Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

Quote

Sve izvesnije ko će biti šampion ABA lige!

 

17 mar 2020. 12:50

 

Ženska ABA liga donela je odluku da zbog pandemije koronavirusa prekine sezonu i proglasi šampiona, pa su tako košarkašice Budućnosti osvojile titulu pre početka plej-ofa.

 

Sve je izvesnije da i u muškoj konkurenciji dođe do sličnog scenarija jer je gotovo sigurno da završnica neće biti odigrana.

 

U tom slučaju jedno od rešenja je da se za šampiona regionalnog takmičenja proglasi Partizan, koji trenutno ima najbolji skor. Crno-beli su ostvarili dve pobede više od Budućnosti i tri u odnosu na Crvenu zvezdu.

 

https://www.sportskacentrala.com/2020/03/17/sve-izvesnije-ko-ce-biti-sampion-aba-lige/

Link to comment

Ja samo ne kapiram, sve i da krenu da igraju ponovo negde u maju te final-8 i final-4, kako misle da okupe ponovo ekipe tada? Sve i da se igrace pojave u istom sastavu (sto mi se cini nemogucim), dva meseca bez treninga, to ne bi imalo nikakve veze s onim sto su timovi bili pre pauze.

Link to comment
33 minutes ago, chandra said:

Ja samo ne kapiram, sve i da krenu da igraju ponovo negde u maju te final-8 i final-4, kako misle da okupe ponovo ekipe tada? Sve i da se igrace pojave u istom sastavu (sto mi se cini nemogucim), dva meseca bez treninga, to ne bi imalo nikakve veze s onim sto su timovi bili pre pauze.

verovatno ce se znati par nedelja ranije da ce se igrati. 

a bice svima isti uslovi.

 

mozda je bolja varijanta da se na jesen umesto super kupa igra final-4 (ili play off) za mesto u euroleague, a aba liga neka se prekine i proglasi partizan za prvaka

Link to comment
2 hours ago, Ros said:

verovatno ce se znati par nedelja ranije da ce se igrati. 

a bice svima isti uslovi.

 

mozda je bolja varijanta da se na jesen umesto super kupa igra final-4 (ili play off) za mesto u euroleague, a aba liga neka se prekine i proglasi partizan za prvaka

 

pa par nedelja, ali igraci dolaze iz razlicitih zemalja, pa zabrane putovanja, pa karantini... ne znam, meni potpuno nerealno da se bilo sta nastavlja od ove sezone. bezveze mi i taj f4 u vreme pripremnih utakmica ili taj playoff za EL. to vise nije ista sezona, nisu iste ekipe. nemam pojma kako ce da rese.

Link to comment

Ma kakvi, ova sezona je gotova.

Nek odluče sta odluče o krajnjem ishodu, ko je prvak i kako, ali das e igra neki zakasneli F4 ili F8 je totalna budalaština.

Pitanje je da li će i sledeća sezona uopšte početi (ako je istina da se sledeći talas epidemije očekuje na jesen)

Link to comment

Nema šanse da će da bude vremena uopšte da se igra. Mislim da će i OI odložiti, a kamoli prvenstva. Možda NBA odluči da završi sezonu plejofom zbog keša naravno ali mislim da su im to samo sad pusti snovi jer nisu ni svesni kako će ovo da ih udari. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...