta prema nama i predsedniku koji se 1600 puta cuje sa ljudima koji opet nekoga melju ili kolju je alarmantan - mi smo kao neki pacijent unet u bolnicu na nosilima i uredno stavljen u hodnik - i koji gleda lekare kako spasavaju svakog koji je unet posle njega, praveci se da on ne postoji i da njegov problem ne postoji. Ja zaista mislim da smo u nekoj podeli karata od pre petnaestak godina otpisani kao narod i da se ostatak sveta (i istok i zapad) sve manje trudi da sakrije nipodastavajuci odnos prema nama.

 

Ne krivim ih, gledam prvu i drugu Srbiju - nije tu ostalo nista zivo i pametno. Samo pojedinci svetle u mraku, dok ne cujes da je ovog odnela korona ili onog rak, srce. I sve je tamnije dok ta ostrva individualnosti nestaju. Nisam pesimista zaista, samo sam realan. Na kraju, ovo izgleda nikada nije ni bila "naša" zemlja. Ovi koji gmizu po opstini, po kancelarijama, po gradilistima, koji zavrsavaju sebi kombinacije od sto miliona evra do deset hiljada dinara - to je Srbija.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
On 8.8.2021. at 22:26, theanswer said:

Jebeš ti optužnicu kad je svedok saradnik koljač Bojan Hrvatin koji je zaklao čoveka u vozu 15 godina pre pojave Velje i ekipe 

А ко да буде сведок сарадник за случај где су окорели криминалци? Мора неко ко је сарађивао са њима а сада хоће да сарађује и са тужилаштвом.

Link to comment

Изјава Вучића од 19.05.2016. након пуштања на слободу Салета Мутавог због пребијања обезбеђења Вазуре.

Поприлично се заузео за одбрану лика и дела вође клана, са све обрушавањем на новинаре.

Потура тезу да пошто никог није ударио, не може бити ни крив. Ништа подстрекивање и организовање насиља.

 

Quote

Premijer Srbije Aleksandar Vučić je izjavio da je jedan od uhapšenih za napad na obezbeđenje FK Partizan i Miloša Vazuru generalnog sekretara ovog kluba pušten da se brani sa slobode, jer je utvrđeno da „nikog nije pipnuo”, prenosi Tanjug.

Vučić je novinare, na pitanje kakva se poruka šalje time što je jedan od osumnjičenih za napad pušten, upitao da li treba da bude u pritvoru neko ko je samo prošao pored nekoga.

„Jedini je pušten onaj koji nikoga nije pipnuo. Jel treba da ga ubijemo što nikoga nije udario? Taj jedan nije nikoga pipnuo, šta želite od nas, da pratimo i da se naši organi, policija, tužilaštvo i pravosudni organi ponašaju u skladu sa novinarskim željama?”, kazao je Vučić.

Premijer je podsetio da su zbog napada na Vazuru dve osobe u pritvoru, dodavši da ne odlučuje on o tome, već nadležni organi.

Navodeći i da ne želi da se meša u rad pravosudnih organa, Vučić je rekao da je u Srbiji bilo mnogo ubistava sa fantomkama i da nikoga nije zanimalo ko je, na primer, usmrtio policijskog službenika Gavrilovića.

„U pitanju je traženje Lajbnicovog dovoljnog razloga da nešto kažete loše o svojoj zemlji, a ne zato što je neko zabrinut”, rekao je Vučić.

 

 

Касније са суђења Мутавом, Беливуку и Ристићу од 19.07.2016.

На суду шала, комика. Пребијени радници обезбеђења су опростили нападачима батине. Не траже одштету и не придружују се гоњењу.

 

Quote

Prebijeni radnik obezbeđenja u Partizanu Nebojša Petković rekao je da se ne pridružuje krivičnom gonjenju optuženih jer "nije neočekivano dobio batine  kao Boža".

"Krivo mi je što sam ja oštećeni a ne gospodin. Ne pridružujem se krivičnom gonjenju i ne tražim obeštećenje. Počeo sam da treniram, pa sledeći put...", rekao je Petković, omaleni stariji čovek sitne građe.

Te njegove reči izazvale su opšti smeh u sudnici, od optuženih do tužiteljke.

"Kada je Boža pao, Vazura je utrčao u klub. Ja sam se povlačio, odmah sam stao u gard  i trudio sam se da se povučem, ali sam bio spor. Gledao sam da mi ne priđe jer bi me to skupo koštalo", rekao je Petković.

Dodao je da ga je Ristić udario pesnicom u levo oko čim ga je stigao.

"Sećam se prva dva, tri udarca, posle se više ne sećam", rekao je Petković.

Petković je dodao da se naslonio na automobil i trudio se da ostane na nogama, jer je video kako je Kumburović prošao kada je pao.

"Radim dugo u obezbeđenju i nije mi prvi put da se sretnem sa jačim od sebe. Krivo mi je što nisam bio fizički spreman", rekao je Petković.

 

Опширније:

https://mondo.rs/Info/Drustvo/a922349/Napad-na-Vazuru-Sami-su-krivi-za-batine-koje-su-dobili.html

 

 

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

 

... ovo.

 

I to nisu uradili zato sto hoce da sjebu vucica vec zato sto imaju regionalni problem.

 

Inace nejebavajuci odnos sveta prema nama i predsedniku koji se 1600 puta cuje sa ljudima koji opet nekoga melju ili kolju je alarmantan - mi smo kao neki pacijent unet u bolnicu na nosilima i uredno stavljen u hodnik - i koji gleda lekare kako spasavaju svakog koji je unet posle njega, praveci se da on ne postoji i da njegov problem ne postoji.

 

Meni nije bas jasno fotkanje EU predsednika i kancelarki sa tipom koji je potencijalno u kontaktu sa nekim tamo balkanskim kasapima. Pa sve i da se nikad ne cuje, postoji mogucnost da to neko iskopa i stavi negde u prvi plan. Al' dobro, ljudi su toliko anestezirani da bi verovatno i to bila vest od 3 dana, pa bi se vratili instagram sisama, YT klipovima i pracenju fudbalskih transfera.

 

Polazem neke minimalne, jalove nade u smenu vlasti sada u Nemackoj. Mozda nova ekipa resi da dovede neke nove ljude i na Balkan. 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...