Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Ja bih voleo da ne budu kao Borac, kojem igraju Amerikanci i domaći veterani, praktično nema mladog igrača. Voleo bih da Spartak bude malo hrabriji, da nešto i naprave, ne samo da kupuju.

Link to comment

Pa i imaju nekoliko igrača koji nisu baš klinci ali imaju po 21-23 godine (Medarević, Radosavljević, Stepanović), zato i jeste bitno da ne ostanu van 12 naredne sezone. Ako budu imali 6-7 milki, neka pojure nekoga ranga Radanova i Rebića od domaćih (ne nužno konkretno njih), Lakića iz Zadra, uzmu par stranaca iz turske lige i ostave prostora ovoj mlađariji, pa za godinu dana vide ko je napredovao, a za to vreme spremaju neka mlađa imena za prvi tim. Trika nema da ubace neke baš totalne klince, jer oni koji imaju kapaciteta za to su odavno u Megi. Evo, Milijaševića su im pokupili ove sezone.

Link to comment

Od te trojice mlađih samo Medarević je imao malo jaču ulogu u plej ofu, Radosavljević je igrao nešto sitno, Stepanović nije bio ni u 12. Kako će to izgledati u aba1 ostaje da vidimo. Ja nešto i ne cenim VJ kao trenera, nije mi se dopadao ni njegov Partizan ni Budućnost, ni Mega. 

Link to comment

Mnogo para ima spartak i svojih i tudjih.Za mladje kategorije ih generalno boli kurac,ali to ne znaci da se to mozda nece promeniti u buducnosti.Inace mi je drago sto su isprasili ovaj sns klub.

Link to comment
7 hours ago, Блок_64 said:

Mnogo para ima spartak i svojih i tudjih.Za mladje kategorije ih generalno boli kurac,ali to ne znaci da se to mozda nece promeniti u buducnosti.Inace mi je drago sto su isprasili ovaj sns klub.


na koje “tudje” pare msilis?

 

kako ih boli q za mladje kategorije, kada jedini u regionu besplatno drze skolice kosarke?

Link to comment

baš mi drago za Spartak, lepo je videti neka stara a nova lica u ligi

 

nadam se da će da potraju i da budu konkurentni

  • +1 1
Link to comment

i ja bih voleo da spartak bude klub koji ce dugo trajati, biti stabilan, razvijati mlade igrace, ali po svemu sto znamo nista ne odaje utisak da ce tako biti

 

borac je godinama pre ulaska bio pri vrhu kls, ucesnik aba 2 od osnivanja, mladje kategorije uvek medju najboljima u drzavi, odnosno van bgd ubedljivo najuspesniji klub

kad su usli u aba 1 noseca im je bila (mahom cacanska) generacija 96, dakle momci koji su tad imali 24 godine, trener takodje mlad, legenda kluba

 

spartak je sve suprotno godinama ispadali u drugu ligu, pa se vracali, pa opet ispali do trece, vratli se u drug, pa izbaceni u 4 rang, pa se pre dve godine "spojili" odnosno preuzeli klub fer plej iz nisa, promenili ime i ekspresno do kls, aba 2 i sad aba 1

ove sezone su promenili 20+ mahom iskusnih aba igraca, mnoge otpustali, cvetkovic je docekao kraj sezone kao igrac koji ni minut ne ulazi, verovatno bio preskup da se otpusti, kutlesic isto, on nije bio ni na klupi, tokom sezone otpustili gomilu igraca, od 12 koji su im igrali prvo kolo, protiv vojvodine igrala su 4

za ove dve godine su promenili najmanje 5 trenera sekulovic,oliver kostic, lukajic, djokic, jovanovic

mlade kategorije ni izbliza uspesne kao borceve, jako retko se uopste spevaju plasirati u jedinstvenu juniorski ili kadetsku ligu

 

jako je tesko iz pozicije srpskog kluba iz provincije razvijati mlade igrace, borac to za sad u najvecoj meri nije uspeo, vecim delom zbog okolnosti, manjim delom sto je aktuelni trener matori ziheras koji se plasi sopstvene senke

za srpsku kosarku je svkakao dobro da se pojavi jos neki klub van bgd, ali je kljucno da fmp nestane sa scene, to ce iz mnogo razloga olaksati zivot borcu, spartaku, vojodini...

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Djuro said:


na koje “tudje” pare msilis?

 

kako ih boli q za mladje kategorije, kada jedini u regionu besplatno drze skolice kosarke?

 

Ja sam čuo da finansije za Spartak stižu i od severnog suseda, možda je mislio na te pare

  • +1 1
Link to comment

u situaciji kada večiti "pumpaju" budžete na način na koji pumpaju, čitava liga je obesmišljena i služi za nadjebavanje ova dva kluba. meni bi, recimo, bilo vrlo interesantno da gledam abu, ali da u njoj nema večitih. odnosno bilo kakvih kubova koji se toliko uzdignu iznad ostalih iz razloga budžetskog (su)finansiranja, a mnogo manje iz razloga kvaliteta i stručnog rada

Link to comment
1 minute ago, Ted said:

u situaciji kada večiti "pumpaju" budžete na način na koji pumpaju, čitava liga je obesmišljena i služi za nadjebavanje ova dva kluba. meni bi, recimo, bilo vrlo interesantno da gledam abu, ali da u njoj nema večitih. odnosno bilo kakvih kubova koji se toliko uzdignu iznad ostalih iz razloga budžetskog (su)finansiranja, a mnogo manje iz razloga kvaliteta i stručnog rada

 

To ti je isto kao da kažeš da bi gledao špansku ligu bez Reala i Barse. Evo tu aba2 uostalom, dobra izjednačena liga, tradicionalne košarkaške sredine... jesi li odgledao ijednu aba2 utakmicu ikada ili samo gledaš Partizan?

  • +1 1
Link to comment
Posted (edited)
5 minutes ago, Nikodije said:

 

To ti je isto kao da kažeš da bi gledao špansku ligu bez Reala i Barse. Evo tu aba2 uostalom, dobra izjednačena liga, tradicionalne košarkaške sredine... jesi li odgledao ijednu aba2 utakmicu ikada ili samo gledaš Partizan?

 

više ne gledam ništa :D

 

Partizanovih utakmica u abi sam odgledao.....pa ne znam tačno, ali jednocifren broj. smor, motivacija upitna, razlika u kvalitetu očigledna, slika i prilika utakmice koje ne bi želeo da gledaš

 

nisam siguran da su Real i Barsa nakačeni na budžet Španije, verovatno su nakačeni na budžete matičnih fudbalskih klubova. koji opet nisu nakačeni na državni budžet

 

Edited by Ted
Link to comment
1 minute ago, Ted said:

 

više ne gledam ništa :D

 

Partizanovih utakmica u abi sam odgledao.....pa ne znam tačno, ali jednocifren broj. smor, motivacija upitna, razlika u kvalitetu očigledna, slika i prilika utakmice koje ne bi želeo da gledaš

 

nisam siguran da su Real i Barsa nakačeni na budžet Španije, verovatno su nakačeni na budžete matičnih fudbalskih klubova. koji opet nisu nakačeni na državni budžet

 

 

Ok, ako ne gledaš onda ti nije bitno ko igra, a ko ne igra. Imam mnogo zamerki na ovakvu™ aba ligu, al svejedno odgledam 3-4 utakmice po kolu i ima šta da se vidi. Prepumpanost pojedinih klubova je problem koji imaju sve nacionalne lige jer su evroligaši otišli na neki drugi nivo.

 

Da, sigurno se kk Real finansira od para fk :D ko zna koje se pare tu ubacuju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...