Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

bukvalno sam pre dva minuta pomislio kako bi bilo lepo da se prosetam da odgledam utakmicu i onda se setim da oni igraju samo u ovom retardiranom terminu. 

Link to comment

zato sto mi je tesko da se probudim rano u nedelju :D jos dok dodjem sebi, doruckujem, popijem kafu...uvek zakasnim. mada, prilagodicu se, bas mi se gelda ovaj tim. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, *edited by mod said:

Dobro de, svi će rutinirati ovakav Mornar. Baš su osetno slabiji od svih.

 

3 minutes ago, Nikodije said:

mornar u ovom sastavu nece dobiti tri utakmice u ligi.

da naravno

 

samo kad pristup nije adekvatan, onda ide mucenje i protiv takvog mornara kao zvezda i pogotovo cedevita

mega je u trenutku kad sam pisao post vodila 42:18 i apsolutno dominirala

a igraju bez miljenovica, jelavica i kondica

 

podigao se malo mornar na kraju poluvremena

Link to comment
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

zato sto mi je tesko da se probudim rano u nedelju :D jos dok dodjem sebi, doruckujem, popijem kafu...uvek zakasnim. mada, prilagodicu se, bas mi se gelda ovaj tim. 

 

cini mi se da u ovom terminu imaju vise publike nego kada igraju uvece, bas zato sto ljudi prosetaju pa svrate na basket, mnogi sa klincima i to i treba da bude ta neka porodicna prica za ljude koji vole basket, kad vec nemaju praaaave navijace.

  • +1 5
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

btw hrvatski klubovi opet izgledaju ocajno, osim donekle splita. neverovatno je koliko oni ne mogu da podignu nivo, cak nije ni (samo) do para, vec jednostavno nemaju pojma.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

cini mi se da u ovom terminu imaju vise publike nego kada igraju uvece, bas zato sto ljudi prosetaju pa svrate na basket, mnogi sa klincima i to i treba da bude ta neka porodicna prica za ljude koji vole basket, kad vec nemaju praaaave navijace.

Trebalo je starijeg klinca da usmerim da navija za Megu, em priča iz kraja (Hala RŽ nam ispred nosa) em je jadnik iz mešovitog braka pa zastranio.

  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, Valk said:

Trebalo je starijeg klinca da usmerim da navija za Megu, em priča iz kraja (Hala RŽ nam ispred nosa) em je jadnik iz mešovitog braka pa zastranio.

 

usmeri ga da voli basket kao takav, pa ce sam shvatiti sta je prava kosarkaska prica :)

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

cini mi se da u ovom terminu imaju vise publike nego kada igraju uvece, bas zato sto ljudi prosetaju pa svrate na basket, mnogi sa klincima i to i treba da bude ta neka porodicna prica za ljude koji vole basket, kad vec nemaju praaaave navijace.

Daj bar pola 1 😁

Link to comment
On 9. 10. 2024. at 20:18, bradilko said:

sad dosao gajbi i upalim ti vi i vidim cibona vs krka poluprazna dvorana, jad i tuga od ambijenta a setim se kako je bilo.

onda na nekoj drugon arenisport ide prvenstvo klupsko evrope  i igra zagreb vs neki poljoprivredni kombinat segedin, dvorana onako popunjena, cak se pomalo i navija ali vedrije mnogo od onog jada u drazenovoj dvorani.

i dalje mi nije jasno kako su hrvati uspeli da sjebu kosarku. nema tu veze ona prica dobri smo u fuci a ovo nista. jebeno su rodjeni za kosarku, imali su i trenere i igrace i lufu publiku koja obozava kosarku. 

split, zadar, sibenik- pa to su bila najteza gostovanja, ludaci na tribinama, oz iljni ljudi vodili klubove, samo onaj. iz splita bilic pa zadranin perisa a da ne pricam kakav je genije bio novosel i kao trener i kao menadzer. covek je bio mag za kosarku.

 

 

Da ne preterujemo... Zagreb je do braće Petrović imao samo jednog košarkaša, Nikolu Plećaša, takođe Srbina. 

 

Od klubova su imali neuspešnu Lokomotivu i još neuspešniju Industromontažu. 

 

A onda je Novosel okupio pul sponzora Badel, Franck, Kraš, pa su lokalnim momcima Nakiću i Knegu dokupili Ćosića i selektirali Dalmoše. To ipak nije bilo dovoljno, pa su kupili i Danka, a u međuvremenu su stasali Aca i Franjo Arapović. Trajalo je to punih sedam godina, još uvek bez publike i hajpa. 

 

Ne bi ni tad prošli da nisu progurali plejof i u plejofu dobili KKP.  Takav sticaj okolnosti doveo je Dražena u Zagreb i neku godinu potom Kup pobednika kupova. E tek tad počinje hajp. 

 

Ostalo je istorija - koja je, međutim, trajala tek dvadesetak godina. Onda se sve resetovalo na fabrička podešavanja, a košarka vratila tamo gde je i ranije prirodno pripadala: u Dalmaciju. 

 

Naša generacija je zapamtila najbolju generaciju Cibone, ali realno, Beograd, Zadar, Split, pa i Ljubljana imaju mnogo više košarkaških gena za naslediti. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, April said:

 

Da ne preterujemo... Zagreb je do braće Petrović imao samo jednog košarkaša, Nikolu Plećaša, takođe Srbina. 

 

Od klubova su imali neuspešnu Lokomotivu i još neuspešniju Industromontažu. 

 

A onda je Novosel okupio pul sponzora Badel, Franck, Kraš, pa su lokalnim momcima Nakiću i Knegu dokupili Ćosića i selektirali Dalmoše. To ipak nije bilo dovoljno, pa su kupili i Danka, a u međuvremenu su stasali Aca i Franjo Arapović. Trajalo je to punih sedam godina, još uvek bez publike i hajpa. 

 

Ne bi ni tad prošli da nisu progurali plejof i u plejofu dobili KKP.  Takav sticaj okolnosti doveo je Dražena u Zagreb i neku godinu potom Kup pobednika kupova. E tek tad počinje hajp. 

 

Ostalo je istorija - koja je, međutim, trajala tek dvadesetak godina. Onda se sve resetovalo na fabrička podešavanja, a košarka vratila tamo gde je i ranije prirodno pripadala: u Dalmaciju. 

 

Naša generacija je zapamtila najbolju generaciju Cibone, ali realno, Beograd, Zadar, Split, pa i Ljubljana imaju mnogo više košarkaških gena za naslediti. 

Zvezdu su dobili u plejofu godinu pre nego sto je došao Dražen. 

Link to comment

@April malo si pomešao godine

1982. pobeđuju Partizan u plej ofu i uzimaju Kup Kupova

1984. Zvezdu i dolazi Dražen

1985. i 1986. uzimaju KEŠ

1987. opet Kup Kupova

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...