Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

On 25. 10. 2023. at 20:21, Jimmy Kowalski said:

Ja mislim da ce oni biti stacionirani kod nas negde, zbog cega i povezuju ABA i EL. Ni njima se ne bi isplatilo da posle svake utakmice u Evropi se vracaju u Dubai, i tako recimo dvaput nedeljno.

Ma neće, to nema nikakvog smisla. Cela poenta je da imaju još jedan vid zabave u samom Dubaiju. Možda budu igrali neke bezvezne ABA utakmice negde kod nas ali ne verujem ni to. Dubai nije uopšte daleko ako se ima para za čartere, ima klubova koji redovno putuju duže od tih 6 sati, Rusi recimo dok su igrali. Vezivaće verovatno gostovanja u ABA i EL jedne sedmice pa onda 2 tekme kući i tako u krug.

Link to comment

Nijedan ruski let nije bio duzi od pet sati, osim kad je igrao Uniks, recimo Kazan-Madrid je 5:37h.

 

Madrid-Dubai je 7 i po sati. 

 

Druga je prica ako krene veca ekspanzija, pa podela lige u konferencije. S tim sto ce onda istocna konferencija da bude jaka ko zemlja, a zapadna da budu Spanci, dva zabara, dva svaboa i kvazi timovi iz Pariza i Londona, lol.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Pa da ali ne leti se uvek direktno i čarterom nego komercijlanom linijom sa presedanjima. Ovi će da imaju čarter sigurno. Nema šanse da neće igrati u Dubaiju, koliko da traje let.

Link to comment

Što bi se izbacivao klub koji je po kvalitetu u gornjem delu tabele i višestruki osvajač tog takmičenja? 

Klubovi koji su viđeni za ispadanje su Borac, Krka, Igokea...

Link to comment
16 hours ago, goofs said:

 

Druga je prica ako krene veca ekspanzija, pa podela lige u konferencije. S tim sto ce onda istocna konferencija da bude jaka ko zemlja, a zapadna da budu Spanci, dva zabara, dva svaboa i kvazi timovi iz Pariza i Londona, lol.

 

 

Da uzmemo da ovih 18 ekipa treba da bude u EL (a postoje upitnici bar za dva kluba). Dodamo taj Pariz i London. Dodamo ruse (cska, zenit), Dubai. To je 23 ekipe.

 

Od preostalih kandidata, mislim da ostaju Unikaha, Huventud (mada mislim da oni nemaju ambicije ka EL), Uniks/Loko, eventualno još jedan grčki, turski ili izraelski klub (jako teško). I ako bude ok priča sa Dubaijem, možemo uskoro očekivati i Abu Dabi/Rijad npr. 

 

Dakle pričamo o nekom maksimumu od 26 klubova. 

 

To može da ide u dve konferencije, gde sa timovima iz svoje konferencije igraš dva puta, a sa timovima uz druge konferencije igraš jednom, pa se sledeće godine menjaju domaćinstva.

 

Izbaciti F4. Umesto njega uvesti all stars vikend. EC raspustiti i da to second tier takmičenje organizuje FIBA. 

 

*sad tek vidim da ovo nije EL tema. 

Edited by smooth.Op
Link to comment

Odlicna ideja, predlazem da ol star vikend bude u Nisu

Ledej osvaja tamicenje u sporom sutiranju trojki, Gudura u finalu fintirao ceo zadnji rack i od gotovog napravio veresiju
Jovic osvaja ono kretensko takmicenje sa Marinom Maljkovic, Vukom Kosticem i sutem s po terena
Nejpir u natjecanju u zakucavanjima baca alley-oop pas u aut umesto Bolomboju da zubima otkine i obruc i tablu
Smailaga, Simonovic i Lazic osvajaju 3x3 u brzim faulovima
Dobric napucao sam sebe u nogu u skills challenge-u, titulu osvaja lucidni Kampaco nakon sto Teo jebe keve kroz ceo poligon i onda promasuje polaganje
Vildoza se pomiruje s devojkinjom i Panatinaikos u nastavku sezone osvaja EL prvi put bez Srbinina za volanom
Nedovic se povredio dok je menjao bateriju u kamkorderu 
Vlade Djurovic se pita sta nam je sve ovo trebalo 

Edited by Ratamahatta
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...