Jump to content
IGNORED

Wimbledon 2016


Timmy

  

34 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Preterujete sa tom mantrom da Đoković ne moze da izgubi nikako drugacije osim planski. Ako je deo njegove godišnje strategije da tankuje Wimbledon, koji je najcenjeniji turnir u svetu, da bi uzeo zlato na Olimipijadi, onda je on bahata budala koje ne zasluzuje ni Wimbledon ni zlato na Olimpijadi. Pri ovome ne mislim da postoji neki master plan dogovoren u štabu koji kaze "e sad cu namerno da ispadnem u trećem kolu Wimbledona", već svestan dolazak na Wimbledon u fizičkom i mentalnom rastrojstvu i kurcobolji, u stilu "boli me đoka, šta se desi desiće se". Takvo ponašanje bi predstavljalo esenciju nesportskog duha i arogancije - ili dođi da igraš na maksimumu ili odustani unapred. Ja se nadam da to ipak nije nikakav planski poraz, već jednostavno loš dan u kojem je naišao na boljeg igrača čiji stil igre mu ne odgovara, a na podlozi su koja mu nije omiljena.

 

Ono što ipak moram primetiti je da Đoković često ima neočekivanih problema u ranijim delovima turnira sa osrednjim protivnicima. Paradoksalno, njegove partije u polufinalima i finalima po pravilu budu uverljivije od nekih u ranijim fazama, iako su protiv znatno jačih protivnika.  Da li mu nedostaje motivacije u npr. trećem kolu ili je počeo da potcenjuje protivnike time što ih ne skautira i ne priprema taktiku za njih jer ga to smara, već izlazi i pobeđuje na suv kvalitet, veliko je pitanje. Isuviše često mu ti lošije rangirani igrači prave probleme, da bi to bilo slučajno - drugim rečima, lakše izlazi na kraj sa ovima jačima sa kojima  pedeseti put, jer ih zna, nego sa nekim slabijim koga relativno ne poznaje.  

Edited by Ayatollah
Link to comment
  • Replies 873
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    79

  • Timmy

    67

  • Max Morlock

    55

  • Arkadija

    45

Ono što ipak moram primetiti je da Đoković često ima neočekivanih problema u ranijim delovima turnira sa osrednjim protivnicima. Paradoksalno, njegove partije u polufinalima i finalima po pravilu budu uverljivije od nekih u ranijim fazama, iako su protiv znatno jačih protivnika.  Da li mu nedostaje motivacije u npr. trećem kolu ili je počeo da potcenjuje protivnike time što ih ne skautira i ne priprema taktiku za njih jer ga to smara, već izlazi i pobeđuje na suv kvalitet, veliko je pitanje. Isuviše često mu ti lošije rangirani igrači prave probleme, da bi to bilo slučajno - drugim rečima, lakše izlazi na kraj sa ovima jačima sa kojima  pedeseti put, jer ih zna, nego sa nekim slabijim koga relativno ne poznaje.  

 

Uvjeren sam da ovo boldovano nije slučaj. Zapravo je upravo suprotno, Đoković analizira protivnike do tančina i u skladu sa tim određuje koji nivo mu je potreban. To je ono što radi već godinama i do sada je uvijek donosilo rezultate. Koliko puta se desilo da samo ubaci u sledeću brzinu i protivnik to više ne može da isprati? Meni je potpuno razumljivo da motivacija nije na najvišem nivou ako znaš da onaj s druge strane ima limitirane mogućnosti. Ipak, ovo je Vimbldon, trava možda nije ono što je bila, ali i dalje ne može da ima kontrolu svakog poena kao na ostalim podlogama.

I ranije se dešavalo da ova procjena bude loša, ali mislim da bi bilo malo preoštro ako bismo sada, na osnovu jednog poraza, dovodili u pitanje taj način razmišljanja.

Link to comment

Uvjeren sam da ovo boldovano nije slučaj. Zapravo je upravo suprotno, Đoković analizira protivnike do tančina i u skladu sa tim određuje koji nivo mu je potreban. To je ono što radi već godinama i do sada je uvijek donosilo rezultate. Koliko puta se desilo da samo ubaci u sledeću brzinu i protivnik to više ne može da isprati? Meni je potpuno razumljivo da motivacija nije na najvišem nivou ako znaš da onaj s druge strane ima limitirane mogućnosti. Ipak, ovo je Vimbldon, trava možda nije ono što je bila, ali i dalje ne može da ima kontrolu svakog poena kao na ostalim podlogama.

I ranije se dešavalo da ova procjena bude loša, ali mislim da bi bilo malo preoštro ako bismo sada, na osnovu jednog poraza, dovodili u pitanje taj način razmišljanja.

apslutno se slažem

reći da novak ne skautira dovoljno svoje protivnike može sam onaj ko ga ne prati dovoljno

novak je tu profesionalac kao i u svemu ostalom

on tačno zna za svakog sledećeg protivnik ko je, kako igra i što je najbitnije, u kakvoj je formi

to je apsolutno vidljivo iz njegovih intervjua

 

ja sam već napisala da sam slušala njegov intervju od pre neki dan u kome je rekao da mu je teško da se motiviše

poprilično je jasno bilo šta sledi, ma kako je w bitan turnir

ima bitno, a ima i bitnije, pogotovo kada neko svoju karijeru planira tako precizno i dugoročno

 

on je naravno, na kzš bio u fazonu tralala, da ne bi oduzeo semu ništa od pobede, ali ajmo da budemo pošteni, nismo mi na kzš

kad novak od jednog kverija izgubi svoj gem u kome servira za izjednačenje, onda šta reći. sem jeste dobar server, ali riterner svakako nije

meni je taj gem dovoljno rekao

ne o novakovoj nameri, ali o formi svakako da

Link to comment

meni je njegov govor tela od prvog poena bio cudan, oni blesavi osmesi na greske, bezizrazajna faca, spustena ramena..od pocetka se videlo da nesto ne valja..i bez ikoga iz familije u boksu oba dana..

Link to comment

uletela mu porodica u minus na kartici.

ode kalendarski slam.kad njole ovako nadmocan ne moze to da ostvari.

ispuhao sam se.djaba sad i da osvoji turnir na olimpijadi

Link to comment

Sreća pa sam juče kupio auto, pa me poraz nije nešto posebno pogodio. :D

Posle kzš su ga pitali da li ima neki razlog takvom govoru tela o kom govorite, rekao je da neće da priča o tome.. Ne želim da ga pravdam, ali ko zna šta se dešava. 

Neko reče da ne može da veruje da ga je server dobio, meni je to čak i očekivano. Pa gubio je od Karlovića, Iznera, ovo se uklapa u šablon, ubeđen sam da mrzi da igra sa takvima bez obzira kakav ritern imao... Imao je 31 as, i koliko čitam, često se servisom spasavao od brejkova... 

Juče sam u prolazu u nekom kafiću odgledao servis gem za 4. set, izašao je dva puta na mrežu, kao tupan najveći. Ne znam uopšte što to radi, pogotovu kada je takav momenat u meču.

 

Link to comment

 

Ono što ipak moram primetiti je da Đoković često ima neočekivanih problema u ranijim delovima turnira sa osrednjim protivnicima. Paradoksalno, njegove partije u polufinalima i finalima po pravilu budu uverljivije od nekih u ranijim fazama, iako su protiv znatno jačih protivnika.  Da li mu nedostaje motivacije u npr. trećem kolu ili je počeo da potcenjuje protivnike time što ih ne skautira i ne priprema taktiku za njih jer ga to smara, već izlazi i pobeđuje na suv kvalitet, veliko je pitanje. Isuviše često mu ti lošije rangirani igrači prave probleme, da bi to bilo slučajno - drugim rečima, lakše izlazi na kraj sa ovima jačima sa kojima  pedeseti put, jer ih zna, nego sa nekim slabijim koga relativno ne poznaje.  

 

Naprotiv, Đoković od svih top igrača obično ima najmanje problema do finala. Što naravno ne znači da će svaki meč dobiti sa 6-1 6-2. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...