Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Možda i zato što u najboljem niškom klubu koji je pre par godina igrao superligu igrači primaju manje plate nego u niželigašima iz susednih gradova. Da ne pričam o tome da klinci koji igraju juniorsku i kadetsku ligu Srbije sami sakupljaju pare kako bi platili službena lica na utakmici. Niš je jedna velika crna rupa.

  • +1 1
Link to comment

u nisu i novom sadu ocigledno nikada nece opstati kosarkaski klub na solidnijem nivou u duzem vremenskom periodu. cak i ako se desi nesto (vojvodina sa gurovicem, u nisu ergonom koji je bio dobar) to se brzo ugasi. pojma nemam zasto je to tako. valjda fale kosarkaski entuzijasti™ da to povuku.

Link to comment

dve potpuno razlicite sredine

kosarka u nisu je na nivou bugarske kosarke

pisalo se da je jovic prvi reprezentativac ikad iz nisa

 

sa ns je potpuno drugacija situacija

region koji poslednjih godina verovatno i najredovnije isporucuje talente,bezbroj malih klubova, skola kosarke

tako da entuzijasta i kvalitetnog strucnog rada makar na bazicnom nivou definitivno ima

 

a zasto nema "uspesnog seniorskog kluba", mislim da je mnogo razloga

 

ns uglavnom ima klub na kls nivou (sto je opet za nis mnogo redje slucaj), ali mi se cini da bi se nesto percipiralo kao uspesno iz ns ugla, taj klub bi morao da bude stabilnog aba ligasa

jbg, vojvodina je godinama unazad bas dominantna u odbojci i rukometu, kad se doda i fudbal, tesko je tu naci prostora

u kosarci sto zbog vecitih, mege i raznih drzavnih/entitetskih  projekata mnogo je teze i prici vrhunskom nivou

 

npr, koliko god to bila mala ulaganja iz perspektive vecitih, borac cacak opstaje zato sto je bukvalno jedini znacajan sprotski klub iz cacka i sto grad to finansira

i naravno cacanske kosarkaske tradicije i svega sto ona nosi sa sobom

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment

Nisam poredio bazu, znam da je u Novom Sadu mnogo veća u odnosu na Niš i da ima puno klubova i školi košarke, nego je čudno da u tolikom gradu baš nikakav ozbiljan klub ne može da se zapati. Čak i kad nešto probaju brzo propadne. Niš je imao par dobrih godina kada je Zoran Živković bio u vrhu vlasti pa su se ulagale neke pare, tada je Ergonom bio top8 klub u tada jakoj domaćoj ligi sa Crnogorcima. I za solidan klub ti ne treba nužno jaka baza, možeš da kupiš sve igrače, mada je svakako lakše ako imaš bazu.

Link to comment

Pa i ti mladi igrači koji nešto pokažu u NS odoše u BG ili inostranstvo čak. Evo recimo Topić i Bošnjaković a daleko od toga da su jedini. 

Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

treba definitivno vojvodini jedan kvalitetan klub, ovaj mutin projekat je djoka. 

 

Spartak i Joker su već sad veći projekti od ovog. Joker će sasvim izvesno biti ozbiljan klub., predvidjam da će Mega u nekom momentu da se utopi u njega.

 

Inače kad sam već ovde bili su polufinalni turniri na u15. Partizan je prošao na koš razliku, tj na pobedu Slobode nad Starom u NS od 20 razlike trečeg dana tako da su Sloboda i Partizan prošli dalje. Sa ostalih turnira Zvezda, Borac, Mega, Sports World, Dinamik, Vizura. 

Edited by theanswer
Link to comment
2 hours ago, Joe D said:

Jel su presli u visi rang takmicenja?

Ušli su u 2. Mušku ligu Srbije. Ubedljivo. Imaju prosek datih koševa preko 100. Mislim da du favoriti da naredne godine uđu u KLS. Realno, za KLS je dovoljno 300-400k €. Problem je što je teško naći modus u kome bi neko uložio novac. Realno, ovolike budžete imaju klubovi u četvrtom rangu fudbalskih takmičenja u Srbiji. Ali, na žalost, tu se već ulazi u kriminalnu granu sporta.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...