Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

paxos je jedno od najboljih mesta na kojima sam letovao. guzve je nemoguce naci iako su smestajni kapaciteti skoro potpuno popunjeni, plaze su vise nego solidne, sa gomilom prirodnog hlada. lezaljke se nigde ne naplacuju. cene iste ili manje nego na kritu, recimo.

osim kod vasilisa u logosu (hvala yolo) gde je hrana malo skuplja, ali suta dupe koliko je dobro.

kad malo uhvatimo sunca ici ce se i na antipaxos, steta bi bilo propustiti taj karipski vajb.

Link to comment

Jel bilo nekih promena cena goriva? Neko sad ispalio parolu u grckoj jeftinije neg kod nas. Onda se setih da je dizel mnogo jeftiniji tamo, a ja idem benzincem.

Link to comment

pojeftinilo. u kavali bilo 1.22 pre 10 dana a danas 1.15. na ostrvima 15c vise. u fajromu 90c. sve evro dizel.

mislim da je benzin danas 1.36 npr

Edited by yolo
Link to comment

U Makedoniji toči benzin. Ima pumpa i na ulazu i na izlazu iz zemlje. Primaju evre po normalnom kursu. Najjefrniji je od ove tri zemlje, A nas vozač kaže da mu se čini i da je bolji nego u Srbiji i da auto bolje vuce sa makedonskim benzinom.

Link to comment

dosta kilav ako mislis na otvoren - ima u recimo myrini, to je glavni grad

medjutim svi lokali imaju svoje mreze koje su ok i naravno pristojniji hoteli i pansioni

ja nisam imao ovde gde sam spavao, da sam pitao unapred i znao da nema verovatno bih razmislio a ovako mi je ispalo jos bolje. odmorio sam se od mreze a mogao sam da se nakacim u prvom kafeu ako sam hteo.

 

e ovo za makedonski benzin je tacno, osetno je bolji od ovog gazpromovog (ponovo) djubreta ovde i za trecinu jeftiniji - 90 centi. na autoputu ima najmanje 10 pumpi na tih 200km, ne znam da li svuda primaju evre kao na tim oko granice, ali sigurno mozete da provucete karticu.

Link to comment

mislio sam za wi-fi u smestaju, treba mi internet zbog posla.

 

nisam siguran dali postoji opcija da se uzme neki 3g sa prepaid karticom i usb modemom. provajderi kod mene naplacaju 15 evra za mb interneta u grckoj.

Link to comment

pa to proveris unapred, niko ti nece napisati da ima pa se ispostavi obrnuto. sad ako ti treba za neki zaguljen aploud, ima u mirini net kafea pa verovatno mozes nesto da izburgijas kod njih. pristojniji kompleksi u zoni cene 40-50e za apt su 99% pokriveni.

Edited by yolo
Link to comment

mislio sam za wi-fi u smestaju, treba mi internet zbog posla.

 

nisam siguran dali postoji opcija da se uzme neki 3g sa prepaid karticom i usb modemom. provajderi kod mene naplacaju 15 evra za mb interneta u grckoj.

 

grcki vodafon nudi razne pakete. pogledaj na njihovom sajtu

Link to comment

 

 

ma znam. proverava se to lako na booking.com - i nije mi posebno bitna brzina, nego stabilnost. upload se sastoji od 20-30 pdf-a, manje - vise ukupno 30 mb na dan. ostalo je shopify admin, google sheets i google maps.

 

@herr ros

 

znam da postoje paketi, proveravao sam vec po internetu, vodafon i wind izgledaju kao najbolje opcije (zbog pokrivenosti mreze). ne znam samo kakva je procedura kad se prodaje strancu, pa sam zato pitao dali neko mozda koristio grcki 3g.

Link to comment

ma znam. proverava se to lako na booking.com - i nije mi posebno bitna brzina, nego stabilnost. upload se sastoji od 20-30 pdf-a, manje - vise ukupno 30 mb na dan. ostalo je shopify admin, google sheets i google maps.

 

@herr ros

 

znam da postoje paketi, proveravao sam vec po internetu, vodafon i wind izgledaju kao najbolje opcije (zbog pokrivenosti mreze). ne znam samo kakva je procedura kad se prodaje strancu, pa sam zato pitao dali neko mozda koristio grcki 3g.

 

ja imam obicnu prepaid karticu vec 5-6 godina, i nije problem da se dobije. a koliko citam ovde: http://www.futuretap.com/blog/traveling-to-greece-how-to-get-3g-data-access/ nije problem ni za internet.

 

svakako ces morati dati da se kopira pasos, ali tako je u celoj EU

Edited by Ros
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...