Jump to content
IGNORED

Organizovani kriminal u Srbiji i regionu


nautilus

Recommended Posts

Ne mogu da dodjem sebi, koji me kurac natera da čitam. Ali još veći wtf je radnik jebenog restorana na stadionu koji siluje dečka i još ga drže tu pod istočnom tribinom (ili gde već)! Ko su te zveri koje žive medju nama??

Link to comment

tacno se uz onoliko forsiranje price da je mafija u srbiji iskljucivo crnogorska moglo ocekivati da se krije neka teska bolestina

 

ovo o slini mi je neobicno da je dospjelo u javnost, mada je, cini mi se, vidljiva veza sline i belivuka vec i kroz ono izjava sto slusamo u posljednjih par dana, oboje pregovaraju sa vucicem u istom ritmu

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

Tko je tužilac koji ne želi da se bavi suštinom?

 

Na ovim prostorima se niko nikad nije bavio "suštinom"

Link to comment

Malo je to pomereno u tekstu. Kaže ne bavi se u optužnici kako su obezbeđivali inauguraciju. Da bi se bavio time u optužnici, to bi moralo da bude krivično delo. Optužnica se bavi konkretnim događajem. Da bi se bavila političkom vezom sa nekima, ti neki bi morali biti obuhvaćeni optužnicom i za to moraju da postoje dokazi, za koje je veliko pitanje da li ih Tužilaštvo ima ili su još uvek "gde treba" i nisu došli do tužilaštva. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Iz prošlog broja vremena, Božo

Quote

Uzgred budi rečeno, "Krik" nije objavio celokupni iskaz Velje Nevolje zato što je čuvao privatnost nekih aktera. Iz advokatskih krugova znam da su u njegovom iskazu prozvani i neki drugi ljudi, recimo osoba u čijem stanu se Belivuk nalazio sa predsednikom Vučićem. U pitanju je stan vaše koleginice novinarke na Zvezdari. "Krik" nije hteo da se bavi tim banalnostima, koji dodatno osnažuju Belivukov iskaz i dodatno prave problem SNS-u.

Čini se da vi nemate sumnje kako je postojala komunikacija, odnosno saradnja Belivuka sa predsednikom Vučićem?

Apsolutno nemam. Znam da je postojala komunikacija i znam i kada je prestala. Po prirodi stvari, tužioci, sudije i advokati znaju takve stvari, kao uostalom i novinari koji se bave organizovanim kriminalom. Ponavljam, nije Belivukova grupa preuzela tribinu tako što je puštala Cecu, nego zato što je imala podršku sa samog vrha države. Nema tu nikakve tajne kao što nije bila tajna da je vrh Srpske radikalne stranke blisko sarađivao sa Zemunskim i Surčinskim klanom.

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment

Banalnostima se zato bavio Nogo u emisiji KTV Zrenjanin, bez zadrške, i izjavio ovo:

- Vučić ima pripejd broj 066, koji je želeo da sakrije, kojim je učestvovao u komunikaciji sa praćenim kriminalcima

- Katarina Šišmanović, voditeljka TV Pink, bila je vlasnica stana na Zvezdari koji je prodala pre 2.5 godine, ima trag u katastru. Ona je u vezi sa Aleksandrom Vučićem, rodila mu je sina… 

(meni je ovo sve nadrealno i nemam nikakav stav, pojma nemam ništa o Vučićevom privatnom životu)

 

EDIT. Inače sam došla na temu jer ne umem da nadjem pasus iz Mondovog članka koji mi je jako zanimljiv da ostane kao trag na temi. Otprilike govori o tome da je karakteristika balkanske mafije ta da nemaju capo di tutti capi, već da su to kao neke ćelije koje se vrlo lako i brzo povezuju, razvezuju, ponovo povezuju i konsoliduju. 
Imam utisak da je to važno. Naravno, prva asocijacija mi je da su organizovani kao najprimitivniji organizam - virus, koji brzo mutira…

Edited by pt 2.0
Link to comment

Jbt, vučić kako vidi neku u studiju, odmah joj dete pravi... Kakav j...č... :fantom:

 

To mi malo nadrealno, a za prepaid 066, to mi nekako deluje moguće, samo je to glupo... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...