Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

kad je krenula ova navika da muzika sa zvucnika probija usi, bukvalno necujes svoje misli

prilicno sam siguran da to ranije nije bilo tako

ok, matoriji sam, vise mi smeta, ali ubedjen sam da je ovo krenulo poslednjih godina

 

i to sto je manja hala gore stanje

 

Link to comment
21 minutes ago, pbg12345 said:

borac ima curcica i nikolica

nije bas da sva 4 kluba imaju iste uslove za razvijanje, nisu ni priblizni

 

Da, ima Nikolića kojeg Sakson vadi posle prve greške nakon pola minuta i urla na njega i više ga ne vraća, dok Gagić radi šta hoće. Kao kod Robije, samo na mnogo nižem nivou.

Link to comment

igrao je pavle prve dve po 15 minuta

danas ga je pedagoski klupirao i neka je

kako je odigrao i kako je saxon reagovao (i sam pavle) sve potpuno ocekivano i na mestu

 

u borcu je sve podredjeno cacanima i cacanskoj deci, samo jbg budzet kroji mogucnosti

nije fer da se poredi sa spartakom koji nema ni jednog suboticana i nijednog mladog igraca, pa su cak i barnu relativno mladjeg igraca, iz subotice, najboljeg igraca ekipe prosle godine, oterali

 

 

meni gagic godinama ide na kurac, uostalom ima ovde bezbroj mojih postova koji to potvrdjuju

promenio sam donekle misljenje posle nekog podcasta od pre mesec dana i posle nekoliko utakmica koje sam gledao uzivo ove sezone

gagic radi ozbiljan posao za ekipu, atmosfera u ekipi je dobra, gagic je jedan od stubova toga

 

na kraju krajeva da nema gagica unistio bi nas kuzmic, kao sto je megu 

krku je urnisao u prvom polvremenu, plus opteretio faulovima i omogucio pavicevicu da izdominira u drugom poluvremenu

gagic je igrao evrokup poslednjih godina i kao takav je premija centar za borac, za razliku od salica, milovanovica, marinkovica i koga sve ne

jbg, borac nema tu privilegiju da mu zvezda placa i daje rubne evroligaske igrace

 

gledao sam fmp u ligi sampiona lazarevic i kuzmic su defanzivno unistili grke

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment

Ok, jeste Borac u lošijoj poziciji nego Mega ili FMP, ali ipak bi morao više šanse da daje mladima. Ajde, sad čak i ima nekoliko mladih igrača, prethodnih godina nije bio nijedan.

Mada i sistem takmičenja je nepravedan jer se Borac bori da izbegne 6. mesto među srpskim klubovoma i baraž sa Vojvodinom, da nema toga možda bi bilo malo više hrabrosti.

Link to comment

ma da, ja sam zato i zeleo da dzoli ode, samo o mladima i "sajzu" je pricao, a da je mogao igrao bi sa 6 iskusnih igraca 40 minuta

odavao je utisak da se plasi svoje senke

manojlovic koji u tom trenutku ima 21 godinu i aba iskustva, odigra odlicno jer mora da igra silom prilika protiv derbija, on ga sledecu klupira ne vidi terena

 

ima tu jos jedna stvar kao klub van beograda i sa najmanjim budzetom borac ima mnogo veci problem da dovodi igrace sve i kad bi iskljucili sve ostale okolnosti

pogotovo mladi, pa se onda svodi da eventualno imaju ono sto sami proizvedu, a koliko god cacak bio produktivan nije bas da svake godine izbacuju nekog talentovanog klinca

npr prosle godine stariji curcic je bio predvidjen da igra, otisao na koledz (pisali smo nasiroko oko koledza i mogucnosti nasih timova, pogotovo nivo borca da se bore protiv toga)

mladji curcic otisao na "prep" zavrsnu godinu srednje takodje da se sprema za koledz

fakticki ostao je bio jedino nikolic i doneta je cini mi se ispravna odluka da igra kls

 

mali bjelic najveci talenat cacnske kosark je sa 15 godina otisao u real

najmladji susicev sin, andrija, takodje ozbiljan talenat, je u bajernu valjda

jbg, tu nema pomoci

 

mali radovic je jos zelen za abam prosle je igrao srpsku zamladost, ove prosao pripreme sa borcem, igra za zele drugu na dvojnu

 

cacak94 ove godine ima dosta klinaca, vratili su erica2006to, borcevo detem proslu godinu bio u zvezdi

i doveli jos par klinaca 2006-2009, plasirali se u jedinstvenu kadetsku, upravo igraju za plasman u jedinstvenu juniorsku

 

najavili su da ce nekoliko klinaca dobijati minute u prvom timu, u prvom kolu ih nije bilo bas zbog tog juniorskog turnira

 

cacak ima tu dobru stvar, o tome su pricali i malina i saxon i vuk, vlasnik cacka 94, posto ima klub u aba, klub u kls, u drugoj u prvoj i u drugoj srpskoj

idealna je situacija da se klinci razvijaju shodno, uzrastu, talentu, fizickoj spremi kroz sve te klubove u "piramidi"

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment

A Jovov mali neće da se forsira? Vidim i Blok Jr. svega 17 sekundi u ABA2 debiju. 

Bloče, jel povreda ili nisu normalni?

Link to comment
17 minutes ago, Nikodije said:

Ok, jeste Borac u lošijoj poziciji nego Mega ili FMP, ali ipak bi morao više šanse da daje mladima. Ajde, sad čak i ima nekoliko mladih igrača, prethodnih godina nije bio nijedan.

Mada i sistem takmičenja je nepravedan jer se Borac bori da izbegne 6. mesto među srpskim klubovoma i baraž sa Vojvodinom, da nema toga možda bi bilo malo više hrabrosti.

Sto je glupost nevidjena, mozes biti sesti na tabeli i boriti se da ne ispadnes.

 

Zato treba furati price o napustanju lige, sve i da to niko ne misli i naterati ih da menjaju pravila.

 

Ko je najbolji, nek igra, pa makar svi bili iz Srbije. A tesko da ce se to desiti. Pa nek ostanu samo Dubai, Cedevita Olimpija i Buducnost od klubova koji nisu iz Srbije, opet ce za nas ta liga biti jaca od KLS, a ta tri kluba ce imati sansu isto da igraju daleko jacu ligu od njihovih nacionalnih.

 

A ostali, pa jbg, otvoren vam je put, niko vam ne brani, ako hocete da se takmicite u ABA1, izborite se.

Link to comment
13 minutes ago, kralj said:

A Jovov mali neće da se forsira? Vidim i Blok Jr. svega 17 sekundi u ABA2 debiju. 

Bloče, jel povreda ili nisu normalni?

blokce je igralo pre dva dana taj juniorski turnir, odvalio je, ubedljivo najbolji na terenu

i stanojevic je igrao za fmp

 

stanojevic nema sanse da igra za seniore fmp ove sezone

a blokce bi morao dobiti minute u jokeru i to solidne minute

Edited by pbg12345
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, *edited by mod said:

https://www.tvarenasport.com/kosarka/aba-liga/33910/celnici-aba-lige-tajno-pregovaraju-sa-united-grupom

 

Ako ima dva grama mozga u ABA ima da objave da se aktivno radi na dugogodišnjoj saradnji sa SK od 5+ godina i da je ostalo samo da se finaliziraju završni detalji.

 

 

 

I naravno da onda od Arene uzmu jedno 3-5 puta veće pare nego do sada.

 

Po ovome ispada da je stara aba srušena i napravljena nova da bi se uzela tv prava Sportklubu, skoro da otvoreno to priznaju. Sećam se kuknjave SK zbog toga svojevremeno. Možda je ova pretnja o gašenju aba lige zapravo zbog toga da ovi ne bi prodali tv prava Šolaku.

Link to comment

Zvezda i Partizan će svakako da dignu ruku, dignu obadve u skladu sa SNS instrukcijama, a sumnjam da mogu da budu preglasani, tako da mi ne pije to vodu.

Link to comment

Arena sigurno ima više para od SK, ako reše da ne pariraju, to je znak šta je plan za ABA ligu u skorijoj budućnosti.

  • +1 1
Link to comment

pa svaka recenica ovog tksta govori sta je plan

 

auu kakva jadnost

 

ovo je mozda najjaci deo

 

"O neozbiljnosti rukovodstva govori i podatak da na par dana pre početka sezone u drugoj ABA ligi jedni klubovi odustaju, drugi se naglo priključuju."

Link to comment

Sad sam siguran da Vršac nije spontano izašao, već po nečijem savetu kao pretnja i upozorenje ligi, mada smo to znali i ranije.

  • +1 1
Link to comment

Zar Želimir letos nije objasnio da je Aba liga drugorazredno takmičenje u kojem se pobednik dobija sudijskim odlukama i da je samo EL relevantna?

I ABA, bez relevantnih hrvatskih klubova, i srpska liga su loša rešenja. Pitanje je šta je manje loše. Ja ne znam odgovor.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...