Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Jbg, to je na fransuckim vlastima da promisle šta da rade sa islamskim divljacima koje su primili u zemlju i na kojima im počiva društvo i ekonomija. Očigledno je da im do sad ne ide dobro,

Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


Kakva je sansa pojedinca iz njihove zajednice da izabere da zivi drugacije ili nesto drugacije nego sama zajednica?
Hoce li ga odbaciti?


Ko empatise sa tim pojedincem?

Umerena, blago oblacna sa povremenim pljuskovima i grmljavinom.

 

Naravno da moze pojedinac da izadje iz zajednice, ali postoji opasnost da se nadje u procepu. Za Francuze, generalno, nije dovoljno Francuz, a njegovi ga odbace zato sto se pofrancuzio :(

 

Mislim da je tu religija i porodica najveci problem. Ako ode u restoran koji nije muslimanski (ili judejski, skoro sve kosher je halal :)), covek mora da misli da li je krmetina/alkohol u njegovom tanjiru. Ode u wc, ne moze (da izvines) sa se opere ... Na poslu mu naredjuje nevernik (ateista ili covek druge vere), ili jos "gore" ima neku zenu za sefa. Dakle, mora da odbaci solidan deo sebe, svog vaspitanja, da bi bio lokalac.

 

Ode na porodicni rucak, a tamo mu dupe pomeraju kako mu je zena/kcer obucena.

Spoiler

Bio Lala u Parizu pa prica komsiji sta je sve video...

K - Lalo, ja sam cuo da su te Francuskinje slobodne zenske. Svaka druga ce lako da ti da.

L - (onako tuznim glasom) tako sam i ja cuo, ali izgleda da sam pit'o svaku prvu :(

 

Ako se nadju u bilo kakvom problemu, gubi sugurnosnu mrezu koju mu pruza porodica/familija i/ili sira zajednica.

 

Druga vazna stvar je cena "slobode". U getu cena iznamljivanja stana je X, osim ako nije socijalni tj dzaba, a u nekom pristojom kvartu je 2X ili 3X. Svako ce ga pitati, da li si lud da placas tako skupi stan.

Nema vise robe ispod ruke koja je "ispala iz kamiona", nego puna cena u prodavnici. 

Nema popravke kola kod rodjaka, koji uzhred nema pojma o kolima, al' vole, vec u ovlasceni servis.

...

Spoiler

Sto bi rekao Ilija Cvorovic - otisao si mlad u Pariz. Hoces da jedes, da pijes, da jebes - a sve to kosta!

 

  • +1 2
  • Tužno 2
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

kakve to veze ima sa neredima u Francuskoj?

 

 

pa ima, kad opisujes stoku. ja sam radio par projekata sa klincima iz dva razlicita geta. mesana ekipa sa dna drustva. mogu sa sigurnoscu da kazem da slika koja se pojavljuje u medijima nije ni blizu realnosti. ti ljudi i deca su izlozena svakodnevnom sikaniranju i dikriminaciji, od ulaska u 7/11, metroa, klubova do supermarketa i opstinskih ureda. tako je generacijama. kada bi se promenio odnos prema njima mozda bi i prestali biti divljaci ali mozda je jednostavnije i lakse strpati ih u odredjenu etno religioznu grupu, pokenjati se po njima i optuziti ih za sva nedela i nedostatke u drustvu.

  • +1 7
Link to comment
48 minutes ago, Filozof manijak said:

 

 

Suština je i u brojnosti Afrikanaca/Arapa u Francuskoj, i u njihovoj getoiziranosti.

Koliko naših ljudi, Rumuna, Bugara i inih ima u zap Evropi, i da su skoncentrisani na jednom mestu?

Bec

 

42 minutes ago, Krampa said:

ja znam tacno na koga mislis, ali zelim da ti to jasno napises. blizu si sa "ili Afrikanci ili Arapi". :D moze to jos blize.

evo x500 je naceo...

setim se primera kako su tretirane, kod nas na severu izbeglice iz sirije, kojima je policija skidala zlato sa tela na granici i to vagala na licu mesta i obracunavala i kasnije koristili da se cifra odbija od pomoci koju dobiju. na drugoj strani, nesrecnike iz ukrajine dovoze u autima iz poljske. zelim samo da kazem da je tesko porediti ljude iz istocne evrope, indije ili indokine sa afrikancima ili arapima sa kojima francuzi imaju malo blize veze. nisam siguran za francusku ali ljudi iz istocne evrope se deportuju na dnevnoj bazi ali posto su eu gradjani vrate se u roku od 48 sati.

Krampo nije ti lepo to impliciranje rasizma al tebi na dusu.

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Bec

 

Krampo nije ti lepo to impliciranje rasizma al tebi na dusu.

oprosti, ali nije namera da ti ucitavam nesto. cisto rasprave radi.

  • +1 1
Link to comment

Prvi bazen poslije svega ovoga, izbori za EU parlament. 

Lijevica -5%

Desnica +6% (RN +1, LR +3)

 

Ocekivano (ali je jos rano za defenitivne zakljucke)

 

 

  • +1 2
Link to comment

LR sam stavio zajedno sa ekstremnom desnicom, RN (+ ostali)

 

Mozda je bolja podjela ovakva: 

 

Lijevica 31% (tu je ekstremna lijevica, LFI) 

Desni centar 31%

Ekstremna desnica 37%

 

Lijevica -5%

Desni centar +4%

Ekstremna desnica +3%

 

Ili kako to vidi lijevica:

Mi 31%

Nacisti 68%

 

Kako to vidi ekstremna desnica:

Mi 48%

Crveni kmerovi 51%

 

Kako to vidi centar

Mi 31%

Ekstremi 68%

 

Edited by borris_
  • +1 1
  • Haha 4
  • Hvala 2
Link to comment
6 hours ago, Krampa said:

mozda zato sto francuski vojnici nisu trenirali pse da im siluju zene u logorima? neam pojma.

 

6 hours ago, Krampa said:

pa recimo u alziru. nije to bas tako davno bilo

 

Da, evo pre par dana bilo... Mislim, moze neko pojasnjenje do koliko dugo da zabacimo u proslost se vazi da bi se opravdala trenutna sranja? Da se spali Rim jer je Cezar pravio masakre po Evropi ili da smanjimo stajaznam da srbi spale Bec zbog WW2 ili to sve vazi samo za bivse kolonije engleske, spanije i francuske? A ima i svezije pa bi po toj logici i stanovnistvo Severnog Kosova trebalo da se ubrzano spakuje pa jos severnije jer Milosevic jbg. 

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, Krampa said:

 

 

Prvo, to nisu imigranti, niti su svi Alžirci. To je treća generacija. Šta ćemo sa Tunižanima i Marokancima?

 

Lako je tako pojednostaviti. A da ne pišem šta se posle desilo u Alžiru nakon oslobodjenja.

 

 

Link to comment
28 minutes ago, dragance said:

 

Prvo, to nisu imigranti, niti su svi Alžirci. To je treća generacija. Šta ćemo sa Tunižanima i Marokancima?

 

Lako je tako pojednostaviti. A da ne pišem šta se posle desilo u Alžiru nakon oslobodjenja.

 

 

budi pozdravljen. sve najbolje.

 

_121098032_gettyimages-107421806_976549.

Link to comment

Ovi neredi su bas dobro dosli da se vidi koliko su ovi lijevicarski burzuji u stvari rasisti. Po njima imigranti (prva, druga, treca, bilo koja generacija) mogu da rade samo prljave poslove (cistaci, spremacice, dadilje - da i to je po njima prljav posao). Koliko samo ovakvih poruka vidio. Za njih, ovi ostali i ne postoje ili su krpe ili blaze receno prodane duse.  

 

A sve se to uvjek potvrdi i u pravom zivotu. Drug, glasa za zelene, bori se za sva prava. Na njegovom rodjendanu, sve bijelo. 

Kolega, LFI, rodjendan, sve bijelo (on barem stanuje u mjesanom kvartu). 

Kolega, LFI, stanuje u jednom od najelitnijih krajeva u predgradju pariza.

Necakinja, Melenchon joj idol, nasla stan u lijepom arondismanu u parizu, nema sanse da kroci u neko pedgradje (osim da vidi baku i dedu a i mama joj stanuje u predgradju). Koristi Rayan Air kad god moze, drugarice sve bijele. Primjera koliko hoces.

Kada su bili izbori, slike izbornih stabova su bile bijele. Za desnicu se i ne cudim ali lijevica lol (zeleni prednjacili) Naravno branili su se da je izvuceno iz konteksta i da su ovi sto ih napadaju nacisti. 

Link to comment

U pravu je Krampa, ovo je osveta za kolonizaciju

 

(Izvinjavam se na autoru posta, ovo je samo radi videa)

 

 

 

Edited by borris_
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
22 minutes ago, dragance said:

Prvo, to nisu imigranti, niti su svi Alžirci. To je treća generacija. Šta ćemo sa Tunižanima i Marokancima?

Vazno teolosko pitanje - da li je greh ukrasti? Odnosno, da li je greh ukrasti od nevernika?

 

Ceo problem se vrti oko prava koje Kafir ima u drustvu i da li je takva osoba ustvari Covek ili nije.

Dakle, prema nekim tumacenjima verujuci ljudi su Covek, a kafir nije Bogu ugodan/prepoznat covek. 

 

Drugo, ne manje bitno - odakle potice sud. Ako je presuda u ime naroda ili drzave, ili je presuda po Sherijatskom pravu i doneta je po Bozijim zakonima.

I da li nevernici/bezboznici mogu/smeju da sude verujucim ljudima.

Spoiler

Da parafraziram - ja priznajem samo sud svoje partije ;)

 

Uf, postaje previse komplikovano za 21. vek. Mada, pitanje je odakle merimo vreme, mozda je i 15 vek ali nismo skloni to da priznamo ;)

Ili je mozda sada 5783 godina :)

 

Link to comment

Zanimljivo je bi vecina mojih kolega, vecina beli Francuzi, ovde drzala stranu migrantima. Juce sam imao jedan razgovor sa inace pametnim kolegom, gde sam ja bio veci Francuz od njega. Ali, dobro, moja bransa je takva da su manje vise svi levo. 

 

Ja nemam odgovor na pitanje zasto se sve ovo desilo i zasto je izgleda u Francuskoj potrebno tako malo. Ali mi je tesko da prihvatim da je sva prica u "nezahvalnim migrantima i njihovoj deci". Francuska ima puno migranata, ali imaju i druge zemlje (npr Svedska, Svajcarska ili Austrija imaju proporcionalno puno vise migranata, dakle doseljenika prve generacije). Francuska ima puno migranata iz Afrike i iz arapskih i drugih muslimanskih zemalja. OK, ali imaju i Holandija, Spanija, Britanija, Svedska, pa tamo stvari ipak ne planu takvom lakocom kao u Francuskoj. Sta je onda razlog, gde je tu Francuska posebna, a izgleda da po necemu jeste? Da li sistem autoselekcije u migratorne destinacije radi tako da po prirodi nezahvalni i nasilni idu u Francusku, a oni drugi u sve druge zemlje? Ne verujem. Znaci da je nesto i sa ove, domace strane jednacine. Da li je to naprosto kultura protesta i nemira, koja je svojstvena i domacem stanovnistu (pa bi, paradoksalno, ispalo da su i ovi nemiri u svojoj sustini manifestacija nekog francustva)? Da li je republikanska ideologija (koja u osnovi nije uopste nuzno lose zamisljena) mozda nedorasla ovakvom nivou multikulturalizma? Ljudi se diskriminisu zbog boje koze ili religije, ali im se zvanicno ne priznaje bilo kakav identitet koji nije francuski, pa oni nemaju na sta da se pozovu u politickoj borbi protiv diskriminacije? Da li je tu nesto ipak i do istorijskog resentimana na liniji kolonijalna sila - kolonije? Ja ne znam odgovore, ali mislim da ovo jesu prava pitanja, a ima ih sigurno jos. 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...