Jump to content
IGNORED

FK PARTIZAN 2016/17


MocaVukotic

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    673

  • El Patron

    545

  • Kreator

    532

  • ZokiAsov

    233

Nasi novinari po pravilu ne umeju ni da prenesu agencijsku vest. Po svemu sudeci kazna je jednogodisnja suspenzija

 

UEFA je zabranila Partizanu da igra u Ligi šamiona i Ligi Evrope u prvoj sezoni od naredne tri u kojoj se kvalifikuje za takmičenje, potvrđeno je za B92.
Kako prenosi Asošiejted pres (AP), Partizan ima oko 2,5 miliona evra neplaćenih dugova zaključnom sa septembrom 2016. godine.
Najveći deo tog novca je na ime poreza i socijalnih davanja državi Srbije.
UEFA je odlučila da je ovakva kazna neophodna jer je Partizan nekoliko puta kršio pravila o neplaćenim dugovima u poslednjih pet godina. Partizan je u "sličnoj situaciji" bio 2013. godine, kada je klub suspendovan na godinu dana iz takmičenja UEFA, pa evrpska kuća fudbala smatra da je žešća kazna jedina odgovarajuća i sposobna da ispravno utiče. Iako je prvobitno objavljeno da je suspenzija u trajanju od tri godine, za B92.net su UEFA razjasnili da je reč o zabrani igranja tokom jedne sezone, prve od naredne tri u kojoj klub izbori učešće u nekom od evropskih takmičenja. Istovremeno, za B92 su iz Partizana poručili da nije u pitanju suspenzija, već da klub "do kraja meseca mora da uplati 360.000 evra". Nije poznato kome taj novac treba da se uplati, niti kako je moguće da UEFA na svom sajtu objavi konačnu odluku. Kako se navodi u odluci Tela za finansijsku klupsku kontrolu UEFA, žalba je moguća u narednih deset dana, ali ne na adresu UEFA, već će crno-beli ovaj slučaj morati da, ako žele, iznesu pred Sudom sa sportsku arbitražu u Lozani.

 

Valjda isto ko ona nasa

 

Vucela prica da je uslovna al posle ovoga ne deluje tako

Link to comment

Svašta, šalim se :)

Mislim da većini ljudi sa ovog topika ova suspenzija ne bi oduzela san, sve u našem fudbalu/državi je ionako presipanje iz šupljeg u prazno.

Link to comment

Svašta, šalim se :)

Mislim da većini ljudi sa ovog topika ova suspenzija ne bi oduzela san, sve u našem fudbalu/državi je ionako presipanje iz šupljeg u prazno.

Znam kako sam se ja smorio kad smo mi ovako prosli. Stvarno ne mogu da se radujem sto ce gomila ljudi biti skenjana.

 

Ajd da kazem da mi nije zao nekog minimalnog procenta debila koji su skakali do plafona od srece kad je Zvezda ovako prosla.

 

Uglavnom malocas sam bacio pogled na famoznu odluku. Reklo bi se da je stvarno jednogodisnja suspenzija al se unutra pominje 31. januar pa se mozda ipak izvucete uz ukor.

 

edit: koga zanima

 

http://www.slideshare.net/odrazb/uefa-o-partizanu

Edited by katamaran
Link to comment

Meni je najsmešnije što mi je trebalo neko vreme da se setim kako se završila naša prošlogodišnja odiseja i da nas je izbacio evropski gigant Zaglebje. I ove godine bismo ispali u prvom kolu (dok bi se još vodili pregovori oko pojačanja) i okretali se ka Suncu u vidu domaćeg prvenstva. Stoga nema neke štete ako je odluka definitivna.

Link to comment

Slicna prica i kod nas. Mozda bi i bilo bolje da smo suspendovani u Kairat sezoni. A nije jedina tako uspesna.

 

Vec sam pricao da volim ove UEFA mehanizme. Da nije njih Zvezda bi danas dugovala 200 miliona ako bi uopste i postojala. Ovako bar ima neko da ih natera da neki dug i vrate.

Link to comment

Najzad neće biti suludog igranja na 3 fronta, nema u julu pretkola pretkvalifikacija po onoj vrućini, nema nenormalnog letnjeg ritma sreda - sreda do početka Premijer Superlige.

Link to comment

http://www.uefa.org/MultimediaFiles/Download/OfficialDocument/uefaorg/ClubFinancialControl/02/43/52/74/2435274_DOWNLOAD.pdf

 

 

14. Based on the above findings, on 11 November 2016, the CFCB

 
(a) an exclusion from the next UEFA club competition for which Partizan would otherwise qualify in a number of seasons to be determined by  the CFCB
         Adjudicatory Chamber at its discretion, unless Partizan is able to prove by 31 January 2017 that it has paid the amounts that were established by the CFCB
         Chief Investigator as being overdue payables as at 30 September 2016;

 

iako je uslovno i oročeno do kraja meseca, velika je bruka za klub da uopšte dođe u situaciju da mu bude prećeno suspenzijom - sramota!

 

Link to comment

velika je bruka za klub da uopšte dođe u situaciju da mu bude prećeno suspenzijom - sramota!

pravo je cudo kako nam se ovo dogodi obzirom da je na celu kluba 1 cestiti dvojac - vucela & vazura.

covek prosto ne zna koji je posteniji, te koji se vise nasekirao zbog ovoga.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...