Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

 

 

9 minutes ago, mackenzie said:

 

Ja kad sam bio u muzeju u Njemačkoj, 90% posjetilaca je bilo bjelaca i 10% ostalih. A u metrou nedaleko odatle je odnos 40-60. Vjerovatno ima veze zato što je sve u muzeju u stvari stari namještaj od ljudi koji su u prošlosti tlačili pretke od ovih što su većina u metrou, pa zbog toga je prisutan rasizam u muzejima. Dok je metro druga priča, jer je većina graditelja bila migrantskog porijekla pa je zato metro klasno bliži tim ljudima. Dok autohtoni Njemci preferiraju kočije tj. privatni prevoz a obrazovana srednja klasa brze vozove jer su potomci klase mašinskih inženjera.

Pisao sam vec o ovome. Ovde gdje zivim ima raznih aktivnosti, sportskih i kulturnih. Imaju fensi infrastrukturu, stadion, gimnazije, sale za spektakle, veliki muzicki konservatorij, pozorista, muzeji itd itd.

 

Fudbalska skola je dupke puna iako je cijena paprena, 500€ godisnje. Ista cijena je za konzervatorij stim da moze da bude i besplatan (u sklopu skole).

 

E sada u fudbalskoj skoli 90% su djeca migranata, prva druga treca generacija, dok je u konservatorijumu situacija drugacija (ima ponesto djece azijskog porijekla, sa fr ostrva i iz istocne evrope). 

 

U muzejima ista stvar iako skole cesto vode djecu u posjetu.

Link to comment
23 minutes ago, Venom said:


Koje nacionalnosti i vere je Brejvik? Koje nacionalnosti i vere su pripadnici Nacionalno socijalističkog podzemlja, koji su od 2000. do 2007. u Nemačkoj ubili 9 imigranata, i imali 43 pokušaja ubistva? Mogu da nabrajam još, ako želiš.


Da li je nakon svih događaja u kojima su učestvovali ovi ljudi zabeležen skok kontrola nad belim starosedeocima? Zašto nije? Zato što to što su oni uradili nije povezano za njihom nacionalnom i verskom pripadnošću, što za manjine nije slučaj. Ali nema nikakve razlike u svemu tome, Nemac može da bude lekar, pekar, terorista, isto kao i Arapin. Ljudi ne treba da se zaustavljaju po ključu, nego ako imaju povoda. Nacionalna i verska pripadnost nije povod i zakoni svih modernih zemalja su prilično jasni po tom pitanju.

 

Hajde da obrnemo stvari i jedno vreme kontrolišemo grupe na potpuno suprotan način i da vidimo da li će broj prestpunika po grupama da se promeni. Ja mislim da je očigledno da hoće. I šta nam to onda govori?


To se naravno neće desiti, jer je i policija neproporcionalno većinska.

Glupo mi da nastavljam ovu raspravu, rekao sam ono sto mislim.

Samo jos da naglasim da procenat kriminala nema veze sa bojom koze ili vrste religije, vec socijoliskim i ekonomskim uslovima. Odgovor zasto se u Francuskoj i generalno na zapadu ove dve nezavisne jedinke preklapaju se nalazi u visedecenijskoj pogresnoj politici u kojoj bas ta samo nominalna politicka korektnost ima veliku ulogu.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Zato što je vozio kao debil/sin kuma Vučića.

Kud se seti bas Vucicevog kumceta?! Da nije mali Makronovo kumce po babine linije. Ili samo zelis da se poseres po ljudima u Srbiji, onako iz voleja.

 

Mozda je vozio kao zena SAD diplomate u VB. Ubila coveka zato sto je vozila bahato pogresnom stranom puta i pobegla u carstvo demokratije. Nije odgovarala za svoju bahatost i ubistvo!

Ovaj mali je za svoju bahatost, bezobrazluk i glupost platio najvecu cenu - svojim zivotom! 

 

*****

 

Bio sam juce u Alzasu na par sati. Nista mi se nije svidela atmosfera na ulicama. Oseca se nesigurnost i strah kod ljudi. Samo mesto je malo i nema uniformisanih janjicara (osim jedne patrole sa 3 dzukca u kolima), mada nema ni protestanata. Ali se vidi strah kod obicnih ljudi. Takodje, napravili su neku vrstu dobrovoljnog policiskog casa, sve se zatvara ranije nego obicno. Recimo MC koji radi do 24h, sada je otvoren do 22h.

 

U supermarketu, koji je bio praznjikav oko 19h, me je sve vreme pratio covek iz obezbedjenja. Ja jesam malo tamniji, mediteranska boja, ali nisam lopov zato sto sam drugaciji. To njegovo "profilisanje" me je strasno nerviralo, jebo mu Makron babu, ali nisam nasedao na provokaciju. Istini za volju nije to ni prva, a ni poslednja, budala koja na osnovu boje koze donosi odluke.

 

Cene u prodavnici su, po mojoj slobodnoj proceni, mnogo vece nego u januaru, kad sam zadnji put bio u FR. Sa takvim cenama mislim da ima puno gladnih medju sirotinjom :(

Dobra stvar, gorivo je jeftinije nego ranije.

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Nocas su "ogorceni demonstranti" upali u kucu gradonacelnika koji se nalazio u opstini. U kuci su mu bili zena sa djecom 5 i 7 godina. Probili su kapiju zapaljenim kolima i unutra su zapalili njegova kola i pokusali da zapale kucu. Zena je pobjegla sa djecom, oni su poceli da je ganjaju. Slomila je nogu u bjegu.

 

LFI i zeleni su tek juce poceli da shvataju sta su uradili i poceli prizivati policiju. Danas u sturim komentarima izrazuju poursuit gradonacelniku. Kada bi Macron sa raspisao izbore bili bi pocisceni.

Edited by borris_
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
4 minutes ago, x500 said:

Kud se seti bas Vucicevog kumceta?! Da nije mali Makronovo kumce po babine linije. Ili samo zelis da se poseres po ljudima u Srbiji, onako iz voleja.


Ne jedi govna. Setio sam se zato što je vozio kao divljak. Tj jesu i jedan i drugi, samo što ovaj u Francuskoj nije imao policijsku zaštitu.

 

Anne Sakoolas je djubre koja je ubila dete. Uspeli su da je gone u civilnom sudu napokon. A za to podmetanje da je Amerika kolevka demokratije - odjebi. (Naravno da nije. Ni blizu)

Edited by dragance
  • +1 1
Link to comment

Da i ja dam primer sa svog posla. Na poslu nas je 50 i kusur stalnih istrazivaca. Od toga nas 15 do 20 posto stranaca. Ostalo su skoro sve beli Francuzi, pritom su dobar deo njih Jevreji, ili ljudi koji imaju jednog roditelja spanskog, portugalskog ili italijanskog porekla. S druge strane, imamo samo jednog istrazivaca africkog porekla i nijednog arapskog porekla (mozda je bilo pre, ne znam). U isto vreme, administracija instituta vrvi od kadra manjinskog rasnog porekla. Pritom je ova istrazivacica africkog porekla rodjena u frankofonoj subsaharskoj zemlji, studirala u Americi, dakle nije izdanak francuskog obrazovanja. Zasto je njoj bilo lakse da dodje to te pozicije nego deci poreklom iz iste zemlje, ali koja su rodjena u Francuskoj? Tesko pitanje sa mnogo mutually non exclusive odgovora. Do mog instituta nije, jer je komisija koja vrsi odabir kandidata sastavljena od nasih i nesto malo eksternih istrazivaca gde su apsolutno svi levo nastrojeni i koji, siguran sam, ne bi imali nista protiv zaposljavanja manjina. Dakle, selekcija se vrsi ranije. Stambena segregacija tu sigurno ima veliku ulogu, ali je nemoguce znati koji je njen udeo, jer sigurno ima i drugih faktora. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
47 minutes ago, mackenzie said:

 

Zamisli u Beogradu policija počne da ubija bahate vozače i 80% ih bude iz Crne Gore. 

Pa za onoga koji svesno prolazi kroz crveno, ugrožava živote ostalih ili ubija, ne vidim problem. :dry:

Link to comment
5 minutes ago, adam said:

isto ovo se desavalo u londonu. iz istih razloga i na isti nacin, bar mi se tako cini. potlacena raja je popizdela i krenula da rushi, lomi, pali i krade. i pitamo se zasto. pa jebiga - da su ti ljudi imali prilku da nauce kako da artikulisu svoje probleme i da je te probleme moguce resavati legalno i efikasno, velika je verovatnoca da se ne bi imali za sta buniti.

 

iskreno, ja se pitam kako to da se ovo ne desava ama bas svugde u evropi. a ne desava se jer su nas jako dobro zavadili pa vladaju kako im se hoce. ovo sto se desava jeste klasni problem (kao sto neki vec rekose) al svi osim vladajuce klase su razjebani i razjedinjeni tako da dzaba. puca i pucace tamo gde je najtanje pa je rasizam i te kako bitna stavka. a da ga ima - naravno da ga ima. dovoljno je pogledati sastav policije i vladajucih struktura da se vidi koliko su zastupljeni beli francuzi a koliko ostali i sve je jasno. 

 

sve u svemu - sta sadili, to i zanju.

Upravo tako, sutra ako vec ne danas, niko nece moci da ocekuje apsolutno nista na nekom protestu, jer su vlade zemalja uveliko vezane raznoraznim sporazumima, poveljama i ekonomski pritisnuti i zavisni od svemocnih svetskih korporacija. Manevarski prostor bukvalno tezi ka nuli a resavanje klasnog pitanja kroz reforme poreskog sistema mogu da primene samo najbogatije zemlje usled straha od bezanja kapitala. Narodu ostaje da se krcka u rasnom pojilu, to je vec dostupno svima.  

  • +1 2
Link to comment

razvijeni deo sveta stari i potrebni su im mladi, kako bi ekonomija mogla da funkcioniše

 

tim mladima, kojima je dozvoljeno da dođu i da postoje u okviru sistema koji već dugo postoji je predodređeno mesto u sistemu kojim oni nisu zadovoljni, a integracije nema, ne samo zbog domaćeg tima, nego i gostujućeg

 

zbog toga se sve države pretvaraju u bure baruta

 

domicilnom stanovništvu je u ovom trenutku dato da očuvaju privilegije i standard u ovoj generaciji, iako su i pored svega u padu (iz mnogo razloga koje ovom prilikom zanemarujem)

 

šta će biti u narednih par generacija, možemo da predvidimo, već sada je evropa predodređena na desnicu, zato što je levica ispešno preusmerena na interesne grupe koje su male i funkcionalno beskorisne

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Braća Strugacki said:

razvijeni deo sveta stari i potrebni su im mladi, kako bi ekonomija mogla da funkcioniše

 

tim mladima, kojima je dozvoljeno da dođu i da postoje u okviru sistema koji već dugo postoji je predodređeno mesto u sistemu kojim oni nisu zadovoljni, a integracije nema, ne samo zbog domaćeg tima, nego i gostujućeg

 

zbog toga se sve države pretvaraju u bure baruta

 

domicilnom stanovništvu je u ovom trenutku dato da očuvaju privilegije i standard u ovoj generaciji, iako su i pored svega u padu (iz mnogo razloga koje ovom prilikom zanemarujem)

 

šta će biti u narednih par generacija, možemo da predvidimo, već sada je evropa predodređena na desnicu, zato što je levica ispešno preusmerena na interesne grupe koje su male i funkcionalno beskorisne

Dodatno, mladih baš nešto i nema. 

Link to comment

nema tu previse filozofije. ako se drzave nakaslju i zauzdaju multinacionalne kompanije pa ljudima omoguce da od plate i zive a ne samo prezive, bice bolje. ljudi ce imati vise razumevanja za sve vrste razlicitosti i medjuljudski odnosi ce se popraviti skoro pa preko noci. ako ne - ili ce se sistem sam urusiti kao 20ih proslog veka, ili ce biti ozbiljnih i daleko krvavijih nemira u relativno bliskoj buducnosti. i to nece biti organizovane revolucije s vodljama i planovima nego ce gladna beslovesna rulja da pali, lomi, unistava i ubija sve pred sobom.  

 

uskoro ce 14ti pa mozda bi mogli da se prisete zasto ga slave. :happy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 8
Link to comment
5 minutes ago, adam said:

nema tu previse filozofije. ako se drzave nakaslju i zauzdaju multinacionalne kompanije pa ljudima omoguce da od plate i zive a ne samo prezive, bice bolje. ljudi ce imati vise razumevanja za sve vrste razlicitosti i medjuljudski odnosi ce se popraviti skoro pa preko noci. ako ne - ili ce se sistem sam urusiti kao 20ih proslog veka, ili ce biti ozbiljnih i daleko krvavijih nemira u relativno bliskoj buducnosti. i to nece biti organizovane revolucije s vodljama i planovima nego ce gladna beslovesna rulja da pali, lomi, unistava i ubija sve pred sobom.  

 

uskoro ce 14ti pa mozda bi mogli da se prisete zasto ga slave. :happy:

 

 

Klasican primer - Spanija. Pre svih ovih ekonomskih i bankarskih lomova, bila je najpozeljnija destinacija za zivot, sa naglaskom na Kanare. Svima bilo dobro. Kad je krenulo da se rusi, kriza u Katalunji, stranci su krivi, zaustavite emigraciju, jeftin levi i desni populizam...slag na torti je bilo deljenje pomoci od strane VOX-a, samo ako nisi stranac. Ljudi ko ovce krenuli da se gloze a majstori preko noci i preko njihovih ledja spasavaju banke. Dok se namirivao deo stanovnistva, koji hronicno nece da radi a hoce da besparavno zivi u tudjim kucama i stanovima, kucalo je levo srce, sad kad je dara prevrsila meru, zakucalo srce na desnoj strani. Nema nista gore od populizma, bilo koje vrste, najplodnije tlo za radjanje svih anomalija, pogotovo rasizma. 

  • +1 2
Link to comment
18 hours ago, Budja said:

 

 

No, previse spekulisemo a premalo informacija o integraciji i mogucnostima razlicitih drustvenih grupa u Francuskoj imamo. Bilo bi lepo videti i poji grafik ili tablu.

Nije baš ono što si tražio, ali iz današnjeg NYT:

In recent years, studies have made clear just how prevalent racial discrimination is in France, particularly among the police. In 2017, an investigation by France’s civil liberties ombudsman, the Défenseur des Droits, found that “young men perceived to be Black or Arab” were 20 times as likely to be subjected to police identity checks compared with the rest of the population

18 hours ago, Budja said:

 

 

  • Hvala 3
Link to comment

Sad nesto razmisljam, moguce je da statistike nema jer "svi su Franczi", tako da se u policijskim registrima ne pita ni religija ni rasa, kako je to obicaj u SAD ili Britaniji.

 

Je l moze to neko da razjasni?

 

Iskace mi guglanjem statistika po nacionalnosti, ali to bas nista ne  znaci.

Edited by Budja
Link to comment
×
×
  • Create New...