Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Kad ste zapeli za jonski deo, idite, probajte Kiteru, jeste da je malo izdvojena i da ima voznje do tamo, ali se trajektom stice za male pare i ocas posla iz Gitija, Neapolija...

Ostrvo veliko, ima za sve i svakoga, nije turisticki (pre)provaljeno, a za one koje ne mrzi da voze vredi proci i niz Peloponez, mislim ima sta da se vidi, pojede, popije...

Link to comment

Na sta lici Lassi? Od vecih jonskih ostrva jedino na Kefaloniji nisam bio

 

Sam Lasi je klasično turističko govno. Ja sam bio upravo tamo, išli smo na blef, našli smo apartmane za 20e dan po čoveku, solidne veličine, ne baš u samom 'centru'. Vlasnici su grčki Nemci i tu nemam zamerki (osim što nisu imali internet, ali who cares :)). 

 

Ipak, može da se nađe sasvim lep smeštaj tamo, jer je to mesto ionako samo baza za dalje. Prednost je što su ti Lidl, Kerfur i AB prilično blizu, pa može da se malo uštedi u odnosu na kupovinu u lokalnim supermarketima. Jedna od mana za nas je bila to što tamo uglavnom imaš samo restorane kao takve, nema fast fooda ako želiš nešto da pregrizeš na brzaka, npr giros. Za tako nešto moraš do Argostolija, ali mi smo do istog, iz našeg apartmana, stizali za okruglo 5 minuta kolima.

Ako na vreme pronađeš smeštaj i rezervišeš, možeš da prođeš relativno jeftino, a nije loše mesto za bazu, plus što ima par sjajnih plažica u samom kraju, na kojima nije bilo gužva. Drugarica je istovremeno u Porosu koji je baš sranje, ali tamo smeštaj plaća 11e :) Naravno ovo se sve podrazumeva ako si u fazonu obilaska ostrva, a ne stacioniranja na jednom mestu.

Link to comment

pa u fazonu sam tipa 5 dana stacionar, ped dana obilazak, pa za takvu neku varijantu i pitam. kakva je plaza ta tu blizu, jel ok za tih 5 dana :)

 

Evo ti odokativno, pa proceni sam, videću neku fotku da okačim mada nisam mnogo fotkao. Plaža je minijaturna, ali beskrajno mirna, nema puno ljudi, za bleju ceo dan. A u kraju ima više plažica pa obiđeš i vidiš sam šta ti se sviđa. 

 

Nismo ni stigli da istražimo sve plažice u kraju jer smo želeli što više da obiđemo ostrvo, mislim da smo obišli 3-4. U principu je najbolje da guglaš malo i vidiš koja ti se plaža najviše sviđa pa da budeš blizu iste, a za preostalih pet dana obilaska te ionako čeka puno vozikanja :)

Edited by copkillah
Link to comment

Što se tiče Kefalonije, situacija je znatno bolja iako je primetan veliki broj naših tablica. Ostrvo je ogromno tako da se gužva (a ni srpstvo) ne osete toliko, iako sam bio u najgorem špicu sezone. Ima mesta za sve, dovoljan broj plaža po svačijem ukusu, jedini problem je što se kolima prelaze relativno velike razdaljine, što nije baš po svačijem ukusu. Takođe, zbog zemljotresa od pre par godina, nisu baš svi putevi u funkciji pa ima nekih zaobilaženja, tako da se ne treba previše oslanjati na navigaciju već na table.

zemljotres je bio početkom 2014. godine. njih zadesi otprilike na svakih tridesetak godina, ali epicentar bude na različitim delovima ostrva. ovaj je najviše pogodio liksuri i okolinu i još se vide tragovi. osećaju se baš, baš blagi potresi povremeno, bar jednom u dva-tri dana, ali njih uglavnom osete istančana čula lokalaca. ja sam primetila samo jedan u toku deset dana.

 

edit: manc, evo našla sam, znam da se vodila diskusija :)

 

od dranatinog posta, pa dalje, imaš dosta informacija. ako te bude zanimao deo oko liksurija, pitaj :).

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

Ma da, gledao sam to na googlu, al reko da pitam kako je uzivo

 

a i vise sam mislio na ovu

 

https://www.google.rs/maps/@38.1539275,20.4788453,639m/data=!3m1!1e3?hl=en

 

To ti je najstandardnija peščana plaža koja postoji uz veliku gužvu. U stvari, to je prvo mesto gde smo sreli nekog poznatog :D Meni lično to nije mesto gde bih boravio par puta.

 

zemljotres je bio početkom 2014. godine. njih zadesi otprilike na svakih tridesetak godina, ali epicentar bude na različitim delovima ostrva. ovaj je najviše pogodio liksuri i okolinu i još se vide tragovi. osećaju se baš, baš blagi potresi povremeno, bar jednom u dva-tri dana, ali njih uglavnom osete istančana čula lokalaca. ja sam primetila samo jedan u toku deset dana.

 

Vidiš, mi za 10ak dana nismo baš ništa osetili, tj niko od nas četvoro. 

Link to comment

 

 

Ako na vreme pronađeš smeštaj i rezervišeš, možeš da prođeš relativno jeftino... Naravno ovo se sve podrazumeva ako si u fazonu obilaska ostrva, a ne stacioniranja na jednom mestu.

 

Ja sam bio smesten u Travliati, bas ispod dvorca Kastro, časkom do grada, a usput imam Lidl, Carefour, AB supermarket...

Rezervisao u februaru, 4krevetni studio za 42e. Najbolji smestaj u kojem sam bio u GR.

 

Ko ide na ostrva treba i da ih obidje, u protivnom mu dodje na isto kao i Halkidiki.

 

Preporucujem plaže Lourdas, Koroni na jugu, pored M. Gialos, Myrtos koje su opstepoznate. Na tim vecim sam cuo srpski, na manjim ne iako je bilo par SRB tablica. Ko ide od Argostoli na Mirtos, neka ide putem kroz brda - brze se stigne nego uz obalu koja u vecem delu puta nema zastitnu ogradu a put je uzak da moras dobro paziti kako vozis.

Link to comment

Na sta lici Lassi? Od vecih jonskih ostrva jedino na Kefaloniji nisam bio

 

 Kefa je zakon! Copkillah nema pojma. :P

Lassi je verovatno najbolje mesto za obilazak ostrva, mada se meni ne svidja previse. Argostoli je na 5 minuta kolima, odatle lako mozes i na sever i na jug ostrva+iz Argostolija ti je trajektom lako dostupan i deo ostrva prema Liksuriju. Ova plaza koju si postavio je Makris Gialos gde je i Costa costa beach bar-uz Xi plazu jedno od retkih zivahnih mesta na ostrvu.

Bio sam prosle godine, prakticno vrlo brzo posle tog zemljotresa i putevi su bili prilicno osteceni, narociti na delu ostrvu prema Liksuriju, gde smo i bili. Moguce da su ove godine vecinu toga sredili, to vec ne znam. 

Link to comment

 Kefa je zakon! Copkillah nema pojma. :P

Lassi je verovatno najbolje mesto za obilazak ostrva, mada se meni ne svidja previse. Argostoli je na 5 minuta kolima, odatle lako mozes i na sever i na jug ostrva+iz Argostolija ti je trajektom lako dostupan i deo ostrva prema Liksuriju. Ova plaza koju si postavio je Makris Gialos gde je i Costa costa beach bar-uz Xi plazu jedno od retkih zivahnih mesta na ostrvu.

Bio sam prosle godine, prakticno vrlo brzo posle tog zemljotresa i putevi su bili prilicno osteceni, narociti na delu ostrvu prema Liksuriju, gde smo i bili. Moguce da su ove godine vecinu toga sredili, to vec ne znam. 

 

Gde sam ja napisao da Kefaloniji išta fali? :D

Link to comment

Kefalonija najlepše letovanje na kojem sam bila u Grčkoj. Tako bih rado opeeeeeet. Lasi je baš mali, ali kao što svi kažu, blizina glavnog grada je takva da može i peške i pet minuta kolima a i aerodrom je blizu. 

 

Sve preporuke. Da obilaziš svaki dan drugu plažu, nećeš videti desetinu od lepote Kefalonije....

Link to comment

Zna li ko/bio neko Krf malo mesto Barbati, interesuje me ima li supermarketa u blizini (nisam kolima)?

 

Bio pre par godina u Dasiji i zavoleo Krf, ali me jebe prevoz

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...